فلنج جوشی

 

فلنج جوشی پلی اتیلن فلنج هایی هستند که توسط جوش دادن به لوله وصل می‌شوند، فلنج اتصال دهنده‌های لوله‌‌ها و شیرآلات به یکدیگر است.

فلنج یکی از مهم‌ترین محصولات در صنایع است، کاربرد فراوانی دارد، این قطعه شبیه دیسک و اغلب به صورت جفت، با استفاده از پیچ و مهره دو قطعه را به یکدیگر متصل می ‌سازد، به آسانی باز شده و برای فشارهای پائین و بالا مناسب است.

این فلنج در انواع مختلفی مثل گلودار، اسلیپون، کور و … تولید می‌ شود، پیشانی تمام این نوع فلنج ‌ها یعنی محلی که واشر روی فلنج قرار می‌ گیرد دارای اشکال مختلفی هستند.

  انواع فلنج جوشی پلی اتیلن

  • فلنج گلودار جوشی (Welding Neck Flange)
  • فلنج جوشی ساکت (Socket Weld Flange)
  • فلنج اسلیپون (Slip On Flange)
  • فلنج جوشی با پیشانی RF
  • فلنج جوشی با پیشانی flat face
  • فلنج جوشی با پیشانی رینگ جوینت
  • فلنج جوشی با پیشانی زبانه و شیار

 

روش های اتصال فلنج جوشی پلی اتیلن

 

روش‌های مختلفی برای اتصال لوله و تجهیزات مرتبط با لوله به هم وجود دارد. فلنج (Flange) یکی از روش‌های اتصال بین لوله‌ها، شیرآلات و سایر دستگاه‌ها به هم است. در واقع برای فهم بیشتر می‌توان گفت آن ها یک ابزار و یک صفحه دایره مانند است که در اطراف محیط خود، سوراخ‌هایی دارد. آن‌ها اغلب به صورت جفت و با استفاده از پیچ و مهره‌ها، از طریق سوراخ‌های روی بدنه‌ی خود به هم متصل می‌شوند. همان‌طور که گفته شد مهم‌ترین و اصلی‌ترین کاربردشان، اتصال لوله‌ها، شیرآلات یا قطعات دیگر با هم است. آن‌ها از جمله اتصالاتی هستند که شیرآلات را به لوله و یا لوله‌ها را به یکدیگر (صرف نظر از نوع سیال) مرتبط و اتصال می‌دهند. یکی دیگر از کاربردهای آن، تغییر مسیر لوله‌ها و همچنین تغییر قطر لوله ها است. بزرگ ترین مزیت استفاده از آن ها باز و بسته شدن آن‌ها با استفاده از پیچ و مهره‌ها یا داشتن قابلیت جداسازی یا Removable بودن آن است زیرا به آسانی باز و بسته می‌شوند و نیاز به بریدن یا جوشکاری لوله‌ها و شیرآلات نیست. همچنین آن‌ها برای فشارهای بالا یا پایین و برای هر نوع سیالی مناسب هستند. به منظور جلوگیری از نشتی یا Leakage، در بین آن ها از گسکت (Gasket) استفاده می‌شود. بسته به میزان فشار قابل تحمل، کلاس‌های گوناگونی طبق استانداردهای مختلف تعریف شده است که در ادامه به توضیح این استانداردها و کلاس‌ها پرداخته می‌شود.

 

خرید فلنج جوشی پلی اتیلن

قیمت فلنج جوشی پلی اتیلن با توجه به نوسانات قیمت بازار متغیر است.برای اطلاع دقیق ازقیمت فروش فلنج جوشی پلی اتیلن با شماره 02177893814 تماس بگیرید.

سوالات متداول

لوله پلی اتیلن چیست؟

لوله پلی اتیلن چیست؟

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *