1. ویکی پایپ
 2. »
 3. خرید انواع لوله
 4. »
 5. خرید لوله فاضلابی

خرید لوله فاضلابی

خرید انواع لوله
خرید لوله فاضلابی
قیمت و خرید لوله فاضلابی

قیمت و خرید لوله فاضلابی

 خرید لوله فاضلابی‌

داخل لوله پلی اتیلن فاضلابی به صورت زبر ساخته شده است. این زبری قسمت داخلی کمک می‌کند که مواد فاضلابی جامد که در داخل لوله جریان دارند، باعث رسوب گذاری نشوند و مسیر لوله بسته نشود.

لوله کاروگیت فاضلابی با اسم‌هایی همچون لوله پلی اتیلن فاضلابی، لوله پلی اتیلن دوجداره، لوله فاضلابی شیاردار، لوله آکاردئونی فاضلاب و در بین عوام لوله کالوگیت یکی از انواع لوله‌های پلی اتیلنی و یا پلی پروپیلنی است با ظاهری شیاردار یا کنگره‌دار و سطح داخلی صیقلی و صاف که در سایزهای ۱۱۰ میلیمتر تا ۴۰۰۰ میلیمتر تولید و به‌منظور جمع‌آوری و انتقال فاضلاب مورد استفاده قرار می‌گیرد. رنگ بیرون لوله کاروگیت سیاه رنگ و رنگ داخلی آن زرد و یا آبی رنگ است.

یکی از لوله‌های پر استفاده برای فاضلاب لوله کاروگیت است که با نام‌های دیگر پلی اتیلن فاضلابی، لوله پلی اتیلن دوجداره، لوله فاضلابی شیار دار و لوله آکاردئونی فاضلاب نیز شناخته می‌شود. این لوله‌ها از بیرون دارای شیارهایی در سرتاسر لوله هستند ولی از داخل لوله‌ها صیقل داده شده اند تا صاف باشند که جریان آب به راحتی داخل آن حرکت کند. رنگ داخلی آن زرد و رنگ خارجی آن سیاه است.

تولید لوله پلی اتیلن فاضلابی

تولید لوله کاروگیت فاضلابی با هدف بالا بردن مقاومت مکانیکی، استاتیکی و سفتی حلقوی و کاهش دادن زبری لایه داخلی لوله فاضلابی است. با توجه به اینکه جریان فاضلابی حاوی مواد جامد است، کاهش زبری نسبی لوله کاروگیت موجب کم شدن رسوب‌گذاری جریان فاضلاب شده که این موضوع از خطر گرفتگی و هزینه‌های نگهداری شبکه جمع‌آوری فاضلاب جلوگیری می‌کند.

لوله‌های فاضلابی دوجداره برای کانال‌های زیرزمینی کاربرد دارند زیرا این لوله‌ها مقاومت کافی برای تحمل فشارهای داخلی را ندارند. سطح خارجی این جنس لوله حلقه به حلقه می‌باشد. لوله دوجداره پلی اتیلنی کاروگیت‌دار مقاومت زیادی در برابر فشارهای زیرسطحی و بارهای مرده و زنده وارده از سطح و زیر لاستیک ماشین‌های در حال تردد دارد.

لوله‌های فاضلابی می‌توانند از جنس لوله پلیکا و لوله کاروگیت باشند، تفاوت اصلی آنها در این است که لوله پلیکا برای انتقال فاضلاب در داخل ساختمان‌ها کاربرد دارد ولی لوله‌های دوجداره کاروگیت برای جمع آوری و انتقال فاضلاب درون محوطه استفاده می‌شود.

خرید و فروش لوله فاضلابی

خرید و فروش لوله فاضلابی

لوله فاضلابی پی وی سی

لوله‌های پلیکا و کاروگیت هر دو برای انتقال مواد فاضلابی استفاده می‌شود اما در مکان استفاده تفاوت‌هایی وجود دارد. لوله پلیکا در ساختمان ها که حجم کمتری از مواد نیازمند انتقال است استفاده می‌شود. لوله کاروگیت برای انتقال فاضلاب مکان های بزرگتر و صنعتی (درون محوطه ای) استفاده می‌شود.

از معروف‌ترین لوله‌هایی که می‌توان گفت از سال ۱۹۸۰ وارد دنیای لوله‌ فاضلابی شدند لوله‌های پی وی سی هستند که در طول مدت کمی محبوب صنعت ساختمان سازی شدند و در عرصه ساختمان‌های تجاری و مسکونی حرفی برای گفتن داشتند

قبل از ورود لوله‌های فاضلابی پلیمری، این لوله‌های فلزی و گالوانیزه بودند که پرچمدار آن دوره از لوله‌کشی ساختمانی و صنعتی بودند و این در حالی بود که لوله‌های فلزی با نقاط ضعف فراوان، طول عمر کم و عدم تناسب با شرایط متفاوت همراه بود اما با پیشرفت صنعت پلیمر در جهان این بار این لوله‌های پلیمری بودند که با رفع نواقص و کاستی‌های لوله‌های فلزی آنها را کنار زدند و به فروش بالایی رسیدند.

این لوله‌ها به رنگ سفید با سایزهای متفاوت درامده‌اند و به خاطر تنوع زیاد و گوناگون در لوله و اتصالات پی وی سی در میان لوله کش‌ها طرفداران زیادی پیدا کرده و برای لوله‌کشی فاضلابی بسیار استفاده می‌شوند.

سایزبندی لوله پلی اتیلن فاضلابی

لوله‌های فاضلابی در اندازه های مختلف تولید می‌شوند که در زیر می‌توانید آن‌ها را ببینید.

  • ۵۰  میلی‌متر با ضخامت ۲
  • ۶۳  میلی‌متر با ضخامت ۲/۹
  • ۷۵ میلی‌متر با ضخامت ۲/۹
  • ۹۰ میلی‌متر با ضخامت ۳/۵
  • ۱۰۰ میلی‌متر با ضخامت ۴/۲
  • ۱۲۵ میلی‌متر با ضخامت  ۴/۸
  • ۱۶۰ میلی‌متر  با ضخامت ۶/۲

البته لازم به ذکر است که بنا به درخواست می‌توان لوله‌ها را در اندازه‌های دیگر نیز تولید کرد.

ویژگی‌های لوله‌های فاضلابی کاروگیت

لوله‌های فاضلابی با نام دیگر کاروگیت نیز شناخته می‌شوند. این نوع لوله‌ها مقداری از لوله‌های معمولی متفاوت تر در ساختار هستند تا بتوانند در کاری که باید انجام دهند به بهترین شکل ممکن عمل کنند.

 • ساخته شده از پلاستیک با کیفیت تر نسبت به بقیه لوله‌های پلاستیکی که مزایای متفاوتی را به این لوله می‌دهد.
 • به خاطر کیفیت بالاتری که در مواد استفاده شده در آن وجود دارد طول عمر این لوله‌ها به راحتی به بالای ۵۰ سال می‌رسد. در صورت نگهداری درست می‌توان از آن‌ها به مدت ۱۰۰ سال و حتی بیشتر استفاده کرد.
 • داخل آن، برعکس قسمت بیرونی، صاف ساخته شده است تا مایعات به راحتی در داخل آن جریان پیدا کنند. این امر باعث می‌شود که در هزینه‌ها به علت مصرف لوله با قطر کمتر صرفه جویی شود.
 • به علت صیقلی بودن داخل لوله، هیچ گونه رسوبی نمی‌تواند در آن باقی بماند و از بسته شدن راه مایعات جلوگیری می‌شود.
 • انعطاف پذیری و چکش خواری این کمک را می‌کند که لوله به شکل دلخواه در بیاید و در هر تغییر کوچکی در مسیر نیاز به اتصال نباشد.
 • وزن بسیار سبک تر نسبت به لوله‌های دیگر که حمل و نقل آن را آسان تر می‌کند.
 • قابلیت جوش زدن آن باعث نصب بسیار راحت آن می‌شود.
 • قابل ساخت در قطرهای مختلف
 • به علت داشتن ساختار غیر قابل مصرف از حمله جوندگان و جانوران مختلف در امان می‌ماند.
 • دارای مقاوت بالا در برابر خوردگی و مواد شیمیایی
 • قابل اتصال به لوله‌های دیگر
 • تعمیر و نگهداری آسان
خرید لوله فاضلابی کاروگیت

قیمت و خرید لوله فاضلابی کاروگیت

قیمت لوله پلی اتیلن فاضلابی

یکی از ویژگی‌هایی که فروشگاه‌های آنلاین به وجود آورده اند، کوتاه کردن دست واسطه‌ها است. با این اقدام بسیار مهم، نه تنها می‌توانید خریدهای خود را مطمئن‌تر نسبت به هزینه‌ای که می‌پردازید (قیمت لوله فاضلابی پایین تر) انجام دهید بلکه از ابتدا تا انتها، خود شرکت تولیدکننده با شما همراه است و حتی بعد از انجام خرید نیز، دسترسی قطع نشده و در هر زمان که نیازمند ارتباط باشد به راحتی می‌توانید این کار را انجام دهید.

قیمت لوله فاضلابی با توجه به ورود لوله اتصالات پلیمری با حد زیادی نسبت به لوله کشی‌های فلزی متعادل گشته است. این مساله هم در خرید و قیمت لوله اتصالات و هم در اجرای لوله‌کشی ساختمان خود را نمایان کرده است.در ارتباط با قیمت لوله پلی اتیلن فاضلابی فاکتورهایی از قبیل قیمت مواد اولیه پلی اتیلن، دستمزد نیروی کارگر، میزان کارکرد کارخانه و هزینه‌های جاری بستگی دارد.

لیست قیمت لوله های فاضلابی چسبی براساس استاندارد ملی(شاخه ۶ متری)

کد کالاسایزوزنقیمت شاخهموارد مصرف
۳۱۱۰۵۳*۶۳۵.۲۰۰۳۰۳۹۰۰۰B
۳۱۱۰۶۳*۷۵

۶.۲۰۰۳۶۲۳۲۰۰BD
۳۱۱۰۷۳*۹۰۷.۵۰۰۴۳۸۳۰۰۰BD
۳۱۱۰۸۳/۲*۱۱۰۹.۸۰۰۵۶۸۶۸۰۰BD
۳۱۱۰۹۳/۲*۱۲۵۱۱.۲۰۰۶۵۴۵۳۰۰BD
۳۱۱۱۰۳/۲*۱۶۰۱۴.۵۰۰۸۴۷۳۰۰۰B
۳۱۱۱۱۴*۱۶۰۱۸۱۰۵۱۸۸۰۰BD

سوالات متداول

بیشترین لوله‌های فاضلابی که مورد استفاده قرار می‌گیرد از چه جنسی است؟

امروزه بیشترین لوله‌های فاضلابی که مورد استفاده قرار می‌گیرند، لوله‌های فاضلاب پی وی سی و پلی اتیلن هستند. با این حال، به غیر از این لوله‌ها، انواع متفاوت دیگری از لوله‌ها مورد بهره برداری قرار می‌گیرند که جریان آب را با مهارت هدایت می‌کنند.

چرا استفاده از لوله‌های فاضلابی پلاستیکی به جای نمونه فلزی؟

لوله‌ پلاستیکی دچار زنگ زدگی یا خوردگی نمی‌شوند، از نظر وزنی سبک هستند، برش این لوله‌ها و اتصال آن‌ها آسان است و به جوشکاری نیاز ندارد.لوله‌های فاضلابی پلیمری برای بسیاری از پروژه‌های لوله کشی یک گزینهٔ خوب و کم هزینه محسوب می‌شوند. نصب این لوله‌ها آسان بوده و طیف وسیعی از روش‌های مختلف، مانند گیره‌ها، اتصالات مکانیکی یا جوش حَلال را برای اتصال این لوله‌ها می‌توان به کار برد. این لوله‌ها در فضای باز قابل نصب هستند، اگرچه برای جلوگیری از خرابی ممکن است نیاز به مراقبت بیشتری داشته باشند.

لوله‌های فاضلابی معمولا از چه نوع پلیمری هستند؟

لوله pvc
لوله upvc (لوله پلیکا)
لوله پلی اتیلن
لوله فاضلاب سایلنت (این لوله ها می توانند از جنس pvc، upvc و… باشند)
لوله های پوشفیت (این لوله ها نیز می توانند از مواد اولیه گوناگونی تولید شوند)

لوله‌های فاضلابی شهری در چه سایزی تولید می‎‌شوند؟

لوله‌های فاضلابی از سایز بالاتر از ۱۶۰ میلی متر برای فاضلاب شهری ، کانال آب ، و انتقال آب باران کاربرد دارد.

