لوله پوش فیت چیست؟

معرفی انواع لوله و اتصالات
لوله پوش فیت چیست؟

لوله کشی ساختمان از فاکتورهای مهم در هر ساختمانی محسوب می‌شود؛ در طول تاریخ از لوله‌های مختلفی برای لوله‌کشی آب ساختمان استفاده می‌کردند. پوش فیت نوعی سیستم نوین لوله‌کشی فاضلاب است برخلاف دیگر لوله‌ها محدودیت اجرایی ندارد. لوله‌‌های پوش فیت قابلیت‌های زیادی دارد، که یکی از برترین‌ آن‌ها این است که می‌توانند به آسانی به دیگر لوله‌ها متصل شوند. فقط کافی است که دو سر لوله پوش فیت فاضلاب را مقابل هم قرار داده و داخل همدیگر کنیم.

این لوله با وجود رینگ‌های خاص خود، دیگر نیازی به چسب و حرارت نظیر لوله‌های پلی اتیلن و پی وی سی ندارد. این ویژگی باعث افزایش سرعت و آسانی در نصب می شود. در ادامه بیشتر به بررسی مزایا و معایب لوله‌های پوش فیت خواهیم پرداخت.

لوله پوش فیت چیست؟

لوله پوش فیت چیست؟

پوش فیت چیست؟

پوش فیت یک ابزار است که در فرآیند لوله‌کشی فاضلاب ساختمان از آن کمک می‌گیرند. هر کدام از این اتصالات و لوله‌ها در یک سمت سوکتی دارند. در این ابزار یک حلقه جهت آب‌بندی وجود داشته و می توان انتهای قسمتی که سوکت ندارد را به آسانی و با کمی فشار به داخل لوله وصل کرد. با توجه به چگونگی اتصال قطعه ها به یکدیگر، این ابزار پوش فیت نام گذاری می شوند.

سیستم پوش فیت نسبت به لوله‌های پلیکا و پلی اتیلن دارای مزایا و معایبی می‌باشد ولی با بررسی های صورت گرفته مشخص گردیده که مزایای استفاده از سیستم پوش فیت در مقابل لوله‌های پلیکا و لوله‌های پلی اتیلن، از معایب آن بیشتر است.

بررسی مزایا و معایب لوله‌های پوش فیت

اگر بخواهیم به بررسی مزایا و معایب لوله‌های پوش فیت بپردازیم می‌توانیم نظر شما را به این نکات جلب کنیم:

  • سهولت نصب در لوله‌کشی
  • مقاومت بالای آنها در مقابل شکنندگی
  • مقاوم در برابر انبساط و انقباض خط لوله به صورتی که دیگر نیاز به واشر منبسط کننده یا همان موفه ندارد
  • داشتن مدل‌هایی با تولید صدای کمتر
  • داشتن انواع اتصالات مختلف از قبیل لوله های یک سر سوکت و دو سر سوکت
  • لوله های پوش فیت در مقابل آتش سوزی تا حد بالایی مقاوم تر از لوله‌های دیگر هستند
  • قیمت مناسب آن‌ها در برابر سایر لوله و اتصالات
  • از آنجا که برای اتصال لوله‌های پوش فیت به چسب و حرارت نیاز ندارید، پس لوله از خود گازهای سمی منتشر نمی کند.
لوله پوش فیت چیست

لوله پوش فیت چیست

کاربرد لوله پوش فیت

بدیهی است که استفاده از  لوله پوش فیت نامناسب و نامرغوب باعث به وجود آوردن صدمه و خسارت‌های بالایی می‌شود. نشات آب، شکستگی و خرابی‌های فراوان از جمله آسیب های ناشی از استفاده نادرست از پوش فیت‌های نامرغوب است. به همین خاطر نوع انتخاب اتصال‌های پوش فیت بسیار مهم و کاربردی نیز هستند.
لوله پوش فیت، از متصل شدن دو سر به حالت قیفی استفاده می‌شود. به این شکل که یک طرف لوله در قسمتی دیگر از لوله چفت شده و آب‌بندی آن توسط مصرف اورینگ‌های درون آن می باشد. به همین سبب جهت اتصال آن نیازی به چسب و یا حرارت نیست.

خرید لوله پوش فیت

لوله‌های پوش فیت در مقایسه با لوله‌های فاضلابی دیگر همانند پلیکا از مقاومت فیزیکی بیشتری برخوردار است. به همین علت نیز لوله‌های پوش فیت  شکنندگی کمتری نسبت به سایر لوله‌ها دارد و همکاران ما خرید لوله‌های پوش فیت را چه به خریداران و چه به تولیدکنندگان توصیه می‌کنند.
از ویژگی‌های منحصر به فرد این لوله‌ها این است که سوکتهای سر لوله و اتصالات پوش فیت بصورت فابریک روی لوله‌ها موجود است در صورتی که برخلاف این لوله‌ها در لوله‌های پلیکا جهت ایجاد سرهای نر و مادگی از گرما و آتش استفاده می‌کنند.

برخی از کمپانی‌ها از گونه‌ای خاص از پلی پروپیلن استفاده می‌کنند که استقامت ویژه ای در برابر حرارت و گرما دارد، در حالی که لوله پوش‌فیت، خود اطفاء است و حریق روی آن اثر نمی‌گذارد. پلی پروپیلن به کار رفته در ساخت ابزاری چون پوش فیت هرگز دچار پوسیدگی نمی‌شود.

این محصول از پایداری بسیار بالایی در مقابل مواد شیمیایی که در فاضلاب‌ها وجود دارد، برخوردار است. همین عامل نقطه عطفی در کارآمدی این ابزار بوده و موجب می شود تا همه از کاربرد پوش فیت رضایت داشته باشند. امیدواریم این مقاله مفید واقع شده باشد. برای اطلاعات بیشتر و یا ارتباط با کارشناسان، با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید.

مقالات منتخب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست