خرید لوله پلی پروپیلن

لوله‌‌ها و اتصالات مورد استفاده جهت خطوط لوله‌کشی و پایپینگ، همواره یکی از موارد اساسی جهت طراحی تاسیسات مکانیکی در پروژه‌های مختلف به شمار می‌روند. فرقی نمی‌کند قصد لوله‌کشی برای یک پالایشگاه را داشته باشید یا در حال طراحی سیستم لوله‌کشی فاضلاب یک ساختمان مسکونی باشید؛ انتخاب لوله مناسب می‌تواند در کیفیت و سرعت اجرای سیستم پایپینگ بسیار موثر باشد. یکی از انواع لوله‌ها که سال‌هاست در سیستم آبرسانی به عنوان یک جایگزین مناسب معرفی شده است، لوله‌های پلی پروپیلن هستند.

خربد و فروش لوله پلی پروپیلن

لوله پلی پروپیلن

لوله پلی‌ پروپیلن

معمولا اگر در بازار لوله و اتصالات به دنبال خرید و فروش لوله پلی پروپیلن باشید، این لوله‌ها را می‌توانید به رنگ‌های سبز و سفید تهیه کنید. در گذشته که استفاده از لوله‌های پلاستیکی برای اجرای سیستم لوله‌کشی ساختمان‌ها مرسوم نبود، اصلی‌ترین گزینه، لوله‌های فلزی بودند. این لوله‌ها همواره با چالش‌هایی از جمله خوردگی فلزات در برابر رطوبت مواجه بودند به علاوه هزینه تمام شده خرید این دسته از لوله‌ها بسیار زیاد بود.

همین مسئله موجب شد که با ابداع لوله‌های پلیمری، لوله و اتصالات تک لایه سفید پلی پروپیلن خیلی زود جایگاه ویژه‌ای در بازار برای خود دست و پا کنند؛ چون قیمت این دسته از لوله‌ها و اتصالات به مراتب کمتر از انواع فلزی آنها بود. یکی از بهترین انواع لوله‌های پلیمری موجود در بازار، لوله‌های پلی‌ پروپیلن است.

تولید تجاری پلی‌ پروپیلن در طول زمان بیشترین رشد صنعت را به خود اختصاص داد. آرایش ویژه و خاص پلی پروپیلن قدرت خود را به سرعت نشان داد و به طور قطع یکی از ابر قدرت‌ها در صنعت پلاستیک به شمار می‌آید. استفاده از پلی‌پروپیلن به خاطر عدم ترک خوردگی و انعطاف بالا در صنایع شهرت پیدا کرد، که باعث توسعه و تولید آن گردید. پلی پروپیلن را به دلیل کاربرد‌های چند گانه و متعدد آن یکی از پلیمر‌های چند منظوره در صنعت پلاستیک می‌دانند.

به لوله‌های پلی پروپیلن می توان موادی را اضافه نمود تا خواص آن‌ها متمایز و پر رنگ گردد. به طور مثال برای انعطاف پذیری بیشتر لوله‌های PP مواد‌معدنی به آن اضافه می‌کنند. این مواد به لوله‌ی PP اجازه می‌دهد تا به صورت یک ورق مصنوعی در آید و به راحتی برش خورد. راحتی در برش پلی پروپیلن در تولید لوله‌ها با اندازه‌های مختلف تاثیر خوبی خواهد گذاشت.

از آنجا که باز و بسته کردن لوله‌ها برای برنامه‌های اجرایی اهمیت زیادی دارد لوله‌های پلی پروپیلن بیشتر از سایر مواد استفاده می‌شوند زیرا به راحتی می‌توان آن‌ها را چندین بار باز و بسته کرد بدون آنکه آسیب یا فرسایشی در آن‌ها به وجود آید.

ویژگی‌های لوله پلی پروپیلن

آن چیزی که موجب افزایش خرید لوله پلی پروپیلن در بازار شده است، مشخصات و ویژگی‌های منحصر به فرد آن است که باعث افزایش کیفیت سیستم لوله‌کشی در ساختمان‌ها می‌شود. از جمله مهم‌ترین ویژگی‌های لوله‌های سبز می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

  •  مهم‌ترین وجه تمایز لوله‌های پلی پروپیلن با سایر لوله‌های پلیمری، انعطاف‌پذیری بیشتر آنها است. همین مسئله درقیمت لوله پلی پروپیلن نیز اثرگذار بوده است.
  • این دسته از لوله‌ها در برابر حرارت مقاوم هستند. به همین دلیل برای طراحی خطوط آب گرم نیز می‌توان از آنها استفاده نمود.
  • در برابر خوردگی مقاومت خوبی از خود به نمایش می‌گذارند.
  •  همچنین مواد شیمیایی نمی‌توانند به راحتی موجب آسیب رسیدن به آنها شوند.
  • از نظر خصوصیات ظاهری نیز دارای ظاهری نیمه‌سخت و نیمه‌شفاف هستند.
  • به دلیل اجرای بخش‌های عمده سیستم لوله‌کشی در ساختمان‌ها به صورت توکار، احتمال سایش در این لوله‌ها زیاد است. لوله‌‌های پلی پروپیلن در برابر سایش نیز مقاومت بالایی دارند.

کاربرد لوله‌های پلی پروپیلن

پلی پروپیلن یکی از پرمصرف‌ترین پلاستیک‌ها می‌باشد و امروزه در صنایع مختلف زیادی، مورد استفاده قرار می‌گیرد. لوله پلی پروپیلن به دلیل کاربردهای فراوان و قیمت مناسب، یکی از پرمصرف‌ترین پلاستیک‌ها در جهان است.
سه کاربرد مهم پلیمرهای پلی اتیلن و پلی پروپیلن در صنایع لوله، بسته‌بندی و ساخت کف‌پوش چوب پلاستیک است. لوله‌های آب‎‌رسانی و فاضلابی به سه دستۀ اصلی لوله‌های گالوانیزه، لوله‌های چدن و لوله‌های پلاستیکی طبقه بندی می‌شوند. لوله‌های پلاستیکی نیز به دسته‌های مجزای پلی اتیلن، پلی پروپیلن، پلی وینیل کلراید سخت یا کلرینه شده، پلی بوتیلن و اکریلونیتریل بوتادین استایرن تقسیم می‌شوند.

مهم‌ترین کاربردهای لوله‌های پلی پروپیلن عبارتند از:‌

   •  علاوه بر لوله‌کشی خطوط آبرسانی سرد در ساختمان‌ها، به دلیل مقاومت بالا در برابر گرما می‌توان از آن برای انتقال آب گرم بهداشتی به داخل ساختمان نیز بهره‌برداری کرد.
   •  سیستم‌های تهویه مطبوع مرکزی مانند موتورخانه و سیستم‌های متمرکز مانند پکیج، برای تهویه هوا از مکانیزم‌های خاصی استفاده می‌کنند. هر یک از این سیستم‌ها دارای مجموعه خطوط لوله‌کشی هستند که می‌توان از لوله‌های پلی پروپیلن برای این منظور استفاده نمود.
   •  در شبکه انتقال آب درون شهری نیز لوله‌های پلی پروپیلن کاربرد دارند.
   •  در اجرای خطوط پایپینگ در برخی کارخانه‌های صنایع غذایی و شیمیایی هم لوله‌های پلی پروپیلن مشاهده می‌شود.
   •  خرید و فروش لوله سفید برای سیستم‌های توزیع هوا نیز مرسوم است.

مزایای خرید لوله پلی پروپیلن

لوله‌هایی از جنس پلیمر پلی پروپیلن می‌توانند فشاری معادل 20 اتمسفر را در حالت عادی تحمل کنند و برای انتقال آب در گستره دمایی 20 تا 70 درجه سلسیوس عملکرد خوبی از خود به نمایش می‌گذارند. رسوب‌گذاری در خطوط لوله‌کشی ساختمان‌ها همواره به عنوان یک معضل اساسی مطرح بوده است، لوله‌های پلی پروپیلنی به عنوان پاسخ مناسبی برای این چالش مورد استفاده قرار می‌گیرند و معمولا رسوب چندانی در طول زمان در آنها ایجاد نمی‌شود.

همچنین این دسته از لوله‌ها نیاز به عایق‌کاری ندارند و این مسئله در کاهش هزینه‌های لوله‌کشی موثر خواهد بود. از نظر وزنی هم کاملا سبک‌تر از لوله‌‌ها و متعلقات فلزی هستند. چالش مهم طراحی و محاسباتی در سیستم‌های پایپینگ، مسئله لوله‌کشی است. میزان افت فشاری که در لوله‌ها اتفاق می‌افتد، در انتخاب تجهیزات بسیار موثر است. خرید لوله‌ پلی پروپیلن به دلیل میزان افت فشار کمی که در آنها رخ می‌دهد، افزایش پیدا کرده است.

برتری‌های لوله پلی پروپیلن

  • نصب و کنترل آسان و سریع
  • مقاوم در مقابل اسید ،باز و حلال ها
  • سر و صدا و لرزش کم
  • مقاوم در برابر حرارت
  • طول عمر نسبتا طولانی
  • مقاومت در برابرسایش
  • انعطاف پذیری
  • مقاوم در برابر کشش
  • قیمت کمتر

قیمت لوله پلی پروپیلن

قیمت لوله‌های پلی پروپیلن تحت تاثیر عوامل مختلفی از جمله قیمت مواد اولیه، مواد معدنی افزودنی، کیفیت و درصد خلوص مواد اولیه و برند تولیدکننده لوله بستگی دارد. با توجه به مزیت انعطاف‌پذیری که برای این دسته از لوله‌ها اشاره کردیم، قیمت آنها معمولا بالاتر از لوله‌های پلیکا یا پی وی سی است که فاقد این خاصیت هستند.جهت اطلاع از قیمت خرید لوله پلی پروپیلن با شماره 02177893814 تماس بگیرید.

لوله پلی پروپیلن
سایزقیمت(ریال)تعداد در کارتن
20 113،700120 متر
25 178،200100 متر
32335،30000 متر
40008،00040 متر
50977،10032 متر
031،570،50020 متر
752،200،00012 متر

سوالات متداول

سیستم‌های لوله‌ای با جنس پلی پروپیلن یا PP به صورت گسترده در صنعت مورد استفاده قرار می‌گیرند. وزن سبک، مقاومت در برابر جوشکاری و سایش سبب شده است تا این جنس از لوله دوام بالایی داشته باشد. همچنین لوله‌های پلی پروپیلن عایق حرارتی و الکتریکی خوبی هستند.

دماهای بالا تا ۹۰ درجه سانتی‌گراد در طولانی مدت تاثیری روی ساختارهای لوله‌ی پلی پروپیلن نمی گذارد. علاوه بر این، در مدت زمان کم نیز بالا رفتن دما تا ۱۱۰ درجه سانتی‌گراد نیز نمی‌تواند ساختار پلی پروپیلن را تحت تاثیر قرار دهد. مقاومت شیمیایی عالی در برابر محلول‌های آبی، اسیدی، قلیایی، نمک‌ها و تعداد زیادی از حلال‌های آلی این لوله‌ها را پر کاربرد نموده  است.

خصوصیت این لوله‌ها طول عمر نسبتا طولانی آن‌هاست. لوله‌های پلی پروپیلن با عمری بیش از ۵۰ سال و بدون فرسودگی می‌توانند هزینه‌های اجرایی را در لوله‌کشی ساختمانی و تاسیسات شهری و صنعتی کاهش دهند. حمل و جا به جایی لوله‌های پلی‌پروپیلن بسیار راحت است. وزن سبک و مقاومت در برابر فشار این لوله‌ها سبب می‌شود که لوله‌های پلی پروپیلن درون زمین قرار گرفته و سال‌های طولانی دوام داشته باشند.

 • سیستم‌های تخلیه شیمیایی
 • فرآیندهای صنعتی
 • انتقال آب
 • توزیع آب گرم و سرد
 • سیستم‌های فاضلابی
 • اتصالات فرعی لوله‌کشی
4 پاسخ
  • مهسا
   مهسا گفته:

   سلام.
   لوله های پلی پروپیلن در سیستم های تخلیه ی شیمیایی
   فرآینده های صنعتی
   انتقال آب
   توزیع آب گرم و سرد
   سیستم های فاضلابی
   اتصالات فرعی لوله کشی

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *