انواع لوله پلیمری

خرید و استعلام قیمت انواع لوله های پلیمری در ویکی پایپ

دسته محصولات

لوله‌های پلیمری با استفاده از ساختارهایی پیشرفته از مواد شیمیایی ساخته شده‌اند و همانند مواد فلزی، سیمانی و چوبی نقش  بسیار مهم در ساخت و ساز دارند. از اصلی‌ترین عوامل موفقیت این لوله و اتصالات پلیمری پایین بودن قیمت و طول عمر زیاد آن است.

انواع لوله پلیمری

از جمله مهم‌ترین و اصلی‌ترین انواع لوله پلیمری: لوله پلی اتیلن، لوله پلی پروپیلن، لوله پلیکا، لوله پوش فیت، لوله پلی اتیلن پنج لایه، لوله پلی اتیلن تک لایه است.

مزایای لوله پلیمری

لوله‌های پلیمری نسبت به سایر لوله‌های غیرهمجنس خود، انعطاف‌پذیری بیشتری دارد و به همین علت دچار شکستگی و خوردشدگی نمی‌شود و به دلیل همین مزیت زمانی که در خاک مدفون شود انعطاف پذیری آن مانع شکستگی شده و درنتیجه تنش فشاری کمتری تحمل می‌کند. بنابراین انعطاف‌پذیری زیاد لوله‌های پلیمری، ایمنی و ضریب اطمینان بیشتری را به سیستم لوله‌کشی می‌بخشد.

سوالات متداول لوله‌های پلیمری

کاربرد انواع لوله پلاستیکی چیست؟

مهم‎‌ترین موارد کاربرد لوله‌‏های پلاستیکی عبارتند از سیستم‏‌های فاضلاب، آب‏رسانی، آبیاری، توزیع آب، باغبانی، تصفیه خانه‏‌های فاضلاب، صنایع غذایی، کارخانجات داروسازی و … در سالیان اخیر در صنایع نفت و گاز نیز برای خطوط انتقال گاز طبیعی و نفت خام در بسیاری از موارد از لوله‏‌های پلاستیکی استفاده شده است. موم ته‌‏نشین شونده در لوله‌‏های انتقال نفت خام باعث گرفتگی و کاهش قطر مؤثر این لوله‌‏ها می‏گردد که با استفاده از لوله‌‏های پلاستیکی این مشکل رفع می‏شود.

انواع لوله‌های پلاستیکی چیست؟

لوله پلی اتیلن، لوله پلی پروپیلن، لوله پی وی سی (پلیکا)، لوله پوش فیت، لوله کاروگیت، لوله اسپیرال، لوله پلی بوتیلن.

مزایای استفاده از لوله‎‌ پلیمری چیست؟

لوله‌ پلاستیکی دچار زنگ زدگی یا خوردگی نمی‌شوند، از نظر وزنی سبک هستند، برش این لوله‌ها و اتصال آن‌ها آسان است و به جوشکاری نیاز ندارد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست