اتصالات پلی پروپیلن چیست؟

مقالات لوله پلی پروپیلن, همه مقالات
اتصالات لوله پلی پروپیلن

لوله و اتصالات پلی پروپیلن به اسم لوله سبز و یا لوله سفید نیز شناخته‏ می‏شوند. این لوله‌‏ها دارای خصوصیات و مزایای بسیاری هستند که باعث شده‏ است در موارد مختلف کاربرد داشته ‏باشند.

لوله پلی پروپیلن چیست؟

اتصالات پلی پروپیلن از پلیمر پلی پروپیلن ساخته می‏شود و به اتصالات سفید و یا اتصالات سبز نیز معروف است. اتصالات پلی پروپیلن PP به عنوان یکی از پرقدرت‏‌ترین پلیمرها در صنعت پلاستیک شناخته‏ می‏شود زیرا این پلیمر ساختار شیمیایی خاصی دارد که باعث کیفیت بالای آن شده است.

ویژگی‏‌های لوله پلی پروپیلن

لوله و اتصالات پلی پروپیلن دارای ویژگی‏‌هایی است که باعث شده در بسیاری از صنایع به کار گرفته شود.
لوله و اتصالات سفید دارای ساختار شیمیایی بسیار خاص و با کیفیتی است. این لوله‌‏ها دارای انعطاف بسیار بالا و عدم ترک خوردگی هستند.
اتصالات پلی پروپیلن در اجرای لوله‌کشی سرعت بالایی دارند و کار کردن با این لوله‌‏ها آسان است. به دلیل همین سرعت و سهولت در انجام کار، اتصالات پلی پروپیلن PP نزد لوله‏‌کش‏‌ها محبوبیت زیادی دارد.

انواع اتصالات پلی پروپیلن:

لوله و اتصالات پلی پروپیلن دارای تنوع بسیار زیادی هستند که باعث شده ‏است در بخش‌‏های زیادی از ساختمان کاربرد داشته‏ باشند و سرعت انجام پروژه‏‌ها را بالا ببرند.

  1.  زانو سفید جوشی: زانو سفید جهت تغییر جهت لوله به کار می‏رود و در دو زاویه‏‌ی ۹۰ و ۴۵ درجه موجود است.
  2.  سه راه جوشی PP: این لوله که برای گرفتن انشعاب به کار برده می‏شود در دو مدل و در سایزهای ۲۰ الی ۹۰ میلی متر تولید می‏شود.
  3.  سه راه بوشن فلزی: این سه راه به صورت پیچ به شیرآلات و اتصالات پیچی متصل می‏شود.
  4.  بوشن ساده: بوشن ساده جهت اتصال دو لوله با سایز یکسان کاربرد دارد.
  5. بوشن تبدیلی pp: از بوشن تبدیلی جهت کاهش و یا افزایش سایز لوله استفاده می‏شود و یک سر آن کوچکتر است.
  6.  زانو بوشن فلزی دنده‏‌ای: این لوله دو سر دارد که یک سر آن ساده است و سر دیگر آن به صورت بوشن فلزی دنده‌‏ای است.
  7.  شیر فلکه سفید pp: از این لوله فقط برای استفاده در سیستم‌هایی با لوله و اتصالات پلی پروپیلن استفاده می‏شود.

کاربرد اتصالات پلی پروپیلن

اتصالات سفید یا اتصالات لوله سبز در موارد زیادی کاربرد دارند. از جمله: صنعت ساختمان سازی و صنعت لوله‌‏کشی ساختمان‏ها، استفاده در عایق‏‌های الکتریکی، استفاده در کارخانه‏‌های صنعتی، استفاده در سیستم‌‏های اسیدی و بازها، تاسیسات آب و فاضلاب و سیستم‏‌های آب سرد و گرم.
از اتصالات سبز در لوله‌‏کشی ساختمان، تاسیسات حرارتی، سیستم حرارتی خورشیدی، صنایع غذایی، کشتی سازی، فاضلاب‌‏های صنعتی، هتل‌‏ها، بیمارستان‌‏ها، خطوط هوای فشرده و محیط‏ های اسیدی و قلیایی استفاده می‏شود.

مزایای استفاده از اتصالات پلی پروپیلن PP

لوله و اتصالات پلی پروپیلن دارای مزایای بسیاری هستند. این لوله‌‏ها دارای طول عمر بالا هستند، در برابر پوسیدگی مقاومت دارند، دارای سرعت، سهولت و هزینه‌‏ی پایین در هنگام انجام کار هستند، انعطاف پذیری و خاصیت کششی بالایی دارند و در مقابل مواد شیمیایی و بازها مقاوم هستند.

لوله‏‌های پلی پروپیلن در انواع مختلف، سایزها و کارکردهای متفاوت به بازار عرضه می‏شوند. این لوله‌‏ها با توجه به مزایایی که دارند برای استفاده در لوله‏‌کشی ساختمان‎‏‌ها، فاضلاب‌‏ها، انواع محیط‏ های اسیدی و بازی و بسیاری موارد دیگر کاربرد دارند.

مقالات منتخب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست