اتصالات پلیکا

خرید اتصالات پلیکا

لیست محصولات

خرید اتصالات پلیکا

مزایای اتصالات پلیکا موجب شده که مورد توجه بسیاری از خریداران لوله و اتصالات قرار بگیرد و سالهای زیادی است که خط تولید این نوع اتصالات گشترش پیدا کرده است. از جمله مزیت‌ها و ویزگی‌های بارز این اتصالات نصب آسان، سبکی وزن، هزینه‌ی کم تعمیر و آب‌بندی، حمل و نقل راحت مقاومت در برابر ساییدگی، مقاوم در برابر آتش‌سوزی و حرارت‌های بالا، مقاوم در برابر اسید و باز و خوردگی، مقاوم در برابر زلزله و رانش زمین، عمر با دوام و انتقال حرارت در حد کم می‌باشد.

قیمت اتصالات پلیکا

لوله و اتصالات پلیمری مانند پی وی سی به دلیل ضریب اطمینان زیاد در نصب و آب‌بندی و همچنین به خاطر سطح صاف و صیقلی درون لوله‌، از نشست رسوب و گرفتگی در امان بوده و سیالات مختلف به سهولت و بدون اصطکاک داخل این اتصالات حرکت کرده و همین موجب شده که اتصالات پلیکا به یکی از اتصالات مناسب برای محیط زیست تبدیل شود.

انواع اتصالات پلیکا

اتصالات پلیکا که با نام پلی وینیل کلراید ساخته شده و با نام پی وی سی هم (pvc) شناخته می‌شود یکی از پر مصرف‌ترین نوع لوله‌ها است که برای لوله‌کشی فاضلاب استفاده می‌شود.

این اتصالات در انواع مختلف لوله پلیکا، تبدیل غیر هم مرکز، درپوش مسدودکننده، رابط دریچه بازدید، زانوی 45 درجه، زانوی 90 درجه، سه راهی 45 درجه، سه راهی 90 درجه، سه راهی تبدیل 45 درجه، سه راهی تبدیل 90  درجه، سیفون، فلنج و کوپلینگ ترمزدار ساخته می‌شود که اگر با ما همراه باشید می‌توانید اطلاعات بیشتری درباره هر کدام از این اتصالات بدست آورید.

روش‌های تولید اتصالات پلیکا

اتصالات پلیکا نيز مانند لوله‌های پی وی سی نحوه ساختش به تکنيک قالب‌گيری تزريقی مربوط می‌شود. در زیر انواع روش‌های تولید اتصالات پی وی سی نام برده شده است:

1- روش تولید اکستروژن
2- روش تولید پوشش‌دهی دورانی
3- روش تولید تزریق یا فشاری

انواع اتصالات پلیکا، اتصالات پی وی سی

انواع اتصالات پلیکا، اتصالات پی وی سی

انواع اتصالات پی وی سی

زانویی

اتصالات زانویی در 3 نوع مختلف 45 درجه، 90 درجه و سه راهی خم ساخته می‌شوند. این نوع اتصال زمانی استفاده می‌شود که نیاز باشد در مسیر لوله‌کشی تغییر مسیر به وجود بیاید.

سه راهی

این نوع از اتصال هم برای انشعاب‌گیری از لوله‌ها وهم برای تغییر مسیر استفاده می‌شود. این وسیله نیز مانند زانویی در 3 نوع مختلف ساخته می‌شود، 90 درجه، 87.5 درجه و 45 درجه.

سه راهی خم

این وسیله با داشتن زاویه ای کمتر از 90 درجه (87.5 درجه) باعث می‌شود که حرکاتی که آب باید در لوله طی کند راحت‌تر شود. به همین دلیل سر و صدای تولیدی از جریان آب نیز کاهش می‌یابد. به دلیل داشتن شیب و حرکت دائمی آب، از ایجاد رسوب نیز جلوگیری می‌کند.

تبدیل

برای وصل کردن دو اتصال مختلف به یکدیگر استفاده می‌‌شود.

سیفون

این اتصال از برگشت آب خارج شده از لوله (فاضلاب) به داخل لوله‌ها و خطوط انتقال جلوگیری می‌کند. این امر از ایجاد بوی بد و ورود جانوران مختلف به لوله‌ها نیز جلوگیری می‌کند.

در پوش

برای بستن انتهای لوله‌ها به صورت موقت و یا دائمی از در پوش استفاده می‌کنند.

بوشن

بوشن‌ها در دو نوع تخت و ترمز دار موجود هستند. که به ترتیب برای اتصال لوله‌ها به یکدیگر و تعمیر و انشعاب دادن آن‌‌‌‌ها استفاده می‌شوند.

چهار راه

از این اتصال در شبکه‌های اصلی فاضلاب و صرفه جویی در مصرف دیگر لوله‌ها که مسیر را عوض می‌کنند، استفاده می‌شود.

سه راه دریچه بازید

کارایی این دریچه به این صورت است که در مواقع گرفتگی لوله‌های مختلف، بدون نیاز به شکستن لوله و همین طور خراب کردن محیطی که لوله در آن قرار گرفته (ساختمان) از قبل جاگذاری و در هنگام نیاز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

موفه

با خاصیت کشویی که این محصول دارد، در مواقع حساس مثل نشست کردن ساختمان، بدون شکسته شدن لوله ها آّب را انتقال می‌دهد تا به بیرون ریخته نشود و همینطور از شمسات لوله ها جلوگیری می‌کند.

فلنج

از این لوله در کشاورزی به علت ویژگی هایی که دارد، مانند مقاومت در برابر خوردگی، سبک بودن و نصب آسان استفاده می‌شود.

کلاهک

یه عموان هواکش در مکان های مانند آشپزخانه و حمام استفاده می‌شود که هوا را بتوان به وسیله آن انتقال و در جریان قرار داد.

بست پولیکا

به قطعات نگهدارنده لوله، بست پولیکا می‌گویند.

کف خواب

زمانی که قطعات در مقابل تابش مستقیم خورشید قرار می‌گیرند، به دلیل نداشتن مقاومت چندان نیاز است تا از یک محافظت نسبی بهره‌مند شوند و یا ممکن است که نیاز باشد برای محافظت بیشتر از لوله‌ها در مکان‌های مختلف خانه از کف خواب استفاده شود.

کاربردهای اتصالات پلیکا

این اتصالات در انواع مختلف سیستم‌های لوله کشی و آبرسانی استفاده می‌شوند که در زیر چند نوع از موارد مصرف اتصالات پلیکا را می‌بینید:

 • سیستم انتقال آب باران
 • سیستم آبرسانی شهر
 • سیستم فاضلاب شهر
 • سیستم فاضلاب ساختمان‌ها
 • انتقال کابل‌های برق و مخابرات
 • سیستم هواکش ساختمان
 • سیستم آبیاری
 • ویژگی های اتصالات پلیکا
 • سبک اما با مقاومت و استحکام بالا
 • قابل نصب با انواع لوله‌کشی‌ها
 • مقاومت در برابر خوردگی به علت رسانایی نبودن لوله‌ها
 • مقاوم در برابر انواع مختلف مواد شیمیایی
 • مقاومت در برابر ضربات شدید
 • انعطاف پذیری در برابر شکستن
 • عایق حرارتی
 • بدون اثرگذاری بر روی کیفیت آب

خرید اتصالات پی وی سی؛ لیست قیمت اتصالات پلیکا

در خرید و فروش اتصالات پلیکا می‌توانند بر اساس شرکت سازنده، مواد استفاده شده در ساخت آن و همین طور نوع ساختشان قیمت‌های متفاوتی داشته باشند. همیشه باید این نکته را در ذهن داشت که کیفت عالی محصولات از آن جایی که به راحتی بدست نمی‌آید، قیمت آن هم ممکن است که متناسب با آن بالا باشد.

اما این نکته را نباید فراموش کرد که در بین تمام این قیمت‌های مختلف و حتی بالا، شرکت‌هایی هستند که با کیفیت‌ترین محصولات را می‌سازند و قیمت‌ها را طوری انتخاب می‌کنند که هم برای خریدار و مصرف‌کننده و هم برای خودشان به صرفه باشد. قیمت اتصالات پلیکا به علت نوسانات قیمت بازار متغیر است. جهت اصلاع از لیست قیمت خرید اتصالات پلیکا با شماره 02177893814 تماس بگیرید.

فهرست