رابط پیچی

خرید اتصالات پلیمری/خرید اتصالات پلی اتیلن پیچی
خرید رابط پیچی پلی اتیلن

رابط پیچی پلی اتیلن برای متصل نمودن لوله‌های پلی اتیلن به یکدیگر استفاده می‌شود. دو سر رابط، هم‌سایز با لوله بوده و به صورت پیچی به لوله پلی اتیلن متصل می‌گردد.

به طور کلی تمام اتصالات پیچی شامل اجزاء زیر می‌باشند:

 • بدنه
 • سرپیچ
 • اسپلیت رینگ
 • بوشینگ
 • اورینگ

این اجزاء موجود در اتصال مساوی پلی اتیلن باعث می شود ،که به راحتی دو لوله پلی اتیلن به صورت پیچی به هم متصل شوند و به طور کامل آب بندی شود. اتصالات پیچی پلی اتیلن به دلیل اتصال پیچی خیلی سریع و آسان قابل نصب می‌باشد و سرعت کار را در سیستم آبیاری قطره ای بالا می‌برد.

مزایای رابط پیچی پلی اتیلن:

 • قابلیت اتصال سریع و آسان
 • مقاوم در برابر رطوبت و خورنده گی
 • سهولت در باز و بسته شدن
 • مقاوم در برابر مواد شیمیایی و کود شیمیایی
 • مقاوم در برابر اشعه مادون قرمز
 • ساخته شده از پلی اتیلن مرقوب و مقاوم در برابر فشار و ضربه
 • قیمت مناسب و مرقوم به صرفه

قیمت انواع رابط پلی اتیلن

رابط پلی اتیلن از انواع اتصالات پلی اتیلن رزوه ای یا پیچی می‌باشد که جهت ارتباط بین دو سر لوله‌های پلی اتیلن به یکدیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد.رابط‌ها از انواع اتصالات رزوه ای می‌باشند که توسط پیچش دوسر رابط به صورت مهره ماسوره‌ای و دو واشر داخلی آن به یکدیگر متصل و آب بندی می‌گردند ,رابط‌های پلی اتیلن محدوده‌ی سایزی کمی نسبت به دیگر اتصالات دارند و در سایزهای ۲۰ میلیمتر الی ۱۲۵ میلیمتر با رعایت کلیه استانداردهای لازم در صنعت پایپینگ تولید و عرضه می‌گردند .رابط‌های پلی اتیلن به جهت اتصال بسیار مقاوم هستند و امکان نشتی آب را به حداقل می‌رسانند ضمن اینکه محدوده فشار کاری در رابط‌های پلی اتیلن ۱۰ اتمسفر می‌باشد .

نکات مهم نصب رابط پیچی:

قبل از نصب هر گونه رابط پیچی، انتهای لوله‌های پلی اتیلن مورد نظر را کاملاً صاف کرده (خط برش لوله کج و اریب نباشد)و سپس آن را تمیز کنید. بعد قطعات اتصال را به ترتیب بر روی لوله نصب نمائید.

قبل از محکم نمودن مهره از جا افتادن درست تمامی قطعات اتصال مطمئن شوید. جهت بستن اتصال مساوی لوله از آچاری استفاده نمائید که طول دسته آن از ۴۶ سانتیمتر بیشتر نباشد تا آسیبی به آن وارد نگردد و مهره هایش دچار خوردگی نشود.

برای اطمینان از آب‌بندی اتصال می‌توانید از نوار تفلون استاندارد نیز استفاده نمائید. این اتصال مساوی لوله به روش تزریقی و از سایز ۱/۲ یا ۲۰ میلیمتر الی سایز ۵ اینچ یا ۱۲۵ تولید می شود و به صورت پیچی دو لوله پلی اتیلن هم سایز را به یکدیگر متصل می نماید.

اطلاعات فنی رابط پیچی پلی اتیلن

از رابط پیچی پلی اتیلن در پروژه‌های آبرسانی و سیستم‌های آبیاری تحت فشار قطره‌ای و بارانی استفاده می‌شود. این اتصالات خصوصاًدر پروژه‌های کوچک با لوله‌های سایز پایین مصرف زیادی دارند. قابلیت استفاده چندین باره و امکان انتقال آنها به پروژه دیگر، از مزایای اتصالات پیچی پلی اتیلن است.

موارد استفاده و کاربرد رابط پیچی پلی اتیلن

 1. شبکه‌های آبرسانی (آب شرب) شهری و روستایی
 2. سیستم‌های آبیاری تحت فشار (قطره‌ای و بارانی) در کشاورزی
 3. شبکه‌های آبرسانی غیرشرب و فضای سبز خانگی، پارک‌ها و بوستان‌ها
 4. تأسیسات انتقال مواد شیمیایی، اسیدی و قلیایی
 5. آبرسانی و فاضلاب صنعتی

مزایا و ویژگی‌های رابط پیچی پلی اتیلن

 1. مقاوم در برابر فشار بالا تا ۱۶bar در مدل‌های فشار قوی
 2. مقاوم در برابر ضربه و فشار و تنش‌های فیزیکی
 3. مقاوم در برابر محیط‌های شیمیایی و اسیدی و قلیایی و حلال‌ها (بسته به نوع مواد شیمیایی متفاوت است)
 4. مقاومت در مقابل تغییرات دما از ۴۰- تا ۸۰+ درجه سانتیگراد
 5. مقاومت بالای اتصالات پلی اتیلن در مقابل اشعه مادون قرمز (Infra red) و اشعه ماوراء بنفش (UV)
 6. کاملا بهداشتی و استاندارد جهت انتقال آب آشامیدنی (استاندارد آب شرب)
 7. نصب و اجرای سریع، آسان و کم هزینه اتصالات پلی اتیلن
 8. عدم پوسیدگی اتصالات پلی اتیلن و زنگ زدگی
 9. طول عمر بالای اتصالات پلی اتیلن نسبت به موارد دیگر
موارد استفاده از رابط پیچی پلی اتیلن

رابط پیچی پلی اتیلن در اکثر پروژه‌های ابرسانی مورد استفاده قرار می‌گیرند اما عمده مصرف این اتصالات برای محل‌هایی لحاظ قرار میگیرد که امکان دسترسی به برق نباشد و یا اینکه نیاز به اجرای پروژه در کمترین زمان ممکن جهت جلوگیری از اتلاف وقت و یا اینکه پروژه‌هایی هستند که نیازمند اجرای سریع هستند که بعد از مدتی می‌بایست آن را جمع کنند یا تغییری در پروژه ایجاد نمایند که در این‌صورت و به جهت سهولت در باز و بسته کردن این نوع از اتصالات میتوان به راحتی این کار را انجام داد .

خرید رابط پیچی پلی اتیلن

قیمت رابط پیچی پلی اتیلن نیز مانند دیگر موارد مورد مصرف در لوله های پلی اتیلن و از جنس پلی اتیلن دارای نوسان قیمتی می‌باشد که توصیه می‌شود زمان دریافت قیمت تا خرید رابط‌های پلی اتیلن را به حداقل برسانید.برای اطلاع از قیمت فروش رابط پیچی پلی اتیلن با شماره ۰۲۱۷۷۸۹۳۸۱۴ تماس بگیرید.

محصولات مرتبط

محصول مشابهی وجود ندارد.

فهرست