1. ویکی پایپ
  2. »
  3. خرید انواع لوله پلیمری
  4. »
  5. لوله پلی اتیلن آبرسانی

لوله پلی اتیلن آبرسانی

خرید انواع لوله پلیمری
خرید لوله پلی اتیلن ابرسانی

از دیگر انواع لوله پلی اتیلن که به عنوان لوله آبرسانی استفاده می‌شود، لوله‌ای سیاه رنگ با خطوط آبی است که تحت عنوان لوله پلی اتیلن آبرسانی به بازار عرضه می‌شود و همانطور که از نامش پیداست در انتقال آب کاربرد دارد. از ویژگی‌های این لوله‌ها به عدم‌خوردگی و رسوب‌گذاری و مقاومت و سبکی لوله می‌توان نام برد و از مزیت‌های آن نسبت به سایر لوله‌های پلیمری مشابه خود به قیمت اقتصادی و طول عمر زیاد آن می‌توان اشاره کرد؛ همچنین لوله پلی اتیلن آبرسانی در لوله‌کشی آب شرب نیز کاربرد دارد.

انواع لوله‌ پلی اتیلن آبرسانی

از مهم‌ترین نقش‌های لوله‌ پلی اتیلنی آبرسانی در انتقال آب و در شبکه آبرسانی صورت میگرفت. این لوله‌ها قطر ۱۶ الی ۳۱۵ میلی‌متر دارند و در رده فشاری ۴ الی ۲۵ اتمسفر (PE100 , PE 80) تولید می‌شوند. لوله‌های پلی اتیلنی آب بدون در نظر گرفتن ضخامت و فشار کاری و با توجه به مواد اولیه به سه دسته مختلف تقسیم‌بندی می‌شوند.

PE 63: خریداران از این نوع خاص از لوله‌ آب پلی اتیلن در حال حاضر دیگر استفاده نمی‌کنند و دلیل آن ضخامت و وزن بیشتر این لوله‌ها نسبت به دو مدل دیگر است و هزینه‌ی تولید بسیار بالای آن باعث شده که به صرفه و اقتصادی نباشد.
PE 80: این مدل از لوله آبرسانی پلی اتیلن با افزایش دادن دانسیته مواد، که موجب تولید فشار بیشتری می‌شود به تولید و عرضه بازار رسیده و از وزن و ضخامت کمتری نسبت به سایر مدل‌های لوله پلی اتیلن دارد همچنین از نظر قیمت نیز پایین‌تر از مدل PE 63 بوده. پس از مدل PE 63: بسیار بهتر و کاراتر بوده.
PE 100: گرید ۱۰۰ لوله پلی اتیلن آبرسانی از بهترین جنس از مواد اولیه ساخته شده که با بار کاری بیشتر، وزن و ضخامت کمتر و فشار کاری بیشتر به بازار عرضه می‌شود. در گریدهای قبلی پلی اتیلن برخود نور خورشید موجب شکنندگی و در نتیجه استهلاک لوله می‌شد و از بزرگ‌ترین معایب این لوله‌ها همین علت بود، که این موضوع در این مدل کاملا رفع شده است. از ویژگی‌های گرید PE 100 مقاومت برابر اشعه ماورای بنفش (UV) است و نور خورشید تاثیری رو آن ندارد.

برای دانلود کاتالوگ این محصول، بر روی دکمه «دانلود کاتالوگ» کلیک کنید.

سوالات متداول

دیدگاه کاربران

محصولات مرتبط

فهرست