اتصالات پلیکا

اتصالات پلیکا به دلیل مزیت‌های زیادی مورد توجه قرار گرفته و سالیان زیادی است که خط تولید این نوع اتصالات رونق یافته است. سبکی وزن، حمل و نقل راحت، نصب آسان، مقاومت در برابر ساییدگی، پایین بودن هزینه‌ی تعمیر و آب‌بندی، مقاوم در برابر آتش‌سوزی و حرارت‌های بالا، مقاوم در برابر اسید و باز و خوردگی، مقاوم در برابر زلزله و رانش زمین، عمر با دوام و انتقال حرارت در حد بسیار کم از مهم‌ترین مزایای این نوع اتصالات می‌باشد.

اتصالات پلیکا

لوله و اتصالات پلیمری چون پلیکا یا پی وی سی به دلیل ضریب اطمینان بالا در نصب و آب‌بندی و به دلیل سطح صاف و صیقلی داخل لوله‌ها، از نشست رسوب و گرفتن لجن در امان بوده و سیالات مختلف به راحتی و بدون اصطکاک درون این نوع اتصالات حرکت کرده و به همین سبب یکی از انواع اتصالات مناسب برای محیط زیست می‌باشد.

لوله پلیکا نام رایج لوله پی وی سی PVC و UPVC می‌باشد که امروز بیشتر به عنوان لوله آبرسانی و لوله فاضلاب مورد استفاده قرار می‌گیرد. لوله پی وی سی پلیکا به خاطر ویژگی‌های منحصر بفردش، گزینه‌ای مناسب به جای لوله‌های فلزی است.

عمر بالا، قیمت مناسب، عایق بودن الکتریکی، عدم واکنش با مواد شیمیایی از خصوصیات لوله پلیکا می‌باشند. همچنین حمل، برش و نصب لوله پلیکا آسان می‌باشد که باعث سرعت انجام لوله‌کشی و کاهش هزینه‌ها می‌شود. لوله پلیکا پی وی سی در ابعاد و ضخامت‌های مختلف برای مصارف کم فشار، معمولی و فشار قوی تولید می‌گردد.

پلیکا به اسم پی وی سی معروف است که به علت پیشتازان تولیدکننده این فرآیند به پلیکا معروف شد.با رنگ طوسی رنگ در میان مردم بسیار کاربردی محسوب می‌شود و خیلی از افراد بر این تصور هستند که پلیکا جنس این نوع لوله محسوب می‌شود در حالی که نام برند معروف این نوع لوله است.مقاومت بالا و عدم خراب شدن در زمان طولانی باعث پرطرفدارتر شدن این نوع لوله گردیده است. صنعت آب و فاضلاب بسیار با لوله‌های پلیکا مرتبط و وابسته است و به تنهایی باعث موفقیت این امر گردیده است.

اتصالات پلیکا که با نام پلی وینیل کلراید ساخته شده و با نام پی وی سی هم (pvc) شناخته می‌شود یکی از پر مصرف‌ترین نوع لوله‌ها است که برای لوله‌کشی فاضلاب استفاده می‌شود.

این اتصالات در انواع مختلف لوله پلیکا، تبدیل غیر هم مرکز، درپوش مسدودکننده، رابط دریچه بازدید، زانوی 45 درجه، زانوی 90 درجه، سه راهی 45 درجه، سه راهی 90 درجه، سه راهی تبدیل 45 درجه، سه راهی تبدیل 90  درجه، سیفون، فلنج و کوپلینگ ترمزدار ساخته می‌شود که اگر با ما همراه باشید می‌توانید اطلاعات بیشتری درباره هر کدام از این اتصالات بدست آورید.

روش های تولید اتصالات پلیکا

1- روش تولید اکستروژن
2- روش تولید پوشش‌دهی دورانی
3- روش تولید تزریق یا فشاری

زانویی

اتصالات زانویی در 3 نوع مختلف 45 درجه، 90 درجه و سه راهی خم ساخته می‌شوند. این نوع اتصال زمانی استفاده می‌شود که نیاز باشد در مسیر لوله‌کشی تغییر مسیر به وجود بیاید.

سه راهی

این نوع از اتصال هم برای انشعاب‌گیری از لوله‌ها وهم برای تغییر مسیر استفاده می‌شود. این وسیله نیز مانند زانویی در 3 نوع مختلف ساخته می‌شود، 90 درجه، 87.5 درجه و 45 درجه.

سه راهی خم

این وسیله با داشتن زاویه ای کمتر از 90 درجه (87.5 درجه) باعث می‌شود که حرکاتی که آب باید در لوله طی کند راحت‌تر شود. به همین دلیل سر و صدای تولیدی از جریان آب نیز کاهش می‌یابد. به دلیل داشتن شیب و حرکت دائمی آب، از ایجاد رسوب نیز جلوگیری می‌کند.

تبدیل

برای وصل کردن دو اتصال مختلف به یکدیگر استفاده می‌‌شود.

سیفون

این اتصال از برگشت آب خارج شده از لوله (فاضلاب) به داخل لوله‌ها و خطوط انتقال جلوگیری می‌کند. این امر از ایجاد بوی بد و ورود جانوران مختلف به لوله‌ها نیز جلوگیری می‌کند.

در پوش

برای بستن انتهای لوله‌ها به صورت موقت و یا دائمی از در پوش استفاده می‌کنند.

بوشن

بوشن‌ها در دو نوع تخت و ترمز دار موجود هستند. که به ترتیب برای اتصال لوله‌ها به یکدیگر و تعمیر و انشعاب دادن آن‌‌‌‌ها استفاده می‌شوند.

چهار راه

از این اتصال در شبکه‌های اصلی فاضلاب و صرفه جویی در مصرف دیگر لوله‌ها که مسیر را عوض می‌کنند، استفاده می‌شود.

سه راه دریچه بازید

کارایی این دریچه به این صورت است که در مواقع گرفتگی لوله‌های مختلف، بدون نیاز به شکستن لوله و همین طور خراب کردن محیطی که لوله در آن قرار گرفته (ساختمان) از قبل جاگذاری و در هنگام نیاز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

موفه

با خاصیت کشویی که این محصول دارد، در مواقع حساس مثل نشست کردن ساختمان، بدون شکسته شدن لوله ها آّب را انتقال می‌دهد تا به بیرون ریخته نشود و همینطور از شمسات لوله ها جلوگیری می‌کند.

فلنج

از این لوله در کشاورزی به علت ویژگی هایی که دارد، مانند مقاومت در برابر خوردگی، سبک بودن و نصب آسان استفاده می‌شود.

کلاهک

یه عموان هواکش در مکان های مانند آشپزخانه و حمام استفاده می‌شود که هوا را بتوان به وسیله آن انتقال و در جریان قرار داد.

بست پولیکا

به قطعات نگهدارنده لوله، بست پولیکا می‌گویند.

کف خواب

زمانی که قطعات در مقابل تابش مستقیم خورشید قرار می‌گیرند، به دلیل نداشتن مقاومت چندان نیاز است تا از یک محافظت نسبی بهره‌مند شوند و یا ممکن است که نیاز باشد برای محافظت بیشتر از لوله‌ها در مکان‌های مختلف خانه از کف خواب استفاده شود.

این اتصالات در انواع مختلف سیستم‌های لوله کشی و آبرسانی استفاده می‌شوند که در زیر چند نوع از آن‌ها را می‌بینید:

 1. سیستم انتقال آب باران
 2. سیستم آبرسانی شهر
 3. سیستم فاضلاب شهر
 4. سیستم فاضلاب ساختمان‌ها
 5. انتقال کابل‌های برق و مخابرات
 6. سیستم هواکش ساختمان
 7. سیستم آبیاری

ویژگی های اتصالات پلیکا

 • سبک اما با مقاومت و استحکام بالا
 • قابل نصب با انواع لوله‌کشی‌ها
 • مقاومت در برابر خوردگی به علت رسانایی نبودن لوله‌ها
 • مقاوم در برابر انواع مختلف مواد شیمیایی
 • مقاومت در برابر ضربات شدید
 • انعطاف پذیری در برابر شکستن
 • عایق حرارتی
 • بدون اثرگذاری بر روی کیفیت آب

قیمت اتصالات پلیکا

اتصالات پلیکا می‌توانند بر اساس شرکت سازنده، مواد استفاده شده در ساخت آن و همین طور نوع ساختشان قیمت‌های متفاوتی داشته باشند. همیشه باید این نکته را در ذهن داشت که کیفت عالی محصولات از آن جایی که به راحتی بدست نمی‌آید، قیمت آن هم ممکن است که متناسب با آن بالا باشد.

اما این نکته را نباید فراموش کرد که در بین تمام این قیمت های مختلف و حتی بالا، شرکت‌هایی هستند که با کیفیت‌ترین محصولات را می‌سازند و قیمت‌ها را طوری انتخاب می‌کنند که هم برای خریدار و مصرف‌کننده و هم برای خودشان به صرفه باشد. قیمت اتصالات پلیکا به علت نوسانات قیمت بازار متغیر است. جهت اصلاع از قیمت خرید اتصالات پلیکا با شماره 02177893814 تماس بگیرید.

سوالات متداول

وزن سبک

انعطاف پذیری بالا

مقاوم در برابر ضربه

مقاوم در برابر واکنش‌های شیمیایی

مقام دربرابر خوردگی

مقاوم در برابر اشتعال

45، 87/5، 90 درجه.

اتصالات 87.5 درجه دارای زاویه بازتری نسبت به اتصالات 90 درجه بوده که سبب بوجود آمدن یک شیب جهت تسهیل حرکت فاضلاب درون لوله و اتصال پلیکا شده که همین امر از انسداد لوله و اتصال در اثر رسوب فاضلاب جلوگیری می‌نماید. زیرا یکی از عوامل مهم ایجاد انسداد، کاهش سرعت حرکت فاضلاب در حال عبور از شبکه فاضلابی می‌باشد.

 1. سیستم انتقال آب باران
 2.  سیستم آبرسانی شهری
 3.  سیستم فاضلاب شهری
 4.  سیستم فاضلاب ساختمان
 5.  انتقال کابلهای برق و مخابرات
 6. سیستم هواکش ساختمان
 7.  سیستم آبیاری کشاورزی
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رابط بازدید (سیخ زن)
سایز(mm)حوزه کاربردتعداد در بسته
کیسه
تعداد در بسته
کارتن
قیمت واحد
(ریال)
63B150_131,000
90BD70_230,000
110BD50_333,000