لوله‌های فاضلابی خانگی در چه سایزی تولید می‌شود؟

لوله پلی اتیلن فاضلابی 4 بار با فشار کاری 4 اتمسفر از سایز 50 میلی متر (1/5 اینچ) تا 400 میلی متر (16 اینچ) تنها به شکل شاخه های 6 متری و 12 متری (بنا یه سفارش)با مواد PE80 و ضریب ایمنی SF=1/25 تولید می شود.از لوله های پلی اتیلن فاضلابی سایز 50 الی 160 میلی متر تنها در فاضلاب درون ساختمان استفاده می شود.

دیدگاه کاربران

2 دیدگاه برای خرید لوله فاضلابی

 1. mohsenjk

  کدام نوع لوله فاضلابی دوام بیشتری داره؟

  • admin

   سلام دوست عزیز.
   لوله پوش فیت نسل جدیدی از لوله های فاضلابی است که توانسته نصب و راه اندازی سیستم های فاضلابی را بسیار ساده تر از گذشته کند.
   لوله فاضلاب پوشفیت یکی از جدیدترین محصولات مورد استفاده در لوله کشی قسمت های مختلف ساختمان می باشد و به خاطر مزایای بسیاری که دارد، توسط بسیاری از ساختمان ساز ها و صاحبین منازل مورد استفاده قرار می گیرد. نحوه نصب این لوله ها بسیار ساده تر از لوله های معمولی است و از این رو می تواند سرعت نصب را بسیار افزایش دهد. همچنین افرادی که اطلاعات کمی در مورد نصب و راه اندازی سیستم های فاضلابی دارند، می توانند با رعایت یک سری اصول ساده اقدام به نصب این لوله ها کنند. در یک سوی لوله فاضلاب پوشفیت یک سوکت یک طرفه وجود دارد که لوله دوم درون آن قرار می گیرد. این سوکت ها به خوبی جلوی نشت آب را می گیرند و شما را از هر گونه سه راهی، زانو و… بی نیاز خواهد کرد .
   ویژگی‌های لوله فاضلابی پوشفیت :
   سرعت نصب
   مقاومت بالا در مقابل مواد شیمیایی و اسید ها
   کاهش خطر نشت آب
   نیازی به خشک بودن لوله نیست
   مواد اولیه متفاوت
   تنوع در سایز
   مقاومت نسبت به ضربه و تنش
   استفاده در کنار سایر لوله ها

 2. کاظم حقیقی

  سایزبندی لوله فاضلابی به چه صورت است؟

  • admin

   سلام. سایزبندی لوله های فاضلابی به شکل زیر میباشد.
   قطر ، اندازه و سایز بندی انواع لوله PVC , پلیکا فاضلاب به میلیمتر

   >>> ۲۰ – ۲۵ – ۳۲ – ۴۰ – ۵۰ – ۶۳ – ۷۵ – ۹۰ – ۱۱۰ – ۱۲۵ – ۱۶۰ – ۲۰۰ – ۲۵۰ – ۳۱۵ – ۳۵۰ – ۴۰۰

   قطر ، اندازه و سایز بندی انواع لوله های پلیکا فاضلاب به اینچ

   >>> ۱/۲ – ۳/۴ – ۱ – ۱/۴ ۱ – ۱/۲ ۱ – ۲ – ۱/۲ ۲ – ۳ – ۴ – ۵ – ۶ – ۸ – ۱۰ – ۱۲ – ۱۴ – ۱۶

   قطر ، اندازه و سایز بندی انواع لوله های پلیکا فاضلاب به سانتیمتر

   >>> ۲ – ۲.۵ – ۳ – ۴ – ۵ – ۶ – ۷ – ۸ – ۱۰ – ۱۲ – ۱۶ یا ۱۵ – ۲۰ – ۲۵ – ۳۰ – ۳۵ – ۴۰

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات مرتبط

محصول مشابهی وجود ندارد.

فهرست