1. ویکی پایپ
 2. »
 3. خرید اتصالات پلیمری
 4. »
 5. خرید اتصالات پنج لایه

خرید اتصالات پنج لایه

خرید اتصالات پنج لایه

لیست محصولات

خرید اتصالات پنج لایه

از به روزترین تولید محصولات پلیمری می‌توان به اتصالات پنج لایه اشاره کرد که به سهولت و بدون آسیب دیدگی و ترک خوردن،  قابل اجرا و نصب شدن هستند. این اتصالات از کنار هم قرار گرفتن دو لایه پلی اتیلن، چسب و یک لایه میانی آن از آلومینیوم تشکیل شده است. این ترکیب که شامل فلز و پلیمر است باعث شده که اتصالات لوله پنج لایه تحمل زیادی در برابر فشار و حرارت از خود نشان دهند و یکی از مهم‌ترین مزایای خرید اتصالات پنج لایه این است که این دسته از اتصالات ویژگی‌ها و مزایای لوله پلیمری و فلزی را یکجا دارند که این موضوع موجب می‌شود که لوله و اتصالات پنج لایه پرکاربردتر از رقیبان خود در این حوزه باشند.

اتصالات پنج لایه، همان‌طور که از نامشان پیداست از 5 لایه مختلف ساخته شده‌اند. این نوع ساختار باعث می‌شود که این قطعات هم از ویژگی‌های قطعات پلاستیکی و هم از ویژگی‌های قطعات فلزی بهره‌مند شوند. ساختار این اتصالات به این صورت است که دو لایه بیرونی و داخلی از پلیمر ساخته شده‌اند. لایه داخلی، لایه چسب نام دارد که داخل آن لایه آلومینیومی است که بین دو لایه چسب قرار می‌گیرد. تمام این قسمت‌ها در داخل لوله‌ای با ضخامت 2 میلی‌متر که داخلش برای رد شدن آب خالی است، قرار می‌گیرد.

استحکام اتصالات پنج لایه

استحکام اتصالات پنج لایه به دلیل ترکیب دو لایه‌ی پلیمری و آلومینیوم می‌باشد و می‌تواند جزوی از بهترین تولیدات در عصر جدید محسوب گردد. تفاوت اصلی اتصالات لوله پنج لایه با یکدیگر در طریقه‌ی نصب و روش قرارگیری روی لوله است و بر این اساس از یکدیگر متمایز می‌شوند.

این اتصالات به دلیل اینکه از مواد مختلف و با استقامت بالا ساخته شده‌اند، باعث می‌شود طول عمر لوله‌کشی‌های محلی که از این لوله‌ها استفاده شده است به طور چشمگیری افزایش یابد. 

خرید و قیمت اتصالات پنج لایه

خرید و قیمت اتصالات پنج لایه

نصب اتصالات پنج لایه

روش نصب و نحوه قرارگیری اتصالات پنج لایه با یکدیگر متفاوت است و بر این اساس از یکدیگر متمایز می‌شوند.از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که اتصالات پنج لایه دارند، توانایی کاهش استفاده از لوله‌ها، اتصالات و زانویی‌های دیگر است که داشتن انعطاف بالا لوله‌ها این کمک را می‌کند.

لایه‌هایی که توسط لوله پنج لایه ساخته شده‌اند، در برابر گرما بسیار مقاوم هستند و به علت این که در هنگام ساخته شدن به یکدیگر جوش داده‌اند، به طور کامل از ورود هرگونه هوا و اکسیژن جلوگیری می‌شود.

این لوله در قطرهای  Ø16 X 2 میلی‌متر، Ø20 X 2  میلی‌متر، Ø25 X 3 میلی‌متر و Ø32 X 3 میلی‌متر ساخته می‌شود. عدد اول که در اینجا با Ø نشان داده شده است، قطر لوله را نشان می‌دهد و عدد دوم ضخامت لوله را نشان می‌دهد. این محصول بسته به تقاضای مشتری، در اندازه قطر و ضخامت‌های مختلف در بازار ساخته و به فروش می‌رسد.

کاربردهای اتصالات پنج لایه

اتصالات پنج لایه به خاطر ساختار تلفیقی و استحامش از کاربردهای منحصر به فردی برخوردار است که شامل موارد زیر می‌شود:

 • لوله‌کشی آب سرد و گرم
 • لوله‌کشی سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی
 • سیستم‌های فشار قوی
 • انتقال‌دهنده سیالات سرد و گرم که در کف زمین استفاده می‌شوند

ویژگی‌های اتصالات پنج لایه

ویژگی اتصالات پنج لایه به شرح زیر است:

 • همان طور که در بالاتر گفته شد، به علت ساخته‌شدن این اتصالات از مواد پلیمری، افزایش طول عمر مناسبی نسبت به بقیه اتصالات وجود دارد.
 • این اتصالات توانایی تحمل آب در دماهای بالا تا 95 درجه و همین طور تحمل فشار تا مقدار 1 مگاپاسکال را دارد.
 • لوله‌ها و اتصالات پنج لایه در رنگ‌های مختلف تولید و عرضه می‌شود. رنگ‌های خاصی هم وجود دارند که بر اساس استاندارد از آن‌ها استفاده می‌شود. به عنوان مثال رنگ‌های آبی و قرمز به ترتیب برای تأمین آب سرد و گرم و رنگ زرد برای لوله گاز داخلی استفاده می‌شود. البته بنا به درخواست مصرف‌کننده و مشتری می‌توان محصولات را در رنگ‌های دیگر نیز تولید کرد.
 • این اتصالات بر اساس استاندارد ASTM F – 1281 ساخته می‌شوند.
 • عدم رسوب گذاری و ورود هوا به خصوص اکسیژن به داخل لوله‌ها.
 • انعطاف پذیری و مقاومت مکانیکی بالا.
 • طول لوله در اثر تغییرات دمایی، تغییر چشمگیری نخواهد داشت.
 • در برابر آتش و حرارت مقاوم است.
 • در مسیری که آب داخل این لوله‌ها طی می‌کند، تغییر مزه‌ای در آن به وجود نمی‌آید.
 • لایه آلومینیومی که در لوله‌ها به کار می‌رود، بعد از خم شدن حالت خود را حفظ می‌کند به همین دلیل لوله‌ها به حالت اولیه خود بر نمی‌گردند.

قیمت اتصالات پنج لایه

موارد مختلفی می‌تواند در تعیین قیمت نهایی اتصالات پنج لایه تاثیر گذار باشد. به عنوان مثال  مواد اولیه‌ای که از آن‌ها در تولید استفاده می‌شوند، ممکن است وارداتی باشند و با بالا و پایین رفتن نرخ ارز قیمت اتصالات نیز تغییر می‌کند. یکی دیگر از موارد مهم سیستم تولید است. این سیستم از کارخانه‌ای به کارخانه دیگر می‌تواند متفاوت باشد. به این دلیل که دستگاه‌های مختلفی برای تولید وجود دارند و روش‌های متفاوتی نیز در کنار آن هستند. تمام این‌ها بر روی کیفت محصول نهایی تاثیر مستقیم می‌گذارند، برای همین دانستن این نکات مهم است.همان‌طور که در بالا گفته شد عواملی هستند که در قیمت خرید یا فروش اتصالات پنج لایه تاثیر می‌گذارند. البته قیمت تمام شده به نوع خود اتصال نیز ربط خواهد داشت.

جهت استعلام قیمت اتصالات پنج لایه پلیمری با شماره 02177893814 تماس بگیرید.

فهرست