1. ویکی پایپ
  2. »
  3. خرید اتصالات پلیمری

خرید اتصالات پلیمری

خرید و قیمت اتصالات پلیمری

دسته‌بندی محصولات

لیست محصولات

نقد و بررسی

لوله و اتصالات پلیمری انعطاف‌پذیری بیشتری نسبت به سایر لوله‌ها دارند و به همین دلیل کمتر دچار شکستگی می‌شوند. این لوله‌ها به‌ دلیل انعطاف‌پذیر بودن در صورتی که در خاک مدفون شوند تنش‌های فشاری کمتری را تحمل می‌کنند، اگر چه فشارهای وارده به این نوع لوله‌ها نباید از حد مجاز بیشتر شود. بنابراین انعطاف‌پذیری بیشتر این لوله‌ها و اتصالات، ایمنی و ضریب اطمینان بیشتری را به سیستم لوله‌کشی می‌دهد. لوله‌های پلیمری به‌ دلیل انعطاف‌پذیری به اتصالات کمتری نیاز دارند و می‌توانند در سطوح شیب دار و ناهموار به راحتی اجرا شوند و فضای کمتری را نیز اشغال کنند.

مزایای اتصالات پلیمری

لوله و اتصالات پلیمری قریب به ۵۰ سال سابقه کاربرد موفق در تاسیسات ساختمانی و خطوط انتقال را دارند. لوله‌های سیمانی معمولا طول عمری ۱۵ ساله دارند در حالی که لوله‌های پلیمری طول عمری بین ۵۰ تا ۱۰۰ سال دارند.

لوله و اتصالات پلیمری هزینه کمتری نسبت به انواع فلزی داشته و همینطور هزینه‌ی نگهداری کمتری به دنبال دارد.

قابلیت بازیافت ویژگی مثبت دیگری است که لوله و اتصالات پلیمری داشته و بدین ترتیب اثرات منفی کمتری بر محیط زیست می‌گذارد.

افت فشار کمتر در سیستم‌های لوله‌کشی، ذخیره انرژی، نصب آسان از مزایای دیگر این لوله‌ها و اتصالات است که باعث کاربرد زیاد آن در تاسیسات آبرسانی و فاضلاب شهری و ساختمانی می‌شود.

لوله و اتصالات پلیمری به دلیل آب‌بندی مناسب هزینه نگهداری کمتری دارند.

این لوله‌ها مقاومت زیادی در برابر خوردگی دارند در صورتی که لوله‌های سیمانی با قرار‌‌‌گرفتن در معرض محلول‌های آب نمک طی مدت ۳ سال خورده می‌شوند.

لوله و اتصالات پلیمری نسبت به سایر لوله‌ها سبک تر بوده و به راحتی نصب می‌شوند.

عوامل اصلی موفقیت اتصالات پلیمری را می‌توان در انعطاف پذیری، قیمت پایین و طول عمر آنها جست و جو کرد. از مهم‌ترین انواع لوله و اتصالات پلیمری می‌توان به لوله‌های پلی‌اتیلن پنج لایه، لوله و اتصالات تک لایه، پلی‌اتیلن جوشی، پلی‌اتیلن پیچی، پوش‌فیت و پلیکا اشاره کرد. از لوله‌های پلی‌اتیلن عمدتا در آبرسانی و فاضلاب ساختمان‌ها، خطوط انتقال آب، کشاورزی، انتقال مایعات شیمیایی و از لوله‌های پوش‌فیت و پلیکا در شبکه‌های آبرسانی و انتقال فاضلاب‌های خانگی استفاده می‌شود.

سوالات متداول

برای دانلود کاتالوگ این محصول، بر روی دکمه «دانلود کاتالوگ» کلیک کنید.

فهرست