خرید لوله پلی پروپیلن

خرید لوله پلی پروپیلن

محصولات لوله پلی پروپیلن

نقد و بررسی

لوله‌های پلی پروپیلن (پ پ) از پلی پروپیلن رندم کوپلیمری ساخته شده که  ظاهر آن  مانند پلاستیک است. از آنجایی که این لوله‌ها قادر به تحمل فشار در دمای ۲۰ درجه سانتی‌گراد ۲۰ بار و در دمای ۸۵ درجه ۱۰ بار هستند، لوله‌های پ پ  جزو مقاوم‌ترین و سبک‌ترین لوله‌های پلاستیکی در جهان به شمار می‌آیند.

کاربردهای لوله پلی پروپیلنی شامل: سیستم‌های حرارت خورشیدی، لوله کشی ساختمان، صنایع کشتی سازی، تأسیسات حرارتی ساختمان، صنایع غذایی، خطوط هوای فشرده، هتل‌ها و بیمارستان‌ها، فاضلاب‌های صنعتی است.

خرید لوله پلی‌ پروپیلن

معمولا اگر در بازار لوله و اتصالات به دنبال خرید لوله پلی پروپیلن باشید، این لوله‌ها را می‌توانید به رنگ‌های سبز و سفید تهیه کنید. در گذشته که استفاده از لوله‌های پلاستیکی برای اجرای سیستم لوله‌کشی ساختمان‌ها مرسوم نبود، اصلی‌ترین گزینه، لوله‌های فلزی بودند.

این لوله‌ها همواره با چالش‌هایی از جمله خوردگی فلزات در برابر رطوبت مواجه بودند به علاوه هزینه تمام شده خرید این دسته از لوله‌ها بسیار زیاد بود. همین مسئله موجب شد که با ابداع لوله‌های پلیمری، لوله و اتصالات تک لایه سفید پلی پروپیلن خیلی زود جایگاه ویژه‌ای در بازار برای خود دست و پا کنند؛ چون قیمت این دسته از لوله‌ها و اتصالات به مراتب کمتر از انواع فلزی آنها بود. یکی از بهترین انواع لوله‌های پلیمری موجود در بازار، لوله‌های پلی‌ پروپیلن است.

خرید و استعلام قیمت انواع لوله‌های پلی پروپیلن

خرید مستقیم انواع لوله‌های پلی پروپیلن از کارخانه

تولید تجاری پلی‌ پروپیلن در طول زمان بیشترین رشد صنعت را به خود اختصاص داد. آرایش ویژه و خاص پلی پروپیلن قدرت خود را به سرعت نشان داد و به طور قطع یکی از ابر قدرت‌ها در صنعت پلاستیک به شمار می‌آید. استفاده از پلی‌پروپیلن به خاطر عدم ترک خوردگی و انعطاف بالا در صنایع شهرت پیدا کرد، که باعث توسعه و تولید آن گردید. پلی پروپیلن را به دلیل کاربرد‌های چند گانه و متعدد آن یکی از پلیمر‌های چند منظوره در صنعت پلاستیک می‌دانند.

به لوله‌های pp  می توان مواد اولیه ای برای انعطاف پذیری بیشتر این لوله‌ها به انها اضافه کرد. برای مثال  مواد‌معدنی‌ای به آن اضافه می‌کنند که به لوله‌ی پلی پروپیلن اجازه می‌دهد به صورت یک ورق مصنوعی در آید و به راحتی برش بخورد. در لوله‌هایی با اندازه مختلف نیز، راحتی در برش پذیری فاکتور مهمی محسوب می‌شود.

لوله‌های پ پ بیشتر از سایر لوله‌های پلیمری در برنامه‌های اجرایی استفاده می‌شوند زیرا به راحتی می‌توان لوله پلی پروپیلن را چندین بار باز و بسته کرد بدون آنکه آسیبی ببیند و چون برای برنامه‌های اجرایی باز و بسته کردن لوله‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است، این لوله‌ها کارامد‌تر هستتند.

روش تولید لوله پلی پروپیلن

مونومر پلی پروپیلن (مونومرها موادی هستند که از پیوند آنها پلیمر به دست می‌آید) با قرار گرفتن در برابر فشار و گرما به همراه کاتالیزگر زیگلر-ناتا و به وسیله محلول یا فرآیند گاز تولید می‌شود.

پروپیلن به عنوان مونومر پلی پروپیلن استفاده می‌شود. برای تولید لوله پلی پروپیلنی در اولین قدم مواد اولیه را به صورت خام و سرد وارد دستگاه اکسترودر می‌کنیم. در قدم بعدی مواد با درجه حرارت معین ذوب شده و قالب‌گیری می‌شوند و سپس به صورت لوله‌های پلی پروپیلن(شاخه ۴ متری) تولید و عرضه به بازار فروش می‌شوند.

ویژگی‌های لوله پلی پروپیلن

سطح صاف و صیقلی در درون و بیرون لوله‌های پلی پروپیلنی یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد این نوع لوله می‌باشد. به سبب این ویژگی، حرکت سیالات در درون لوله پ پ به راحتی انجام می‌شود و چون این لوله‌ها عایق صدا و گرما هستند، حرکت سیالات من جمله آب بدون ایجاد صدا خواهد بود.

مشخصات و ویژگی‌های منحصر به فرد لوله پ پ آن چیزی است که باعث افزایش خرید لوله پلی پروپیلن در بازار شده است و این لوله افزایش کیفیت سیستم لوله‌کشی در ساختمان‌ها را تضمین می‌کند.

از جمله مهم‌ترین ویژگی‌های لوله‌های سبز می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

  •  مهم‌ترین وجه تمایز لوله‌های پلی پروپیلن با سایر لوله‌های پلیمری، انعطاف‌پذیری بیشتر آنها است. همین مسئله درقیمت لوله پلی پروپیلن نیز اثرگذار بوده است.
  • این دسته از لوله‌ها در برابر حرارت مقاوم هستند. به همین دلیل برای طراحی خطوط آب گرم نیز می‌توان از آنها استفاده نمود.
  • در برابر خوردگی مقاومت خوبی از خود به نمایش می‌گذارند.
  •  همچنین مواد شیمیایی نمی‌توانند به راحتی موجب آسیب رسیدن به آنها شوند.
  • از نظر خصوصیات ظاهری نیز دارای ظاهری نیمه‌سخت و نیمه‌شفاف هستند.
  • به دلیل اجرای بخش‌های عمده سیستم لوله‌کشی در ساختمان‌ها به صورت توکار، احتمال سایش در این لوله‌ها زیاد است. لوله‌‌های پلی پروپیلن در برابر سایش نیز مقاومت بالایی دارند.

کاربرد لوله‌های پلی پروپیلن

لوله‌های پلی پروپیلنی که امروزه به دلیل استفاده‌های زیاد و قیمت مقرون به صرفه در صنایع مختلفی خریداری و استفاده می‌شوند به یکی از پرمصرف‌ترین پلاستیک‌ها تبدیل شده‌اند.
از کاربردهای برجسته مواد اولیه پلی اتیلن و پلی پروپیلن در صنعت لوله، بسته‌بندی و ساخت کف‌پوش چوب پلاستیک است.

مهم‌ترین کاربردهای لوله‌های پلی پروپیلن عبارتند از:‌

   •  علاوه بر لوله‌کشی خطوط آبرسانی سرد در ساختمان‌ها، به دلیل مقاومت بالا در برابر گرما می‌توان از آن برای انتقال آب گرم بهداشتی به داخل ساختمان نیز بهره‌برداری کرد.
   •  سیستم‌های تهویه مطبوع مرکزی مانند موتورخانه و سیستم‌های متمرکز مانند پکیج، برای تهویه هوا از مکانیزم‌های خاصی استفاده می‌کنند. هر یک از این سیستم‌ها دارای مجموعه خطوط لوله‌کشی هستند که می‌توان از لوله‌های پلی پروپیلن برای این منظور استفاده نمود.
   •  در شبکه انتقال آب درون شهری نیز لوله‌های پلی پروپیلن کاربرد دارند.
   •  در اجرای خطوط پایپینگ در برخی کارخانه‌های صنایع غذایی و شیمیایی هم لوله‌های پلی پروپیلن مشاهده می‌شود.
   •  خرید و فروش لوله سفید برای سیستم‌های توزیع هوا نیز مرسوم است.

