خرید لوله پوش فیت

نصب لوله‌های پوش فیت یکی دیگر از مزیت‌های مهم در رابطه با استفاده‌ی آن‌ها می‌باشد و سبب می‌شود تا هزینه‌های اجرا کاهش یافته و زمان کمتری برای آن صرف گردد.

خصوصیات فیزیکی موجود در لوله‌های پوش فیت موجب شده است تا این لوله‌ها در برابر لرزه مقاوم باشند و از طرفی تحمل بالایی را در برابر فشار از خود نشان دهند. لوله‌های پوش فیت به راحتی با یکدیگر از طریق سوکت‌هایی که قبلا ذکر شد به یکدیگر متصل می‌شوند و نیازی به سایر ابزارها برای این اتصال وجود ندارد. همچنین این خصوصیات در آب‌بندی لوله‌ها موثر بوده و نشتی را در نقطه ی اتصال به صفر می‌رساند.

خرید و فروش لوله پوش فیت

لوله پوش فیت

لوله پوش فیت

پوش فیت‌ها سیستم لوله‌کشی فاضلاب هستند که اتصالات آن‌ها نسبت به انواع دیگر لوله‌ها آسان‌تر می‌باشد. در این سیستم نیازی به استفاده از جوش و چسب نبوده و لوله‌ها به وسیله سوکت به یکدیگر متصل می‌شوند.

از آن‌جایی که در تولید این گونه لوله ها از مواد اولیه خاص استفاده شده و فرآیند تولید آن‌ها متفاوت می‌باشد، شکنندگی آن‌ها نسبت به سایر لوله‌ها بسیار کم‌تر می‌باشد. این گونه لوله‌ها در برابر ضربه مقاوم بوده و همچنین در برابر مواد شیمیایی، مواد اسیدی و بازی نیز از خود مقاومت نشان می‌دهند.

لوله فاضلابی پوش فیت (push fit) 

پوش فیت Push fit سیستم لوله‌کشی فاضلاب ساختمانی است که هریک از اتصالات و لوله‌ها در یک سو دارای سوکتی می‌باشد. که در آن یک حلقه آب‌بندی جای دارد و می‌توان انتهای بدون سوکت آن را به راحتی و با اندکی فشار به درون سکوت لوله و یا اتصال بعدی وارد نمود. با توجه به ماهیت وصل شدن قطعات به یکدیگر این سیستم پوش فیت (Push Fit) نامیده شده.

لوله‌های پوش فیت بی صدا همانطور که از نامشان پیداست عبور سیالات بخصوص فاضلاب‌های ساختمانی را که بیشترین مورد مصرف در این زمینه دارند را بدون کوچکترین صدا از خود عبور میدهند.

ساختار فیزیکی این سیستم تشکیل شده از اتصالات با کیفیت و لوله است به طوریکه در یک سر لوله و اتصال مخروطی شده است که در داخل مخروط یک شیار عمقی برای نصب اورینگ که عمل آب‌بندی لوله و اتصال را انجام می‌دهد ایجاد گردیده است. اورینگ لوله و اتصالات از نوعی مواد خاص عمدتا تهیه گردیده که به محض جا زدن موجب چسبندگی و آب‌بندی لوله و اتصال می‌گردد.

مواد اولیه در سیستم پوش فیت

سیستم پوش فیت به دلیل استفاده از نوعی خاص از پلی پروپیلن در برابر حرارت‌های بالا مقاوم بوده (HT) و منطبق با خواسته‌های استاندارد DIN 4102-B1 در شرایط آتش سوزی هم ایمن و خود اطفاء (Flame Retardant) می‌باشند.

پلی پروپیلن مورد استفاده در تولید سیستم پوش فیت هرگز دستخوش پوسیدگی نشده و از پایداری بسیار زیادی در برابر مواد شیمیایی موجود در فاصلاب‌ها برخوردار است به نحوی که pH های ۱۲-۲ را به راحتی تحمل نموده و با الزامات استانداردهای DIN 16934,DIN 6929 مطابقت دارد.

مقاومت در برابر مواد شیمیایی، آب‌بندی کامل و پایدار، عمر مفید و طولانی از خصوصیات بارز حلقه‌های آب‌بندی به کار رفته در لوله‌ها و اتصالات سیستم پوش فیت ساخت معتبرترین تولیدکنندگان کشور آلمان و در مطابقت کامل با استاندارد DIN 4060 می باشند.

ویژگی‌های لوله پوش فیت Push fit

  •  عمر مفید طولانی به دلیل مقاوم بودن لوله، اتصالات و حلقه‌های آب‌بندی در برابر ضربه، تنش‌های مکانیکی و حرارتی و مواد شیمیایی
  •   سرعت و سهولت بسیار زیاد در امر نصب واجرا و در نتیجه صرفه‌جویی در وقت و هزینه‌های نگه داری و تعمیرات می‌شود.
  •   عدم تحمیل بارهای اضافی به ساختمان به دلیل کمی وزن و نبود نیاز به تقویت بخش‌های پذیرنده بار در ساختمان، ایمنی در شرایط آتش‌سوزی به دلیل دارا بودن ویژگی Flame Rerardant منطبق با استاندارد DIN 4102-B1
  •  عدم نیاز به چسب، جوش دادن و نظائر آن و کاسته شدن از هزینه‌های اجرایی
  •   آب‌بندی پایدار و قابل اعتماد حتی در شرایط نشست ساختمان و لرزش‌های غیر مخرب به دلیل خصوصیات فیزیکی اجزای متشکله سیستم
  •   قابلیت انطباق و متصل نمودن اجزاء سیستم به لوله و اتصالات سایر سیستم‌های قدیمی اعم از پلیمری و آلیاژی
  •   امکان اجرای سریع و ساده سیستم و نت به صورت کامل و افزودن هرچه بیشتر به عمر مفید سیستم
  •   طراحی و ساخت ابزار و تجهیزات مناسب برای آسان و مطمئن نمودن فرایند نصب و اجرا

سایز لوله‌های پوش فیت

تنوع ابعادی از نظر قطر لوله و اتصالات (40 تا 160 میلی متری) زوایا (15، 30، 45،67 و 87 درجه) و طول لوله ها (300 تا 3000 میلیمتر) و وجود یک یا دو سوکت در لوله‌ها در عمل، امور مربوط به طراحی و همچنین اجرا را بسیار ساده و انعطاف‌پذیر می‌سازد.

مزیت لوله‌های پوش‌فیت

اولین و بارزترین مزیت لوله‌های پوش فیت سهولت نصب و لوله‌کشی می‌باشد، به این ترتیب که در این لوله‌ها برخلاف لوله‌های پلیکا نیاز به گرم کردن لوله و چسب جهت اتصالات وجود ندارد و مانند لوله‌های پلی اتیلن نیاز به جوشکاری نیز ندارد.

دومین مزیت این لوله‌ها در مقابل لوله‌های پلیکا، مقاومت فیزیکی بیشتر لوله‌های پوش فیت می‌باشد، به این صورت که شکنندگی آنها از لوله‌های پلیکا بسیار کمتر است.

سوکت‌های سر لوله و اتصالات پوش فیت بصورت فابریک روی لوله‌ها موجود است در صورتی که در لوله‌های پلیکا جهت ایجاد سرهای نر و مادگی از گرما و آتش استفاد می‌نماید و در لوله‌های پلی اتیلن نیز می‌بایست لوله‌ها به هم جوش بخورد و با توجه به حساسیت بالای جوش لوله پلی اتیلن به گرد و غبار و چربی، اجرای جوش استاندارد کار دشواری می‌باشد.

لوله ها و ارینگ‌های آب بندی پوش فیت قدرت تحمل سیالات با PH 2 الیPH 12 را دارد .

بررسی ها نشان می دهد که مواد اولیه در تولید لوله های پوش فیت ارزان تر از لوله های پلی اتیلن می باشد، این در حالیست که قیمت لوله های پوش فیت بیشتر بوده و همین عامل استفاده از لوله های پلی اتیلنی را بیشتر می کند.

در حالیکه تولید لوله های پوش فیت و استفاده از آن ها قدمتی کمتر از پنج سال دارد لوله های پلی اتیلنی با چهل سال عمر مفید گزارشی از آسیب دیدگی نداشته اند.

اتصالات لوله های پوش فیت با سوکت ها موجب می شود تا در سیستم های فاضلاب مواد اسیدی بتوانند خوردگی ایجاد کنند و همین امر ترس از استفاده از لوله های پوش فیت را با عمر طولانی بیشتر می کند.

لوله های پوش فیت همچنین تعداد زیادی بست در متراژ معین، نسبت به لوله های پلی اتیلنی دارند و اما سریعتر و راحت تر، لوله ها به یکدیگر متصل می گردند.

 • آب‌بندی کامل و دائمی: نصب سیستم ساخته شده از پلی اتیلن مستلزم جوش دادن قطعات به یکدیگر است. فرآیند جوش کاری پلیمر‌ها اصولا نیاز به دقت بسیار زیاد دارد و محل های وصل نیز باید کاملا عاری از گرد و غبار و چربی بوده و المنت حرارتی دستگاه جوش نیز می باید کالیبره باشد. عدم کالیبره بودن می‌تواند جوش کاری را مختل ساخته و ضریب اطمینان کار را تا حد خطرناکی کاهش دهد. در مقایسه، سیستم پوش فیت نیازی به جوش کاری ندارد لوله‌ها و اتصالات از طریق حلقه‌های آب‌بندی مخصوص که در برابر ترکیبات شیمیایی مختلف بسیار پایدار می باشند به یکدیگر وصل شده و به طور کامل آب‌بند می‌شوند و لرزش‌ها تکان‌های متعارف و یا نشست ساختمان هرگز آب‌بندی سیستم را مختل نخواهد کرد.
 • سرعت و سهولت باور نکردنی در نصب و اجرا: وجود سوکت در تمامی اجزائ سیستم پوش فیت نیاز به جوشکاری، چسب و سایر عملیات مشابه را برطرف می‌سازد از طرفی تنوع بسیار زیاد ابعاد و زوایا در اتصالات و هم چنین در اختیار بودن لوله‌هایی با یک یا دو سوکت در طول‌های مختلف انجام کار را با سرعت و سهولت باورنکردنی میسر می‌سازد که طبعا موجب صرفه‌جویی بسیار زیاد در وقت و هزینه است. لوله‌های پوش فیت با توجه به مکانیزم نصب آنها در مقابل انبساط و انقباض خط لوله مقاوم می‌باشد در صورتی که در لوله‌های پلی اتیلن جهت دفع انبساط و انقباض لوله‌ها استفاده از موفه اجباری است و در لوله‌های پلیکا نیز گرم و سرد شدن لوله و بالطبع آن انبساط و انقباض لوله باعث خارج شدن محل اتصالات از آب‌بندی می‌شود .
 • عدم نیاز به چسب، جوش دادن، و نظایر آن و کاسته شدن زمان و هزینه‌های اجرایی
 • ایمن در شرایط آتش سوزی
 • مقاومت بسیار زیاد در برابر آتش‌سوزی ، ضربه و انواع و مواد: مواد اولیه مورد استفاده در ساخت اجزای متشکله سیستم پوش فیت گرید خاصی از پلی پروپیلن می‌باشد که در مقایسه با پلی اتیلن دارای وزن مولکولی بالاتری بوده و در برابر آب داغ و آتش‌سوزی مقاوم است و سبک‌تر بوده و ضربه پذیری به مراتب بالاتری هم دارد. پیدایش ترک‌های ناشی از تنش‌های دراز مدت (stress cracking) هرگز در قطعات ساخته شده از این ماده اولیه مشاهده نشده و با توجه به ویژگی‌های شیمیایی، حرارتی و مکانیکی لوله و اتصالات سیستم‌های پوش فیت دارای دوام دائمی می‌باشند. لوله‌های پوش فیت در مقابل آتش‌سوزی تا حد بالایی مقاوم‌تر از لوله‌های پلیکا می‌باشد.
 • دارای صاف‌ترین سطوح داخلی، فاقد هر گونه مانع در برابر جریان: دارا بودن سطوح داخلی کاملا صیقلی و نبود هیچگونه زائده اضافی در مسیر جریان که منجر به برطرف شدن امکان گرفتگی و انسداد مجاری و کاسته شدن از هزینه‌های نگهداری و تعمیرات.
 • عدم تحمیل بارهای اضافی به ساختمان به دلیل کمی وزن و نبود نیاز به تقویت بخش‌های پذیرفته بار در ساختمان 8- قابلیت انطباق و متصل نمودن اجرا سیستم و اتصالات سایر سیستم‌های قدیمی اعم از پلیمری و آلیاژی: سیستم push fit با برخوردار بودن از مزایای منحصر به فرد دارای ضمانت دائمی بوده و تحولی اساسی را در مراحل طراحی و اجرای شبکه فاضلاب داخلی ساختمان‌ها پدید خواهد آورد.
قیمت لوله پوش فیت

قیمت لوله پوش فیت با توجه به نوسانات قیمت بازار متغیر است.جهت اطلاع از قیمت فروش لوله پوش فیت با شماره 02177893814 تماس بگیرید.

سوالات متداول

لوله‌های پوش فیت فاضلابی یکی از بهترین گزینه‌ها برای استفاده در سیستم‌های فاضلاب هستند که به سرعت جایگزین لوله‌های فلزی شدند.لوله‌های پوش فیت بی صدا از ساختاری تشکیل شده‌اند که می‌توانند از ورود صدا به درون محیط های ساختمانی جلوگیری کنند. صدا در لوله‌های پوش فیت بی صدا از سطح ۶ تا ۱۷ دسی بل کاهش پیدا می‌کند. بنابراین می‌توان گفت که تا حدود زیادی صدای به وجود آمده درون این لوله ها به محیط درز نکرده و بنابراین مناسب ساختمان‌های اداری و منازل خواهد بود.

لوله‌های پی وی سی شکنندگی زیادی داشته و ممکن است در حین کار سریعا آسیب ببینند حال آنکه لوله‌های پوش فیت این ویژگی را ندارند.

لوله‌های پوش فیت در انتها دارای یک سوکت بوده که میتوان لوله‌ی بعدی را در آن به راحتی با فشردن آن جای داد. این اتصال موجب می‌شود تا دیگر نیازی به استفاده از اتصالات دیگر نباشد. سوکت قرار گرفته روی لوله یک طرفه بوده و طرف دیگر به سوکت لوله‌ی دیگر متصل می‌شود.

اولین و بارزترین مزیت لوله‌های پوش فیت سهولت نصب و لوله‌کشی می‌باشد، به این ترتیب که در این لوله‌ها برخلاف لوله‌های پلیکا نیاز به گرم کردن لوله و چسب جهت اتصالات وجود ندارد و مانند لوله‌های پلی اتیلن نیاز به جوشکاری نیز ندارد.لوله‌های پوش فیت با توجه به مکانیزم نصب آنها در مقابل انبساط و انقباض خط لوله مقاوم میباشد در صورتی که در لوله‌های پلی اتیلن جهت دفع انبساط و انقباض لوله‌ها استفاده از موفه اجباری است و در لوله‌های پلیکا نیز گرم و سرد شدن لوله و بالطبع آن انبساط و انقباض لوله باعث خارج شدن محل اتصالات از آب‌بندی می‌شود.

4 پاسخ
  • خوش فکر
   خوش فکر گفته:

   سلام. سایز لوله های پوش فیت به شکل زیر میاشد.
   لوله یکسر سوکت پوش فیت در قطر های ( ۴۰ ۵۰ ۶۳ ۷۵ ۹۰ ۱۱۰ ۱۲۵ ۱۶۰ ) و طول های ۱۵۰ ۳۰۰ ۵۰۰ ۱۰۰۰ ۲۰۰۰ ۳۰۰۰ میلیمتر
   لوله دو سر سوکت پوش فیت در قطر های ( ۴۰ ۵۰ ۶۳ ۷۵ ۹۰ ۱۱۰ ۱۲۵ ۱۶۰ ) میلیمتر و طول های ( ۵۰۰ ۱۰۰۰ ۲۰۰۰ ۳۰۰۰ ) میلیمتر

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *