خرید لوله گازرسانی

لوله‌های گاز، که به طور عمده با فولاد ساخته می‌شوند، به صورت گالوانیزه در دسترس قرار می‌گیرند. این لوله‌ها به دو صورت روکار و توکار برای انجام گازرسانی نصب می‌شوند.مبحث انتقال گاز از ایستگاه های فشار گاز به مصرف کنندگان یکی از پر اهمیت ترین مباحث موجود در صنایع ساختمان سازی، شهرسازی و لوله کشی به حساب می‌آید. مصرف‌کنندگان گاز می‌توانند شامل منازل، آپارتمان‌های مسکونی، اداری و تجاری، ورزشگاه‌ها، کارگاه‌های کوچک و صنایع بزرگ باشد. ایستگاه‌های فشار گاز از منابع اصلی تامین گاز، تغذیه شده و گاز را با فشار کاری مورد نیاز به وسیله انشعاب از لوله با سایزهای مشخص به مصرف‌کنندگان ارائه می‌دهند.

خرید و فروش لوله گازرسانی

لوله گازرسانی

لوله گازرسانی چیست و کاربردهای آن کدام است؟

لوله گاز و کاربرد آن در صنایعی همچون تأسیسات و صنعت گازرسانی به امری ضروری تبدیل شده است. این نوع لوله از جمله لوله‌های فولادی پلی اتیلن می‌باشد که به واسطه ویژگی‌های ارزنده‌ای همچون پایداری در برابر عوامل خورنده و… که دارد بهترین گزینه برای انتقال گاز و سیالات گازی به شمار می‌رود.

علاوه بر شبکه انتقال گاز که در شهرها و روستاها برای رساندن گاز تولیدی در کشور به ساختمان‌های مختلف طراحی و اجرا می‌شوند، بسیاری از خطوط لوله‌کوشی گاز نیز در داخل مجموعه‌های صنایع نفت،گاز و پتروشیمی احداث می‌شوند. بسیاری از کشورها برای خطوط گازرسانی شهری و روستایی از لوله پلی اتیلن استفاده می‌کنند.

کاربرد لوله پلی اتیلن گازرسانی

لوله‌های پلی اتیلنی در گریدهای مختلفی تولید و روانه بازار می‌شوند. باید توجه داشته باشید که جهت استفاده در خطوط گازرسانی تنها گریدهای خاصی از این لوله‌ها قابل استفاده هستند. این دسته از لوله‌ها به کمک مواد اولیه باکیفیت با گرید PE100 تولید می‌شوند. استانداردهای خاصی برای تولید لوله‌های پلی اتیلن گازرسانی وجود دارد که مهم‌ترین آنها عبارت است از:‌ استاندارد تولید لوله پلی اتیلن IGS-M-PL-014-1 . یکی از فاکتورهای تاثیرگذار روی قیمت لوله پلی اتیلن گازرسانی رعایت همین استاندارد است. همان طور که اشاره شد خرید لوله گازرسانی پلی اتیلن بیشتر در صنایع نفت، گاز، پتروشیمی و خطوط گازرسانی شهری و روستایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

لوله گازرسانی برای انتقال انواع گازها مانند گاز شهری و گازهای صنعتی مانند نیروگاه‌ها و پالایشگاه استفاده می‌شود. کیفیت و استاندارد بودن این لوله‌ها به جهت ایمنی بسیار مهم هستند؛ زیرا اگر لوله‌های کیفیت لازم را نداشته باشند یا مطابق استاندارد نباشند احتمال خرابی سریع یا نشتی و انفجار وجود دارد.

لوله و اتصالات پلی اتیلن گازی جهت مصارف گازرسانی باعث کاهش هزینه و زمان اجرای پروژه های گازرسانی در سطح کشور شده است لوله پلی اتیلن گازی : از دیگر کاربردهای لوله های پلی اتیلن انتقال گاز می باشد. لوله پلی اتیلن گازی در سایز های ۲۵ ، ۶۳ ، ۹۰ ، ۱۲۵ و ۱۶۰ میلی متر به صورت کلافی و شاخه ای (طبق سفارش) و منطبق با SDR11 و SDR13 تولید و عرصه می گردد. وجود نوار زرد رنگ در امتداد جانبی لوله پلی اتیلن نشان دهنده نوع استفاده آن برای انتقال گاز می باشد. این لوله به روش جوش الکتروفیوژن به یکدیگر و یه اتصالات پلی اتیلن گازی جویند می شوند.

مزیت لوله های پلی اتیلنی گازی

لوله های پلی اتیلن در صنعت نفت، پتروشیمی و گاز رسانی کاربرد های بسیار ویژه و گسترده ای داشته و طبق آمارهای معتبر جهانی ۹۰ درصد کشورهای اروپایی و آمریکایی از لوله های پلی اتیلنی در صنعت گاز رسانی استفاده می نمایند.از جمله مزایای لوله گازی :عدم نشت دهی، دارا بودن اتصالات محکم و با دوام، طول عمر بالا( به راحتی تا ۵۰ سال)، نصب راحت، حمل و نقل آسان، هزینه ی تعمیر بسیار پایین و راحت، استفاده از بهترین مواد خود رنگ در تولید این لوله ها، استفاده از مواد مقاوم به آتش، مقاومت شیمیایی و فیزیکی بالا، مقاوم به فشارهای محیطی داخلی و خارجی، مقاوم در برابر مواد خورنده و سیالات قلیایی و اسیدی از مزایای مورد توجه این لوله ها می باشند

لوله توکار

لوله‌های گازرسانی توکار با استقامت و استحکام بیشتری نسب به لوله روکار ساخته می‌شوند. به این دلیل که ممکن است ضربات ناگهانی و فشار های بیشتری به آن ها وارد شود و چون دسترسی به آن ها مشکل تر از نوع دیگر آن است، باید میزان فرسایش و رسوب گذاری آن نیز حداقل باشد تا با هر تغییر کوچکی مشکلی در انتقال گاز به وجود نیاید. برای مسافت های بیشتر، به عنوان مثال انتقال گاز از شهری به شهر دیگر، توصیه می‌شود که از این نوع لوله‌ها استفاده شود.

لوله روکار

با تفاوت نسبت به نوع قبلی، این لوله‌ها آسیب پذیرتر هستند. این لوله ها به علت جنس متفاوت و ضعیف تری که دارند در قیمت های پایین تری به فروش می‌رسند و بر طبق نوع ساختشان، نباید در مسافت‌های طولانی استفاده شوند. عمدتا این لوله‌ها در ساختمان های مسکونی، اداری و انتقال گاز درون شهری استفاده می‌شود.

لوله‌های گازرسانی گالوانیزه بر طبق دو استاندارد ساخته می‌شوند که این دو استاندارد عبارتند از: استاندارد BS EN ISO 3183 و استاندار API5L.

به این دلیل که این لوله‌ها در اندازه‌های مختلف تولید می‌شوند ( از 1.2 اینچ تا 2 اینچ)، قیمت آن‌ها نیز می‌تواند از لوله ای به لوله دیگر متغیر باشد.

لوله گازرسانی

خطوط گازرسانی یکی از مهمترین بخش های هر کشوری را می‌تواند تشکیل دهد. از آنجایی که کشور ما نیز در میان کشور های مصرف کننده گازی قرار دارد و همین طور خودش گاز را تولید و صادر می‌کند، این امر مهم تر می‌شود.

کاربرد های لوله گازرسانی

لوله های انتقال گاز هم می‌توانند در ساختمان‌ها و به صورت خانگی و هم در صنعت استفاده شوند. درزیر با چند قسمت مصرف عمده از لوله‌های خطوط انتقال گاز آشنا می‌شوید.

 • سوله‌های صنعتی
 • نیروگاه‌ها با کارایی‌های مختلف
 • پتروشیمی
 • پالایشگاه
 • سیستم انتقال هوای فشرده و هیدرولیک
 • ساختمان‌های مسکونی و اداری

تمام لوله‌هایی که در خطوط انتقال گاز استفاده می‌شوند، نیاز است که به صورت کامل و دقیق مورد آزمایش قرار بگیرند تا نشتی و یا مشکلات دیگری در تولید نداشته باشند و بعد اجازه فروش می‌گیرند.

برخی از مشکلاتی که لوله‌های گازی ممکن است که به وجود بیاورند و خطر آفرین هستند را در زیر می‌توانید مشاهده کنید.

 • نشت گاز
 • آسیب دیدن لوله ها در هنگام اتصال
 • کیفیت نامناسب لوله‌ها
 • زنگ زدن لوله‌های فلزی
 • خراب شدن یا فرسایش دریچه‌های خاموش
 • وصل کردن اشتباهی لوله‌ها

ویژگی های لوله های گازرسانی

 • طول عمر بالا
 • درصد خوردگی پایین
 • مقاوم در برابر ترکیبات شیمیایی مختلف
 • انعطاف پذیری مناسب و در نیتجه کاهش استفاده از اتصال برای تغییر زاویه
 • راحتی در جوش دادن بدون ایجاد نقطه ضعف فشار

بیشتر این ویژگی ها این کمک را می‌کند که در دراز مدت هزینه ها کاهش یابد و نیاز به تعویض نیز کمتر بشود.

به طور کلی استفاده از این لوله‌ها مزایا و ویژگی‌های زیادی را به همراه دارد که برخی از مهم‌ترین آنها به شرح زیر است:

وزن پایین

وزن پایین لوله‌های پلی اتیلن کار جابجایی و نصب آن‌ها را به مراتب راحت‌تر می‌کند. باید توجه داشته باشید که خطوط گازرسانی معمولا در عمق خاصی از سطح زمین اجرا می‌شوند.

چغرمگی زیاد

چغرمگی یا مقاومت به ضربه در واحد سطح لوله‌های پلی اتیلن بسیار بالا است. این مسئله باعث می‌شود که در اثر فشارها و تکانه‌هایی که در زیر سطح زمین به وجود می‌آید، مقاومت خوبی از این لوله‌ها شاهد باشیم.

مقاومت بالا در برابر سایش

یکی از فاکتورهای مهم تاثیرگذار در خرید لوله گازرسانی از نوع پلی اتیلن، مقاومت مناسب این لوله‌ها در برابر سایش است. داخل زمین این لوله‌ها در تماس مستقیم با خاک قرار دارند و اثر نشست زمین سطح لوله دچار سایش می‌شود. اما لوله‌های پلی اتیلن مقاومت خوبی از خود نشان می‌دهند.

مقاومت بالا در برابر مواد شیمیایی

این دسته از لوله‌ها در برابر مواد شیمیایی نیز مقاومت قابل توجهی دارند و برای انتقال گازهای ترش که حاوی مواد خورنده هستند نیز می‌توان از آنها استفاده نمود.

جریان‌پذیری مناسب سیال

جریان سیال در لوله‌های پلی اتیلن گازرسانی به راحتی برقرار می‌شود و اصطکاک چندانی بین دیواره و سیال به وجود نمی‌آید.

تنوع اتصالات و روش‌های آن

این دسته از لوله‌ها به خوبی به کمک نوع خاصی از اتصالات که برای آنها طراحی شده‌اند، به لوله‌های دیگر متصل می‌شوند و سریع می‌توان آنها را نصب نمود. همچنین تنوع اتصالات مورد استفاده برای این خانواده از لوله‌ها نسبتا زیاد است.

انعطاف‌پذیری خوب

یکی دیگر از عوامل اساسی اثرگذار روی قیمت لوله های گازرسانی پلی اتیلن میزان انعطاف‌پذیری عالی آنها در مقایسه با سایر لوله‌های فلزی است.

 عمر طولانی

لوله‌های پلی اتیلن عمر بسیار بالایی دارند و می‌توان با خیال راحت در اجرای خطوط گازرسانی زیر زمینی از آنها استفاده نمود.

فروش لوله گازرسانی

همان طور که اشاره کردیم، لوله‌های پلی اتیلن در گریدهای مختلفی تولید و روانه بازار می‌شوند. برای خرید لوله گازرسانی باید از لوله‌هایی استفاده کرد که پلی اتیلن با گرید 100 تولید می‌شوند. این لوله‌ها توان تحمل فشار تا حدود 16 اتمسفر را دارند. سایز، ابعاد و استاندارد مورد استفاده در تولید لوله روی قیمت لوله های گازرسانی اثرگذار است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دسته از لوله‌ها می‌توانید با همکاران ما تماس حاصل نمایید.

قیمت لوله های گازرسانی

قیمت لوله ‌های گازرسانی خیلی متفاوت است. از آنجایی که جنس این لوله ها متفاوت از یکدیگر ساخته می‌شوند تا در شرایط مختلف قابلیت استفاده داشته باشند. همین طور استفاده از مواد پایه یکسان با کیفیت های مختلف و مواد تشکیل دهنده متفاوت نسبت به یکدیگر می‌تواند تاثیر زیادی بر قیمت نهایی این محصول بگذارد. به عنوان مثال لوله ها در دو جنس فولاد و پلی اتیلن ساخته می‌شود که هر کدام برای استفاده در مکان های ویژه ای ساخته شده اند و درنتیجه تفاوت در موادشان، قسمت های متفاوتی دارند.

قیمت لوله پلی اتیلن گازرسانی

همان طور که در قسمت قبلی گفته شد، موادی که لوله از آن ها ساخته می‌شود می‌تواند به صورت مستقیم بر روی قیمت تاثیر گذار باشد.

خرید لوله گازرسانی

از جمله مشخصات فنی تاثیر گذار بر قیمت هر شاخه لوله گازرسانی توان به وزن لوله، ضخامت لوله و سایز لوله گازرسانی اشاره نمود.قیمت انواع لوله گازرسانی بستگی به ویژگی‌های مختلف لوله‌ها ازنظر فنی مانند وزن لوله گاز، ضخامت، سایز لوله و جنس آن دارد. به ‌عنوان ‌مثال قیمت لوله‌های گازرسانی که در منازل مسکونی به کار می‌روند کاملاً با قیمت لوله‌های انتقال گاز نیروگاه‌ها و صنایع پتروشیمی فرق دارند.

قیمت لوله گازرسانی با توجه به نوسانات قیمت بازار متغیر است.جهت اطلاع از قیمت فروش لوله گازرسانی با شماره 02177893814 تماس بگیرید.

سوالات متداول

لوله‌ پلاستیکی دچار زنگ زدگی یا خوردگی نمی‌شوند، از نظر وزنی سبک هستند، برش این لوله‌ها و اتصال آن‌ها آسان است و به جوشکاری نیاز ندارد.

لوله پلی اتیلن گازی از مواد پلی اتیلن مرغوب با گرید تجاری PE100 تولید می‌شوند. به طور معمول، سایز استاندارد لوله پلی اتیلن گازی از ۱۶ تا حدود ۶۳۰ میلی متر می باشد؛ مگر در موارد استثناء که بنا بر سفارش شرکت پیمانکار گاز، این لوله ها با قطرهای متفاوت تولید می‌شوند. لوله‌های گازرسانی می توانند در فشارهای کاری ۵/۲ تا ۲۰ اتمسفر به خوبی پایدار بمانند.

قیمت لوله‌های پلی اتیلن گازی نیز مانند دیگر لوله‌های پلی اتیلن دارای استاندارد و وزن مخصوص هر سایز بر حسب متر طول میباشند که قیمت هر متر لوله پلی اتیلن گازی را معین و مشخص میکنند.لوله های پلی اتیلن گازی در انواع کلاف و شاخه در سایزهای ۲۵ الی ۲۲۵ و با فشار کاریه ۱۶ بار و ۱۲٫۵ بار نولید میگردند مواد تشکیل دهنده این لوله‌ها در انواع ۱۶ اتمسفر PE 100 و در انواع ۱۲٫۵ بار PE 80 .جهت دریافت قیمت لوله های پلی اتیلن گازی در انواع ذکر شده با شماره 02177893814 در تماس باشید .

2 پاسخ
  • مهسا
   مهسا گفته:

   در خطوط تقسیم شهری و روستایی و انشعابات مصرفی لوله‌های پلی اتیلن بهترین انتخاب برای بهترین نوع لوله هستند.لوله پلی اتیلن از مقاومت شیمیایی بسیار خوبی برخوردارند و در مقابل ترکیبات فعال گاز و سایر ترکیبات شیمیایی بسیار مقاوم می باشند.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *