خرید لوله آبرسانی

خرید انواع لوله پلیمری
خرید لوله آبرسانی
خرید و قیمت لوله آبرسانی

خرید و قیمت لوله آبرسانی

خرید لوله آبرسانی 

از محبوب‌ترین و پراستفاده‌ترین لوله‌های پلی اتیلن، لوله آبرسانی است. کاربرد اصلی لوله آبرسانی انتقال آب به داخل و خارج از شهر است. لوله آبرسانی پلی اتیلن در فشارهای مختلفی تولید و عرضه می‌شود و چون میکروارگانیک‌ها هیچ آسیبی به لوله آبرسانی پلی اتیلن نمی‌رسانند، این لوله‌ها برای لوله‌کشی آب شرب ساختمان نیز قابل استفاده هستند. این لوله‌ها را خریداران می‌توانند با توجه به نوع نیاز خود انتخاب کرده و آن را جایگزین لوله فلزی و بتنی کنند.

لوله پلی اتیلن آبرسانی برای انتقال گاز و مایعات استفاده استفاده می‌شود که بسیار انعطاف‌پذیر است. این لوله سیاه رنگ است و با یک خط آبی از سایر لوله‌ها متمایز می‌شود. لوله ابرسانی به خاطر مزایای زیادی که برای سیستم آبرسانی و فاضلاب دارد از محبوبیت زیادی برخوردار است.

انواع لوله آبرسانی

لوله پلی اتیلن: مقاوم‌ترین نوع لوله پلیمری، لوله پلی اتیلن است که در برابر پوسیدگی، خوردگی و اشعه ماورای بنفش مقاوم بوده و علاوه بر سبکی وزن، بسیار منعطف می‌باشد.

لوله پی وی سی: لوله pvc نسبت به سایر لوله‌های پلیمری شکننده تر بوده و در مقابل حرارت، مقاومت خود را از دست می‌دهد ولی به دلیل مزایای دیگری مثل سبکی وزن، اتصال سریع، عدم نیاز به رنگ کاری و مقاومت شیمیایی بالا در سیستم فاضلابی به عنوان لوله تخلیه اصلی فاضلاب کاربرد دارد.

لوله پلی پروپیلن: از دیگر انواع مقاوم لوله پلیمری برای ابرسانی لوله پلی پروپیلن است که به رنگ‌های سبز و سفید به بازار عرضه می‌شود و به خاطر استحکام بالا هم در سیستم ابرسانی سرد کاربرد دارند و هم سیستم اب گرم؛ اما باید مراقب باشید که در معرض اشعه ماورای بنفش و نور خورشید قرار نگیرد زیرا دچار شکنندگی می‌شود

لوله پلی‌بوتیلن: لوله پلی بوتیلن امروزه به تنهایی بسیار رایج نیست و با ترکیب با مس رد ساخت و سازها کاربرد دارد. از ویژگی‌های بارز این لوله پلیمری  مقاومت نسبت به سایش و خوردگی، نارسانای حرارت و الکتریسیته و انعطاف‌پذیری می‌باشد

قیمت لوله آبرسانی

قیمت لوله آبرسانی خرید لوله اب

سایز لوله‌های آبرسانی

سایز لوله‌های آبرسانی پلی اتیلن از ۲۰ تا ۸۰ میلی‌متر بر اساس استاندارد ملی ایران ۲-۱۴۴۲۷ است و تولید لوله‌های پلی اتیلن ابرسانی لودن یا نرم (LDEP) در سایزهای ۱۲، ۱۶ و ۲۰ میلی‌متر بر اساس استاندارد ملی ایران ۷۶۰۷ جهت مصارف کشاورزی می‌باشد.

استعلام قیمت لوله آبرسانی پلی اتیلن

استعلام قیمت لوله آبرسانی پلی اتیلن

ویژگی‌های لوله‌های آبرسانی

از بهترین ویژگی‌های لوله‌ آبرسانی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

عمر ۵۰ساله: لوله‌های آبرسانی از آنجایی که در برابر حرکت خاک و فشار مقاوم هستند، و اصلا دچار نشتی و استهلاک نمی‌شوند عمری در حدود نیم قرن دارند.

فاکتور ایمنی: پلی اتیلن ماده‌ای ویسکوالاستیک است و تمامی ویسکوالاستیک‌ها در اثر گذشت زمان در دمای معمولی و فشار کم نیز تغییر شکل می‌دهند. خواص مکانیکی پلی اتیلن به سه عامل زمان، دما و فشار وابسته است و با تغییر هر یک تغییر شکل می‌دهد. با این حساب در هنگام تولید باید این نکته را در آزمایشگاه در نظر گرفت و این خاصیت ویسکوالاستیک را کنترل کرد که به فاکتور ایمنی معروف است.

مقاوم: لوله‌های آب در برابر اسید و باز و مواد شیمیایی و محلول‌ها مقاوم است. پس می‌توان لوله‌های آبرسانی را در مصارف دیگری علاوه بر انتقال آب شرب نیز استفاده کرد. همچنین این لوله‌ها اگر در مسیر لوله‌کشی در محیطی اسیدی یا بازی قرار بگیرند، دچار مشکلی نخواهند شد.

وزن کم: به نسبت دیگر انواع لوله‌های فولادی، چدنی وزن بسیار کمی دارد که موجب راحتی در حمل و نقل و نصب می‌شود.

انعطاف پذیر: این لوله‌ها قابلیت انعطاف‌پذیری بالایی دارند و در شرایط دما و فشارهای مختلف منعطف می‌شوند.

آب بند بودن: لوله‌های پلی اتیلن کاملا آب‌بندی شده اند و اصلا نشتی ندارد و نسبت به لوله‌های چدنی و PVC بهتر هستند. این مزیت موجب استفاده بهینه از آب شده است.

مقرون به صرفه: با توجه به عمرطولانی، عدم نشتی و خرابی و عدم نیاز به تعمیرات دوره‌ای از نظر اقتصادی کاملا به صرفه می‌باشد.
لوله‌های آبرسانی بدون نیاز به وسیله دیگری، به یکدیگر متصل می‌شوند، نیازی به خرید متصل‌ کننده نیز ندارند. علاوه بر کاهش قیمت از نفوذ مواد خارجی به درون لوله جلوگیری می‌کند و برای لوله‌کشی آب آشامیدنی مناسب می‌باشد.
تا طول ۱۲ متر برای لوله‌های به صورت شاخه و برای لوله‌های بالاتر از ۱۲۵ میلی‌متر و به صورت کلاف‌های ۱۰۰ متری برای لوله‌های ۱۲۵ میلی‌متر فشار کاری ۱۰ بار و کمتر از ۱۲۵ میلی‌متر قابل عرضه می‌باشند.

لیست قیمت روز لوله آب

قیمت لوله آبیاری قطره‌ای نسبت به قیمت لوله‌های آبرسانی ارزان‌تر است. زیرا این لوله‌ها اکثر ابعاد کوچکی داشته و زمانی که از گریدهای pe 100 تهیه گردند حتما ارزان قیمت‌تر می‌گردند. برای آبیاری مزارع بزرگ زمانی که امکان جا به جایی نازل‌ها وجود نداشته باشد، ازسیستم آبیاری قطره ای استفاده می‌گردد. در سیستم آبیاری قطره ای،  قیمت لوله پلی اتیلن ۱۶ میلیمتر با فشار ۴ بار معمولا بررسی می‌گردد. قیمت لوله پلی اتیلن ۱۶ میلی‌متری آبیاری قطره‌ای در شهرهای ایران متفاوت است.

قیمت لوله آبرسانی ثابت نمی‌باشند و قیمت‌های مختلفی دارد. به دلیل نوسانات بازار، قیمت مواد اولیه روز به روز تغییر می‌کند. نتیجه این نوسانات باعث می‌شود قیمت هر متر لوله پلی اتیلن آبرسانی افزایش یا کاهش داشته باشد. هر چه حجم سفارش خریداران بیشتر باشد قیمت لوله ارزان می‌شود.

جهت اطلاع دقیق از لیست قیمت روز لوله آب و یا استعلام قیمت لوله آبرسانی با شماره ۰۲۱۷۷۹۳۹۶۰۱ تماس بگیرید.

برای دانلود کاتالوگ این محصول، بر روی دکمه «دانلود کاتالوگ» کلیک کنید.

سوالات متداول

لوله ابرسانی دز چه سایزهایی به بازار عرضه می‌شوند؟

این لوله‌ها در سایزها، ضخامت ها، و کلاس‌های باری مختلف تولید و عرضه می‌شوند. این لوله‌ها در سایزهای ۱۶ تا ۲۵۰۰ میلی‌متر موجود بوده و در کلاس‌های ۲، ۴، ۶، ۱۰، ۱۲، ۱۶، ۲۰ و ۳۲ بار و بالاتر نیز تولید شده و در بازار داخلی عرضه می‌شود. از این لوله‌ها به عنوان انشعابات اصلی لوله‌های آبرسان استفاده می‌کنند.

مزایای استفاده از لوله آبرسانی پلاستیکی چیست؟

سبکی وزن، راحتی نصب، راحتی حمل و نقل، قیمت ارزان و مناسب، مقاومت بالا در برابر پرتوهای خورشید، مقاومت مکانیکی و شیمیایی بالا، مقاوم در برابر فشارهای داخلی و خارجی اعمال شده چون فشار بتن ها، مقاومت در برابر ضربه، مقاومت در برابر مواد خورنده، عدم نشت دهی، داشتن اتصالات ایمن و با دوام، عمر مفید و طولانی، تنوع در فشارهای باری مختلف، تنوع در سایز و ضخامت، مقاومت حرارتی بالا، مقاوم در برابر برودت تا منفی ۷۰ درجه سانتی گراد، مقاوم در برابر آتش سوزی، مقاوم در برابر رانش و زلزله و تنش های خارجی و داخلی از مزایای مهم این لوله ها می‌باشند.

اتصال لوله‌های پلاستیکی به چه شکلی انجام می‌شود؟

اتصال لوله‌های پلاستیکی تنها با اتصالات قابل قبول و با روش چسبی، جوشی، اورینگی و یا بست‌های فلزی و پیچ‌های مقاوم در برابر خوردگی و در همه موارد مطابق با آیین نامه‌های موجود اجرا می‌شوند.

چه نوع لوله پلاستیکی در لوله‌کشی فاضلاب در رو و زیرزمین در ساختمان به کار می‌رود؟

– لوله‌های PVC
– لوله‌های ABS که معمولا برای حمل فاضلاب‌های اسیدی مناسب نیستند

آیا برای لوله‌های پلاستیکی در سیستم‌های لوله‌کشی اتصالات قابل انبساط لازم است؟

لوله‌های PVC نسبت به لوله های فلزی دارای ضریب انبساط حرارتی خطی بزرگتری هستند. با در نظر گرفتن این مطلب و پیش بینی انبساط آزادانه لوله ها، انبساط حرارتی ، خطری را به وجود نمی آورد. برای پیش بینی انبساط حرارتی لوله‌ها باید در هر ده متر لوله‌کشی افقی یا عمودی یک قطعه انبساط ( موفه) نصب کرد. جدول 1-12 مقدار انبساط خطی لوله های pvc را در دماهای مختلف نشان میدهد. به کمک این جدول می توان میزان انبساط pvc را در اختلاف دماهای مختلف محاسبه کرد مقادیر ارائه شده در جدول 1-12 فقط مربوط به انبساط خطی نظری لوله‌های pvc هستند.

دیدگاه کاربران

1 دیدگاه برای خرید لوله آبرسانی

 1. الیاس عبادی

  سلام و وقت بخیر.
  بهترین نوع لوله آبرسانی کدام است؟

  • admin

   سلام.
   در آب‌رسانی سسیستم‌های کوچک از لوله‌های سبز و سفید پلی‌پروپلین استفاده می‌کنند. این نوع لوله مقاومت بالایی نسبت به سایر انواع لوله‌های پلیمری دارد به همین خاطر در هر دو سیستم آب‌رسانی گرم و سرد مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما به علت حساسیت نسبت به نور خورشید و اشعه ماورای بنفش، در صورتی که در مقابل این نورها قرار بگیرد، دچار شکنندگی می‌شود. از مقاوم‌ترین انواع لوله‌ های پلیمری، لوله‌های پلی اتیلن است که در برابر خوردگی، پوسیدگی و اشعه ماورای بنفش مقاوم هستند و علاوه بر سبکی، انعطاف‌پذیری بالا دارند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات مرتبط

فهرست