بوشن پلیکا

خرید اتصالات پلیمری/اتصالات پلیکا
خرید بوشن پلیکا

بوشن پلیکا، اتصالی استوانه‌ای شکل با دو سر مادگی است و برای اتصال لوله‌های پی وی سی بدون نیاز به حرارت دادن استفاده می‌شود.

خرید بوشن پلیکا

بوشن نوعی از اتصالات لوله‌های پی وی سی هستش که برای اتصال دو لوله به هم استفاده می‌شود، اگر به دنبال نصب استاندارد و مطابق قوانین سازمان نظام مهندسی و یا تحقیقات و مسکن هستید، یا اینکه حداقل خودتان قصد دارید یک نصب بدون نقص و با احتمال خرابی صفر درصد داشته باشید، حتما به جای گرم کردن لوله و بهم زدن شکل ظاهری آن‌ها، از بوشن‌ها استفاده کنید.

این گرم کردن لوله واقعا کار غیر حرفه‌ای و برای لوله‌کش‌های بدون دانش لازم است.بوشن پلیکا نوعی از اتصالات پلیکا می‌باشد که استوانه‌ای شکل با دوسر مادگی و در دو نوع ترمزدار و تخت موجود است بوشن ترمزدار پلیکا برای اتصال لوله‌های پلیکا بدون نیاز به حرارت دادن استفاده می‌شود و بوشن تخت پلیکا برای تعمیر شکستگی‌های لوله پلیکا و ایجاد انشعابات جدید استفاده می‌شود.

کاربرد‌های بوشن پلیکا

بطور کلی انواع بوشن را برای اتصال دو لوله بکار می‌برند. این قطعه‌ی استوانه‌ای شکل در انواع جوشی و پیچی و بیشتر از جنس آهنی (گالوانیزه و برنجی) و پلاستیکی (PVC) تولید می‌شود.

نوع گالوانیزه‌ی آن در صنایعی مثل آب و گاز استفاده می‌شود. نوع دیگر آن که به نام ساده معروف است از دو طرف و همچنین از داخل و خارج دارای شیار است و برای اتصالاتی استفاده می‌شود.

یکی از آن‌ها در رو قرار گرفته و دیگری از داخل دارای شیار و دنده است. انواع پیچی بوشن، تنها برای استفاده در لوله‌کشی آب سرد و گرم و میزان مصرف آب مورد استفاده قرار می‌گیرد. چون استفاده از بوشن‌های دنده‌ای غیر گالوانیزه، با گذشت زمان باعث خوردگی و پوسیدگی لوله‌ها می‌شود.

مزایای استفاده از بوشن پلیکا

کاربرد سریع و آسان این محصول، آن را به جایگزینی مناسب برای اتصال لوله‌ها به یکدیگر بجای جوشکاری که بسیار گران‌تر است، تبدیل کرده است. تعویض و تعمیر لوله‌هایی که با جوشکاری به یکدیگر متصل شده‌اند در صورت خرابی و آسیب دیدگی آنها، بسیار مشکل خواهد بود در حالیکه استفاده از بوشن اینکار را آسان کرده است.

از این رو از این قطعه به عنوان گزینه‌ای راحت و کاربردی در اتصال تجهیزات به سیستم لوله‌کشی ساختمانی استفاده می‌شود.

  • این نوع از اتصالات دارای هزینه‌های کمتری نسبت به استفاده از نمونه‌های فلزی مانند بوشن گالوانیزه و براس بوش برنجی خواهد داشت.
  • عمر بوشن‌های گالوانیزه از بوشن‌های پلیکا کمتر بوده و معمولا پس از مدت زمان کوتاهی دچار زنگ زدگی می‌شوند، در صورتی که بوشن‌های ساخته شده از pvc دارای دوام بیشتر و عمری بسیار طولانی تری هستند.
  • بوشن‌های پلیکا دارای انطباق و اتصال بهتر و بیشتری با انواع قوطی‌ها و لوله‌های ساخته شده از جنس گالوانیزه و pvc هستند.
  • بدون ایجاد خراشیدگی بر روی سیم‌ها برای استفاده در مصارف سیم کشی
  • باز و بسته کردن بوشن‌های pvc نسبت به بوشن گالوانیزه بسیار ساده‌تر و راحت‌تر می‌باشد.

انواع بوشن پی وی سی

بوشن لوله

بیشترین مصرف این نوع بوشن در برق‌کشی است. این قطعه به شکل استوانه‌ای است و در دو نوع فلزی و پلاستیکی وجود دارد و اتصال آن ها نیز به شکل جوشی و دنده‌ای یا پیچی است.

بوشن مغزی

این نوع بوشن مانند دیگر انواع بوشن، برای اتصال لوله‌ها به هم و متصل کردن تجهیزات به سیستم لوله‌کشی استفاده می‌شوند.

مدل مغزی مجهز به یک سر است که بیرون قرار گرفته و به شکل پیچی است. این نوع بوشن را برای تجهیزاتی به کار می‌برند که دارای رزوه هستند. این قطعات را در انواع فلزی، UPVC، گالوانیزه و پروپیلن تولید می‌کنند.

بوشن پلاستیکی

انواع پلاستیکی بوشن معمولاً برای اتصال دو لوله که قطرشان با هم متفاوت است، استفاده می‌شود. کاربرد این تجهیزات معمولاً در تاسیسات و خطوط لوله‌کشی انتقال آب و فاضلاب و همچنین خطوط لوله‌کشی کابل‌های برق است.

این نوع بوشن‌ها از استحکام و دوام بالایی برخوردار دارند. بوشن پلاستیکی را به نام افزاینده و کاهنده هم می‌شناسند. در زمان استفاده از بوشن پلاستیکی برای خطوط انتقال برق، ولتاژ و جریان عبوری برق اهمیت زیادی دارند.

همچنین بوشن پلاستیکی طول عمر بیشتری نسبت به انواع دیگر بوشن داشته و در برابر زنگ‌زدگی هم از مقاومت بالایی برخوردار است و همچنین نسبت به سایر انواع آن هزینه کمتری برخوردار دارد.

بوشن جوشی

بوشن جوشی معمولاً برای تغییر دادن اتصالات نری و مادگی در صنایع ساختمانی و صنعتی بکار می‌رود. بوشن جوشی در متریال‌های مختلفی تولید شده که پرکاربردترین آن نوع فولادی یا آهنی است.

با استفاده از این قطعه امکان جوشکاری بین دو لوله فراهم می‌شود و در برخی موارد نمونه‌های آبکاری شده‌ی آن را می‌توان استفاده کرد. این مدل در انواع مختلفی مانند درزدار، فولادی، استیل، مانیسمان و فشار قوی تولید شده است.

بوشن پلیکا

بوشن پلیکا معمولاً در دو نوع تخت و ترمزدار تولید می‌شوند. این قطعات دارای سایزهای مختلف ۶۳، ۹۰، ۱۱۰، ۱۲۵، ۱۶۰، ۲۰۰ است. بوشن پلیکا جزو پرکاربردترین انواع بوشن است که در مصارف صنعتی مختلفی مانند فاضلاب‌های شهری و خانگی، خطوط انتقال گاز، آبرسانی و مخابرات کاربرد دارد.

قیمت بوشن پلیکا

مهم‌ترین عامل در قیمت بوشن پلیکا، انواع بوشن است. یعنی اینکه شما قصد دارید چه نوع قطعه‌ای را خریداری کنید. انواع بوشن را به شکل مختصر به شما معرفی کردیم. بجز این موارد عوامل دیگری مانند نوع، جنس، برند و کشور سازنده بوشن هم بر قیمت بوشن پلیکا تاثیر مستقیم دارند.

خرید بوشن پلیکا

در هنگام خرید و فروش بوشن عوامل زیادی وجود دارند که باعث یک خرید موفق می‌شوند. اولین نکته این است که بر اساس نیاز خود نوع و اندازه‌ی بوشن مورد نیاز را تشخیص بدهیم تا در هزینه‌ها صرفه‌جویی شود.

خرید بوشن پلیکا مانند خرید قطعات دیگر از ظرافت‌های خاصی برخوردار است. مثلاً باید نسبت به انواع بوشن و کاربردشان دانش و آگاهی کامل داشته باشیم و بدانیم که این اتصالات برای چه منظوری در نظر گرفته شده و کاربرد آنها چیست و سپس با توجه به نوع کاربرد انواع آن، جنس و ظاهر این قطعات را متناسب با مقصودمان انتخاب و خریداری کنیم. همچنین بوشن در دو طرف از قسمت داخل رزوه شده است و از طریق رزوه (دنده) های روی لوله، به آن متصل می‌شود.

این رزوه‌کاری از آنجا که باعث آب‌بندی و اتصال لوله‌ها به صورت دقیق می‌شود، باعث تبدیل بوشن به یکی از پرمصرف ترین و پرطرفدارین قطعات اتصالی شده است. در صورت عدم رعایت نکات رزوه کاری روی بوشن‌ها امکان جدا شدن لوله‌ها و همچنین نشتی از داخل مسیر لوله به بیرون وجود دارد که می‌تواند باعث مشکلات و خسارات مالی و جانی شود.

در همین راستا، یکی از مواردی که در تولید این نوع اتصالات باید مورد توجه قرار بگیرد، استفاده از لوله بدون درز است زیرا به دلیل استحکام این نوع لوله‌ها، احتمال شکستگی در اثر فشار داخلی سیال به حداقل می‌رسد.

انواع بوشن پلیکا (PVC)

بوشن یکسر دنده

بوشن یکسر دنده (بوشن و مهره) برای اتصال لوله‌‌های برق از جنس PVC به قوطی گالوانیزه یا قوطی PVC یا جعبه تقسیم پلی‌کربنات استفاده می‌شود. همچنین یکی دیگر از موارد استفاده‌ی مهم و کارآمد این نوع بوشن، اتصال مناسب و منظم لوله‌های برق PVC به تابلوی برق است.

از مزایای بوشن یکسر دنده می‌توان به سهولت در استفاده، عدم زنگ زدگی و قیمت بسیار مناسب آن در مقایسه با بوشن گالوانیزه اشاره کرد.

بوشن دوسر کوپل تخت

بوشن پلاستیکی دوسر کوپل تخت یا بوشن تخت تعمیری، در شبکه برای تعمیر شکستگی‌ها با وجود فضای بسیار کم و همچنین ایجاد و افزایش تعداد انشعابات جدید کاربرد دارد.

کاربرد انواع بوشن پلیکا

 • بوشن ساده پلیکا: بوشن ساده یک قطعه استوانه تو خالی است که برای برقراری اتصال میان دو لوله هم قطر و هم راستا مورد استفاده واقع می گردد.
 • بوشن دو سر دنده پلیکا: این نوع از بوشن نیز عملکردی مشابه بوشن ساده داشته اما در دو سر بوشن به ترتیب از داخل و خارج دنده شده است و برای ایجاد اتصال میان دو قطعه که یکی از رو و دیگری از داخل دنده شده است مورد استفاده قرار می گیرد.
 • بوشن تبدیل پلیکا: در این نوع بوشن پلیکا قطر دو سر آن متفاوت می باشد و به منظور ایجاد اتصال میان دو لوله که قطرهای مختلف دارند و در راستای هم هستند مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
 • بوشن یک سر چسبی و یک سر داخل دنده: همان طور که از اسم این نوع بوشن مشخص است، به این صورت که یک سر توسط چسب و یک سر اتصال از داخل دنده می شود.
 • بوشن یک سر چسبی و یک سر بیرون دنده: این نوع بوشن نیز دقیقا شبیه بوشن قبلی است و تنها تفاوت آن در اتصالی است که توسط دنده و از خارج صورت می گیرد.

فروش بوشن پی وی سی

قیمت فروش بوشن پلیکا به علت نوسانات بازار و دلار متغییر است لذا جهت دریافت قیمت روز بوشن پلیکا با شماره تماس ۰۲۱۷۷۸۹۳۸۱۴ تماس حاصل فرمایید.

سایز(mm)تعداد در بسته

کیسه
تعداد در بسته

کارتن
قیمت واحد

(ریال)
حوزه کاربرد
۲۰۵۰۰_۵۱,۸۰۰PW
۲۵۵۰۰_۶۵,۵۰۰PW
۳۲۱۵۰_۸۶,۶۰۰PW
۴۰۱۵۰_۹۹,۲۰۰PW
۵۰۱۰۰_۱۷۶,۰۰۰PW
۶۳۷۰_۲۴۷,۳۰۰PW
۹۰۵۰_۴۸۹,۵۰۰PW
۱۱۰۳۰_۷۲۷,۴۰۰PW

سوالات متداول

دیدگاه کاربران

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “بوشن پلیکا”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات مرتبط

محصول مشابهی وجود ندارد.

فهرست