مزایای خرید لوله پلی پروپیلن

لوله‌هایی از جنس پلیمر پلی پروپیلن می‌توانند فشاری معادل ۲۰ اتمسفر را در حالت عادی تحمل کنند و برای انتقال آب در گستره دمایی ۲۰ تا ۷۰ درجه سلسیوس عملکرد خوبی از خود به نمایش می‌گذارند. رسوب‌گذاری در خطوط لوله‌کشی ساختمان‌ها همواره به عنوان یک معضل اساسی مطرح بوده است، لوله‌های پلی پروپیلنی به عنوان پاسخ مناسبی برای این چالش مورد استفاده قرار می‌گیرند و معمولا رسوب چندانی در طول زمان در آنها ایجاد نمی‌شود.

چالش مهم طراحی و محاسباتی در سیستم‌های پایپینگ، مسئله لوله‌کشی است. میزان افت فشاری که در لوله‌ها اتفاق می‌افتد، در انتخاب تجهیزات بسیار موثر است. خرید لوله‌ پلی پروپیلن به دلیل میزان افت فشار کمی که در آنها رخ می‌دهد، افزایش پیدا کرده است.

مهمترین مزایای خرید لوله پلی پروپیلن

تصویری از انواع مختلف لوله‌های پلی پروپیلن

برتری‌های لوله پلی پروپیلن

این دسته از لوله‌ها نیاز به عایق‌کاری ندارند و این مسئله در کاهش هزینه‌های لوله‌کشی موثر خواهد بود. از نظر وزنی هم کاملا سبک‌تر از لوله‌‌ها و متعلقات فلزی هستند.

  • نصب و کنترل آسان و سریع
  • مقاوم در مقابل اسید ،باز و حلال ها
  • سر و صدا و لرزش کم
  • مقاوم در برابر حرارت
  • طول عمر نسبتا طولانی
  • مقاومت در برابرسایش
  • انعطاف پذیری
  • مقاوم در برابر کشش
  • قیمت کمتر

انواع لوله پلی پروپیلن

انواع محتلفی از این نوع لوله‌های پرمصرف در بازار موجود است و محصولات لوله پلی پروپیلن از یک سری لحاظ همگی شبیه به هم بوده و همین دلایل باعث انتخاب آنها می‌شود که از انواع لوله پ پ می‌توان موارد زیر را نام برد:

 1. دو لایه
 2. تک لایه
 3. سه لایه
 4. فشار قوی
 5. فشار ضعیف
معرفی انواع لوله‌های پلی پروپیلن و ویژگی‌های آن‌ها

تصویری از لوله‌های پلی پروپیلن با ابعاد مختلف

فروش لوله پلی پروپیلن

فروش ویژه لوله پلی پروپیلن از طریق نمایندگی‌های معتبر یا وب سایت‌های شرکت‌های تولید کننده این لوله‌ها انجام می‌شود. لوله پلی پروپیلن در ابعاد، انواع و اندازه‌های مختلفی تولید می‌شود که هر یک با توجه به کارایی که دارند در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. کارخانجات تولیدکننده این نوع لوله‌ها با در نظر گرفتن نیاز روز بازار و مشتریان شان اقدام به تولید انواع مختلف این لوله‌ها کرده‌اند.

انواع مختلفی از لوله پ پ در فروش ویژه نمایندگی‌ها به مشتریان عرضه می‌شود. مهم‌ترین نوع از انواع لوله‌هایی که در فروش ویژه عرضه می‌شوند شامل موارد زیر است:

 • لوله پلی پروپیلن ۱۱۰
 • لوله پلی پروپیلن فاضلابی
 • لوله پلی پروپیلن صنعتی

عرضه لوله پ پ

عرضه لوله پلی پروپین باکیفیت را می توانید از طریق نمایندگی‌های معتبر فروش پیگیری نمایید. پخش لوله پلی پروپیلن به صورت عمده با قیمت مناسب‌تر و با کیفت بالا بیشتر توسط عمده فروشی‌هایی انجام می‌شود که به طور تخصصی به خرید و فروش انواع لوله و اتصالات پلیمری مشغولند.

لوله‌های پلی پروپیلن با کیفیت در سایزهای ۱۵، ۲۰، ۲۵، ۴۰، ۵۰، ۸۰ و ۱۰۰ میلی‌متر تولید شده که هر یک کاربردهای متفاوتی را در صنایع مختلف دارند. لوله پلی پروپیلن باکیفیت و مرغوب که توسط کارخانجات معتبری در ایران تولید می‌شود، دارای مشخصات زیر می‌باشد:

 • رنگ آن سفید یا سبز است.
 • دارای زانوی سه راهی می باشد.
 • اتصال آسانی را داشته باشد.

بهترین عرضه‌کنندگان لوله پلی پروپیلن، نمایندگی‌های معتبری هستند که به صورت مستقیم به عرضه و فروش این محصول در سراسر کشور مشغولند.

قیمت لوله پلی پروپیلن

قیمت لوله‌های پلی پروپیلن تحت تاثیر عوامل مختلفی از جمله قیمت مواد اولیه، مواد معدنی افزودنی، کیفیت و درصد خلوص مواد اولیه و برند تولیدکننده لوله بستگی دارد. با توجه به مزیت انعطاف‌پذیری که برای این دسته از لوله‌ها اشاره کردیم، قیمت آنها معمولا بالاتر از لوله‌های پلیکا یا پی وی سی است که فاقد این خاصیت هستند.

جهت اطلاع از قیمت خرید لوله پلی پروپیلن با شماره ۰۲۱۷۷۹۳۹۶۰۱ تماس بگیرید.

لیست قیمت لوله پلی پروپیلن

سایزقیمت(ریال)تعداد در کارتن
۲۰ ۱۱۳،۷۰۰۱۲۰ متر
۲۵ ۱۷۸،۲۰۰۱۰۰ متر
۳۲۳۳۵،۳۰۰۰۰ متر
۴۰۸۰۰،۰۰۰۴۰ متر
۵۰۹۷۷،۱۰۰۳۲ متر
۰۳۱،۵۷۰،۵۰۰۲۰ متر
۷۵۲،۲۰۰،۰۰۰۱۲ متر

لیست قیمت لوله سه لایه پلی پروپیلن

اندازهقیمت(ریال)تعداد در بستهردیف
۲۰۱۳۸,۱۰۰۱۲۰۴۷
۲۵ ۲۱۵,۳۰۰۱۰۰۴۸
۳۲۴۰۱,۹۰۰۶۰۴۹
۴۰۶۹۱,۴۰۰۴۰۵۰
۵۰۱,۱۱۸,۰۰۰۳۲۵۱
۶۳۱,۷۹۴,۰۰۰۲۰۵۲
رولی ۲۰۱۳۸,۱۰۰۱۰۰۵۳
رولی ۲۵۲۱۵,۳۰۰۱۰۰۵۴
رولی ۳۲۴۰۱,۹۰۰۱۰۰۵۵

لیست قیمت لوله خم پلی پروپیلن

اندازه (mm)قیمتتعداد در بسته
۲۰۷۰,۸۰۰۸۰
۲۵۹۹,۸۰۰۶۰
۳۲۱۵۰,۸۰۰۳۶

سوالات متداول

لوله پلی پرویپلن چیست؟

سیستم‌های لوله‌ای با جنس پلی پروپیلن یا PP به صورت گسترده در صنعت مورد استفاده قرار می‌گیرند. وزن سبک، مقاومت در برابر جوشکاری و سایش سبب شده است تا این جنس از لوله دوام بالایی داشته باشد. همچنین لوله‌های پلی پروپیلن عایق حرارتی و الکتریکی خوبی هستند.

لوله پلی پروپیلن تا چه دماهایی را تحمل می‌کند؟

دماهای بالا تا ۹۰ درجه سانتی‌گراد در طولانی مدت تاثیری روی ساختارهای لوله‌ی پلی پروپیلن نمی گذارد. علاوه بر این، در مدت زمان کم نیز بالا رفتن دما تا ۱۱۰ درجه سانتی‌گراد نیز نمی‌تواند ساختار پلی پروپیلن را تحت تاثیر قرار دهد. مقاومت شیمیایی عالی در برابر محلول‌های آبی، اسیدی، قلیایی، نمک‌ها و تعداد زیادی از حلال‌های آلی این لوله‌ها را پر کاربرد نموده  است.

چه خصوصیاتی لوله پلی پروپیلن را از سایر لوله‌های پلیمری متمایز می‌کند؟

خصوصیت این لوله‌ها طول عمر نسبتا طولانی آن‌هاست. لوله‌های پلی پروپیلن با عمری بیش از ۵۰ سال و بدون فرسودگی می‌توانند هزینه‌های اجرایی را در لوله‌کشی ساختمانی و تاسیسات شهری و صنعتی کاهش دهند. حمل و جا به جایی لوله‌های پلی‌پروپیلن بسیار راحت است. وزن سبک و مقاومت در برابر فشار این لوله‌ها سبب می‌شود که لوله‌های پلی پروپیلن درون زمین قرار گرفته و سال‌های طولانی دوام داشته باشند.

کاربردهای لوله پلی پروپیلن چیست؟

سیستم‌های تخلیه شیمیایی
فرآیندهای صنعتی
انتقال آب
توزیع آب گرم و سرد
سیستم‌های فاضلابی
اتصالات فرعی لوله‌کشی

دیدگاه کاربران

۲۲ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • محمد رستمی
  ۱۴۰۰-۰۳-۱۲ ۱۱:۵۴

  سلام.تفاوت لوله پلی اتیلن و لوله پلی پروپیلن چیست؟

  پاسخ
 • سلام.
  لوله های پلی پروپیلن بیشتر برای چه کاری استفاده میشوند؟

  پاسخ
  • سلام.
   لوله های پلی پروپیلن در سیستم های تخلیه ی شیمیایی
   فرآینده های صنعتی
   انتقال آب
   توزیع آب گرم و سرد
   سیستم های فاضلابی
   اتصالات فرعی لوله کشی

   پاسخ
 • سلام.این لوله بیشتر برای چه کارایی مصرف میشود؟

  پاسخ
  • سلام. لوله پلی پروپیلن علاوه بر لوله‌کشی خطوط آبرسانی سرد در ساختمان‌ها، به دلیل مقاومت بالا در برابر گرما می‌توان از آن برای انتقال آب گرم بهداشتی به داخل ساختمان نیز بهره‌برداری کرد.
   سیستم‌های تهویه مطبوع مرکزی مانند موتورخانه و سیستم‌های متمرکز مانند پکیج، برای تهویه هوا از مکانیزم‌های خاصی استفاده می‌کنند. هر یک از این سیستم‌ها دارای مجموعه خطوط لوله‌کشی هستند که می‌توان از لوله‌های پلی پروپیلن برای این منظور استفاده نمود.
   در شبکه انتقال آب درون شهری نیز لوله‌های پلی پروپیلن کاربرد دارند.
   در اجرای خطوط پایپینگ در برخی کارخانه‌های صنایع غذایی و شیمیایی هم لوله‌های پلی پروپیلن مشاهده می‌شود.
   خرید و فروش لوله پلی پروپیلن برای سیستم‌های توزیع هوا نیز مرسوم است.

   پاسخ
 • پارسا عرب احمدی
  ۱۴۰۰-۰۵-۱۷ ۱۰:۴۵

  فروش لوله های پلی پروپیلن به چه صورت انجام میشه؟

  پاسخ
  • سلام برای ثبت سفارش خرید لوله پلی پروپیلن از طریق واتساپ و یا تماس با همکارانمون اقدام کنید.

   پاسخ
 • سلام وقتتون بخیر. تفاوت لوله پلی اتیلن و لوله پلی پروپیلن در چیست؟

  پاسخ
 • سلام
  ببخشید، یه سوال
  مهم ترین وجه تمایز لوله پلی پروپیلن با بقیه لوله های پلاستیکی چیه؟

  پاسخ
  • سلام. مهم‌ترین وجه تمایز لوله‌های پلی پروپیلن با سایر لوله‌های پلیمری، انعطاف‌پذیری بیشتر آنها است. همین مسئله درقیمت لوله پلی پروپیلن نیز اثرگذار بوده است.

   پاسخ
 • سلام وقتتون بخیر، لوله های پلی پروپیلن رو در چه سایزهایی میتوان تهیه کرد.

  پاسخ
 • مهسا سپهرنیا
  ۱۴۰۰-۰۵-۱۷ ۱۱:۱۰

  ببخشید از لحاظ مقاومت در برابر مواد شیمیایی لوله پلی پروپلین بهتره یا پلی اتیلن؟! به عنوان خروجی مواد شیمیایی می‌خواهم استفاده کنم.

  پاسخ
  • سلام. لوله پلی پروپیلن سفت تر است و مقاومت شیمیایی و مقاومت خراش بالاتری دارد؛ در حالی که هنوز هم بسیار چقرمه است. مقاومت شیمیایی در محیط‌های خورندۀ پلی پروپیلن بسیار شناخته شده است؛ سطح این پلیمر ناهموار بوده و مقاومت قابل توجهی در برابر حلال‌های شیمیایی، اسیدها و بازها دارد.

   پاسخ
 • پوریا آزادی
  ۱۴۰۰-۰۵-۱۷ ۱۱:۱۴

  سلام، روز بخیر.
  برای ثبت سفارش لوله پلی‌ پروپیلن، از طریق واتس‌آپ باید اقدام کنم؟!

  پاسخ
  • سلام بله.برای خرید لوله پلی پروپیلن از طریق واتساپ و یا تماس با همکارانمون سفارشتون رو ثبت کنید.

   پاسخ
 • سلام
  از نظر صرفه اقتصادی، برای ورودی و خروجی آب گرم و خروجی مواد شیمیایی یک لابراتوار داروئی، صرف با پلی پروپلین هست؟!

  پاسخ
  • سلام.لوله پلی پروپیلن سفت تر است و مقاومت شیمیایی و مقاومت خراش بالاتری دارد؛ در حالی که هنوز هم بسیار چقرمه است. مقاومت شیمیایی در محیط‌های خورندۀ پلی پروپیلن بسیار شناخته شده است؛ سطح این پلیمر ناهموار بوده و مقاومت قابل توجهی در برابر حلال‌های شیمیایی، اسیدها و بازها دارد.

   پاسخ
 • قیمت پلی‌پروپلین نسبت به بقیه لوله‌های پلیمری چجوریه؟! پایین تره یا بالاتره؟

  پاسخ
  • سلام. قیمت لوله‌های پلی پروپیلن تحت تاثیر عوامل مختلفی از جمله قیمت مواد اولیه، مواد معدنی افزودنی، کیفیت و درصد خلوص مواد اولیه و برند تولیدکننده لوله بستگی دارد. با توجه به مزیت انعطاف‌پذیری که برای این دسته از لوله‌ها اشاره کردیم، قیمت آنها معمولا بالاتر از لوله‌های پلیکا است که فاقد این خاصیت هستند.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست