1. ویکی پایپ
  2. »
  3. خرید اتصالات پلیمری
  4. »
  5. اتصالات پلی اتیلن جوشی

اتصالات پلی اتیلن جوشی

خرید اتصالات جوشی پلی اتیلن

لیست محصولات

یکی دیگر از روش‌های ایجاد اتصال بین دو لوله پلی اتیلن استفاده از اتصالات جوشی پلی اتیلن است. همانطور که از نام اتصالات پلی اتیلن مشخص است اتصالات جوشی از جنس پلی اتیلن است و با توجه به کاربردهای فراوانی لوله‌های پلی اتیلنی استفاده از این نوع اتصالات هم کاربرد فراوان دارد.

ساختار اتصالات جوشی پلی اتیلن

اتصالات پلی اتیلن از نظر ساختار به چند دسته تقسیم می‌شود که می‌توان به پیچی، جوشی و فشاری به عنوان پرکاربردترین انواع آنها اشاره کرد. در اصطلاح بازاری به اتصالات جوشی اصطلاحا اتصالات مایتری نیز گفته می‌شود. در تولید این دسته از اتصالات از دستگاه‌های تزریق پلاستیک و قالب‌های پلاستیک مخصوص استفاده می‌شود.

نحوه تولید اتصالات جوشی پلی اتیلن

اتصالات جوشی معمولا به صورت ته جوشی یا ته صاف تولید می‌شوند. به این صورت که برای اتصال این قطعه به خطوط لوله باید اتصال و لوله را به صورت لب به لب در کنار هم قرار داد و با کمک دستگاه بات فیوژن و دستگاه جوش پلی اتیلن کار جوشکاری و اتصال میان آنها را انجام داد.

قیمت و خرید اتصالات جوشی پلی اتیلن

قیمت و خرید اتصالات جوشی پلی اتیلن

کاربردهای اتصالات جوشی پلی اتیلن

به دلیل اینکه اتصالات جوشی پلی اتیلن در اندازه‌های مختلف تولید می‌شود، در پروژه‌های متنوع نیز نظیر آبرسانی و انتقال فاضلاب کاربرد دارند. استانداردهای مربوط به هر پروژه تعیین می‌کند که برای هر مدل از پروژه لوله‌کشی از چه نوعی از اتصالات جوشی می‌توان استفاده کرد. اتصالات پلی اتیلن جوشی به لحاظ شکل و کاربرد در انواع مختلفی مانند سه راه، چهارراه، فلنچ، زانو، تبدیل و … هر نوع اتصال دیگر در سایزهای مختلفی تولید و عرضه به بازار می‌شود.

برعکس اتصالات پیچی یا رزوه‌ای که فقط در پروژه‌های با مقیاس کوچک و با فشار کمتر از ۱۰ اتمسفر کارایی دارند، اتصالات جوشی را می‌توان در انواع و اقسام پروژه‌های لوله‌کشی مورد استفاده قرار داد. البته مسئله انتخاب نوع مناسب این اتصالات برای پروژه‌های مختلف اهمیت بالایی دارد که باید متناسب با شرایط دما و فشار کاری خطوط لوله‌کشی تجهیزات مناسب انتخاب شوند.

اگر از این اتصالات در صنایع پتروشیمی، نفت و گاز استفاده شود، برای برقرار اتصال میان آنها و خطوط لوله از دستگاه الکتروفیوژن استفاده می‌شود. اما در صورتی که برای طراحی شبکه آبرسانی و فاضلاب از اتصالات جوشی استفاده شود، به کمک دستگاه بات فیوژن اتصال میان آن‌ها و خطوط لوله برقرار می‌شود.

چون اتصالات جوشی پلی اتیلن در نقاط مختلفی از یک شبکه لوله‌کشی نصب می‌شود و با متغییر بودن دما و فشار در امتداد یک لوله، این نوع از اتصالات باید به قدری مقاوم باشد تا بتواند در برابر هرگونه احتمال خرابی و شرایط محیطی، پایداری خود را حفظ کند.

ویژگی‌ اتصالات پلی اتیلن جوشی

تا اینجا با اتصالات پلی اتیلن جوشی تا حدودی آشنایی پیدا کردید. اما لازم است برای شناخت بیشتر آنها کمی درباره ویژگی‌های این دسته از اتصالات بحث کنیم که عبارتند از:‌

در تولید اتصالات جوشی باید از مواد اولیه باکیفیت استفاده شود؛ به این دلیل که قرار است کار جوشکاری روی آنها انجام شوند و در صورت بالا نبودن کیفیت آنها دچار مشکل خواهند شد. اگر این نکته به خوبی رعایت شود، عمر مفید این دسته از اتصالات به بیش از ۱۰۰ سال نیز می‌رسد.
تولید این دسته از اتصالات در دو رده فشار ضعیف (حداکثر تحمل فشار ۶ یا ۱۰ اتمسفر) و فشار قوی (حداکثر تحمل فشار ۱۶ یا ۲۵ اتمسفر) صورت می‌گیرد. به همین جهت اتصالات جوشی میزان فشار بسیار بیشتری در مقایسه با اتصالات پیچی تحمل می‌کند.
اتصالات جوشی در سایزهای مختلف قطر خارجی از ۳۲ تا ۱۲۰۰ میلی‌متر تولید می‌شوند و می‌توان از آنها در پروژه‌های بزرگ نیز استفاده نمود.

لیست قیمت روز اتصالات پلی اتیلن جوشی

لیست قیمت روز اتصالات پلی اتیلن جوشی

مزایای اتصالات جوشی

اتصالات جوشی پلی اتیلن از مزایایی چون موارد زیر برخوردار است:

مقاومت دمایی بالا: بیشینه دمای کاری آنها تا ۷۰ درجه سلسیوس و بیشینه دمای سیال عبوری تا ۹۵ درجه سلسیوس می تواند باشد.
ذخیره انرژی: هدایت گرمایی پایینی دارند. این مقدار می تواند ۱۵۰۰ برابر کمتر از اتصالات برنجی و تا ۲۵۰ برابر کمتر از اتصالات فولادی باشد.
انتقال صدای کمتر: صدای عبور جریان در اتصالات جوشی پلی اتیلن تقریباً پایین است.
غیر سمی: از هیچ نوع فلز سنگینی در ساخت آنها استفاده نشده است.
مقاومت در برابر خوردگی: به هر نوع خوردگی شیمیایی و الکتریکی مقاوم هستند.
قیمت نصب پایین: وزن سبک و کارایی ذوب گرمایی خوب آنها می تواند در مقایسه با لوله کشی فلزی هزینه های نصب را تا ۵۰ درصد کاهش دهد.
ظرفیت شارش بالاتر: دیواره های داخلی صاف باعث افت فشار کمتر و در نتیجه حجم سیال جریان یافته بالاتری می شوند.
ماندگاری: بیش از ۵۰ سال طول عمر دارند.
مقاومت: مقاومت بسیار خوب در برابر ترک خوردگی و فشارهای داخلی و خارجی دارند.
تست آب بند در اتصالات جوشی پلی اتیلن تا ارتفاع ۴۰ متر هم انجام شده است.
مناسب برای مناطق زلزله خیز: در برابر ارتعاشات ناشی از زمین لرزه مقاوم هستند.
دوستدار محیط زیست: دوست دار محیط زیست محسوب می شوند چرا که قابلیت بازیافت آنها وجود دارد.

نصب اتصالات پلی اتیلن جوشی

نصب لوله و اتصالات پلی اتیلن جوشی برای ابعاد لوله پلی اتیلن فاضلابی بسیار بزرگ است و بهترین روش برای نصب این لوله‌ها، استفاده از جوشکاری است.

لوله‌ای که با این روش در شبکه فاضلاب نصب می‌شود لوله و اتصالات پلی اتیلن جوشی فاضلابی محسوب می‌شود که قرار است حجم بالای فاضلاب را از محل دفع تا تصفیه خانه منتقل کند.

در نصب لوله و این نوع اتصالات فاضلابی به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی نباید محل جوشکاری دچار نشتی شود. تمام موارد استاندارد عملیات جوش لوله پلی اتیلن باید به دقت و با نظارت کارشناس اجرا شود و پس از پایان جوشکاری، توسط بازرس جوش نظارت شود.

نکات مهم درباره اتصالات پلی اتیلن جوشی

قبل از خرید اتصالات پلی اتیلن جوشی باید به چند نکته مهم که در خصوص این اتصالات مطرح است، توجه کنید:‌

به دلیل نیاز به جوشکاری برای اتصال آنها در خطوط لوله، زمان اجرای این دسته از اتصالات در مقایسه با اتصالات پیچی یا رزوه‌ای طولانی‌تر است. همچنین مهارت اپراتور در جوشکاری تاثیر بسیار زیادی در اجرای صحیح و اصولی این دسته از اتصالات دارد. مسئله آب‌بندی این اتصالات کاملا وابسته به دقت اپراتور در اجرای کار جوشکاری است.
در صورت بروز مشکل در طول استفاده از این اتصالات، زمان زیادی برای تعمیر و نگهداری نیاز است. این در حالی است که اتصالات پیچی را می‌توان در زمان کمتری تعویض نمود.
محیط جوشکاری در برای اتصالات جوشی باید حداقل دمای ۵ درجه سلسیوس را دارا باشد و حتما کار جوشکاری در محیطی مسقف و به دور از باران و برف انجام شود. همچنین قبل از آغاز کار جوشکاری باید موقعیت آن به خوبی تمیز شود. برای جلوگیری از هواگیری و گردش هوا در لوله‌ها، هنگام جوشکاری انتهای آنها مسدود می‌شود.

خرید اتصالات پلی اتیلن جوشی

قبل از خرید اتصالات پلی اتیلن جوشی باید توجه داشته باشید که یکی از مزایای اصلی این اتصالات در برابر اتصالات رزوه‌ای، پایین‌تر بودن قیمت اتصالات پلی اتیلن جوشی است. به همین دلیل در بسیاری از پروژه ها کارفرماها هنوز تمایل به استفاده از این اتصالات دارند.

لیست قیمت روز اتصالات جوشی

عواملی مانند سایز، کیفیت و برند تولید کننده اتصالات، در قیمت اتصالات جوشی پلی اتیلن به صورت مستقیم اثرگذار است. در صورتی که هر گونه سوال و ابهامی در خصوص لیست قیمت روز اتصالات جوشی وجود دارید، می‌توانید با شماره ۰۲۱۷۷۸۹۳۸۱۴ تماس حاصل کنید.

فهرست