1. ویکی پایپ
 2. »
 3. خرید اتصالات پلیمری
 4. »
 5. خرید اتصالات تک لایه

خرید اتصالات تک لایه

خرید اتصالات تک لایه

لیست محصولات

 قیمت اتصالات تک لایه

در سالهای اخیر اتصالات تک لایه پلیمری به صورت مستقیم و غیر مستقیم به دلیل مزایای فراوان و ارزنده توانستند جایگزین نمونه فلزی اتصالات شوند و برخلاف نمونه فلزی ماندگاری محصولات خود را در بازار تولید اتصالات تک لایه تثبیت کنند. اتصالات پلیمری سعی در رفع نواقص و اشکالات ناشی از خوردگی فلزات که در صنایع مختلف مانند صنعت ساختمان سازی و دیگر صنایع که موجب خسارات هنگفتی می‌شد دارد.

مزایای اتصالات تک لایه

از مزایای اتصالات تک لایه پلیمری می‌توان به:

 1.  کیفیت و عملکرد این اتصالات در مقایسه با اتصالات فلزی بعضا بهتر است.
 2.  هزینه اجرای لوله و قیمت اتصالات تک‌لایه در مقایسه با لوله‌ و اتصالات فلزی کمتر است.
 3.  نصب این نوع اتصالات بسیار راحت است و معمولا می‌توان در زمان کمی این کار را انجام داد.
 4.  اتصالات پلیمری تک لایه به عنوان عایق‌های حرارتی و الکتریکی خوبی در ساختمان عمل می‌کنند.
 5.  یکی از مسائل بسیار مهم در خطوط لوله‌کشی، افت فشار است که در محاسبات و اجرای آن بسیار اثرگذار است. افت فشار در لوله و اتصالات تک لایه در مقایسه با سایر لوله‌ها و اتصالات موجود کمتر است.
 6.  به دلیل افزودنی‌هایی که در فرآیند تولید این اتصالات استفاده می‌شود،‌ در برابر عوامل مخربی نظیر خوردگی به خوبی از خود مقاومت نشان می‌دهند.
 7.  تشکیل رسوب در خطوط لوله‌کشی به عنوان یک چالش بزرگ دیگر به شمار می‌رود. در خطوط لوله و اتصالات پلیمری تک لایه میزان تکشیل رسوب کمتر است.
 8.  قیمت اتصالات پلیمری تک لایه در مقایسه با بسیاری دیگر از اتصالات فلزی موجود در بازار مقرون به صرفه‌تر است و به همین دلیل خرید این دسته از اتصالات برای اجرای خطوط لوله‌کشی در پروژه‌ها در حال گسترش است.
 9. از مزایای دیگر لوله و اتصالات تک لایه این است که بسیار مقاوم و انعطاف‌پذیر بوده، رسوب و جرم نمی‌گیرد و کاملا بهداشتی و برای مصرف آب سرد و گرم است.

سایر مزایای این نوع لوله و اتصالات این است که اکسید نمی‌شود، نمی‌پوسد و زنگ نمی‌زند، عمر مفید طولانی دارد و به دلیل عدم ناهمواری سطح داخلی افت فشار ندارد. یکی دیگر از مزایای این نوع لوله و اتصالات نصب بسیار راحت و سریع است و دیگر آن که نیاز به پرایمری، چسب و خمیر و کنف ندارد، نمای روکار زیبا و توکار مطمئن دارد و صدای ناشی از ارتعاشات وجود ندارد.

عدم عبور نور از لوله و جلوگيری از رشد ميكروارگانيسم‌ها یکی از مزايای مهم این نوع لوله و اتصالات است و دارای ظاهری شفاف و زيبا است.

وجود خط راهنما در تمام لوله و اتصالات برای افزايش سرعت و كيفيت لوله‌كشی، عايق حرارتی و الكتريكی و مقاوم در برابر ضربه و شرايط تخريب محيطی مزایای لوله و اتصالات تک لایه به شمار می‌رود.

یکی دیگر از مزایای لوله و اتصالات تک لایه روش اتصال آن است که این لوله‌ها به صورت فیوژن و بدون نیاز به حلال به یکدیگر متصل می‌شوند.

ویژگی اتصالات تک لایه

اتصالات و لوله‌های تک لایه را عمدتا در دو رنگ سبز و سفید می‌توان در بازار تهیه نمود. مواد پلیمری که برای تولید این دسته از اتصالات مورد استفاده قرار می‌گیرند، عمدتا عبارتند از: پلی پروپیلن، پلی پروپیلن راندوم تایپ c و پلیمر پکس. البته در کنار این مواد اولیه، گروهی از افزودنی‌ها نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند تا خواص فیزیکی و شیمیایی مواد اولیه را ارتقا دهند.

اتصالات تک لایه پلیمری

اتصالات تک لایه بطور مستقیم یا غیر مستقیم جایگزین تجهیزات فلزی شده اند. اتصالات ساخته شده از این نوع مواد دارای مزایای زیادی هستند، از جمله ارزان بودن و نصب آسان، اما اتصالاتی از این دست دارای معایبی مانند انتقال حرارت محدود یا عدم تحمل فشارهای زیاد و دمای بالا نیز هستند.

به منظور رفع این نقص، محققان استفاده از ترکیبی از مواد پلیمری و فلزی را در نظر گرفته اند و باید انتخاب هر ماده با توجه به کاربرد، محدودیت‌ها و خصوصیات فیزیکی، شیمیایی، مکانیکی و کاربردها و کاربردهای فعلی تعیین شود. اتصالات پلیمری بسیار رایج و در حال تولید هستند.

خرید اتصالات تک لایه

کمتر بودن قیمت اتصالات تک لایه نسبت به اتصالات فلزی موجب شد که خیلی زود این اتصالات در بازار رواج پیدا کنند. از جمله مهم‌ترین اتصالات پلیمری تک‌لایه می‌توان به بست، درپوش، بوشن، دستگاه جوش، تبدیل، رنده لوله، کلکتور، زانویی، سه راهی، فلنج، مغزی، مهره ماسوره، چهارراهی و … اشاره نمود.

موارد مصرف اتصالات تک لایه

 •  سیستم های تهویه مطبوع
 •  لوله کشی آب گرم و سرد ساختمان ها
 •  انتقال آب در رایزرها

معایب اتصالات تک لایه

این دسته از اتصالات علاوه بر مزایای بسیار زیادی که به آنها اشاره کردیم، دارای نقاط ضعفی نیز هستند که عبارتند از:

 •  انعطاف‌پذیری این دسته از اتصالات معمولا پایین است و این باعث بروز برخی چالش‌ها در اجرای این لوله‌کشی می‌شود.
 •  اتصالات تک لایه در برابر نوسانات دمایی دچار انبساط و انقباض می‌شوند که بعضا می‌تواند آسیب‌زا باشد.
 •  معمولا در خطوط لوله‌کشی که آب با درجه حرارت بالا جریان دارد، از این اتصالات استفاده نمی‌شود.

مشخصات فنی اتصالات تک لایه

  • مقاومت در برابر مواد شیمیایی
  • مقاومت در برابر ضربه
  • مقاومت در برابر پوسیدگی و زنگ زدگی
  • عدم رسوب گذاری و رشد جلبک
  • دارای سطح صیقلی و صاف
  • عایق گرما و صدا
  • دارای ۷۰ درصد صرفه جویی در زمان نصب
  • سازگار با محیط زیست

قیمت و فروش اتصالات تک لایه

تا اینجا با مزایا و معایب این دسته از اتصالات به خوبی آشنا شدید. با توجه به موقعیت و شرایط پروژه باید در خصوص خرید اتصالات مناسب تصمیم بگیرید. با توجه به کیفیت متفاوت محصولات موجود در بازار برای خرید اتصالات تک لایه حتما از مشورت افراد متخصص در این حوزه استفاده کنید.

کلام پایانی

با مجموعه اتصالات پلیمری در تک لایه، مزایا و معایب آنها آشنا شدید. برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید اتصالات تک لایه می‌توانید با شماره ۰۲۱۷۷۸۹۳۸۱۴ تماس حاصل نمایید.

فهرست