خرید لوله کاروگیت

لوله کاروگیت یک نوع لوله است. لوله‌ای با جداره خارجی ساختمند یعنی حالت فنری شکل که سیاه رنگ است. مجموعه‌ای از ردیف‌ها و شیارها روی سطح آن وجود دارد. این لوله می‌تواند از فولاد و یا پلاستیک‌هایی از قبیل پلی اتیلن با چگالی بالا (H.D.PE) یا PVC ساخته شود. همچنین می‌تواند روکش‌دار یا آستردار باشد مثل لوله کاروگیت پی وی سی که پوششی از جنس الیاف دارد البته نوع بدون پوشش کاربرد بیشتری دارد.

خرید و فروش لوله کاروگیت

لوله کاروگیت

لوله کاروگیت

در لوله کاروگیت جدار بیرونی کنگره‌ها یا حلقه‌هایی متحد‌المرکز دارد، در حالی که سطح جدار درونی لوله کاملاً صاف است. جدار داخلی لوله کاروگیت می‌تواند از جنس فولاد و یا پلی‌اتیلن سنگین (H.D.P.E) باشد.

لوله کاروگیت HDPE لوله‌ای چین‌دار یا راه راه یا فنری شکل با مجموعه‌ای از خطوط موازی و شیارها روی سطح آن است. علت راه راه ساخته شدن آن را می توان افزایش مقاومت در برابر جریان‌های فشارهای خارجی با فشار بالا و مقاومت بیشتر در برابر تنش عنوان کرد. لوله کاروگیت  H.D.P.E از ماده پلی اتیلن با چگالی بالا (HDPE) که ماده‌ای متنوع است ساخته شده و با دارا بودن برخی از ویژگی‌های ایده‌آل، برای استفاده در مصارف زیرزمینی کاربرد دارد.

نحوه تولید لوله کاروگیت

لوله‌های کاروگیت در سایزهای مختلفی به دو صورت لوله کاروگیت و لوله اسپیرال کاروگیت تولید می‌گردند که در واقع فقط روش تولید متفاوت است به این صورت که در تولید لوله‌های کاروگیت مواد پلی اتیلن به صورت یک تکه قالب‌گیری و پرس می‌شود اما در تولید لوله‌های اسپیرال کاروگیت شیوه تولید بسیار فرق می‌کند .

در این روش پروفیل یا همان برجستگی‌های روی لوله توسط اکسترودری که پروفیل لوله را تولید می‌کند پس از سرد شدن و گذشتن از آب داخل وان خنک شده و به تدریج به صورت مارپیچ رول می‌گردد و توسط یکسری فعل و انفعالات به یکدیگر چسبانده می‌شود .

کاربرد لوله کاروگیت

لوله کاروگیت را می‌توان در انواع سیستم‌های انتقال مایعات به کار برد که مهم‌ترین آنها عبارتند از:

  • سیستم‌های آبیاری
  • شبکه‌های جمع‌آوری و انتقال فاضلاب‌های شهری
  • شبکه‌های جمع‌آوری آب‌های سطحی در شهرها و مناطق صنعتی و کشاورزی
  • سیستم‌های انتقال آب باران
  • سیستم‌های انتقال مواد صنعتی، مانند اسیدها، بازها، نمک‌ها و غیره
  • سیستم‌های زهکشی
  • تأسیسات تصفیه آب
  • مخازن ذخیره مواد و مایعات
  • سیستم‌های تقسیم‌کننده آب
  • سیستم‌های انتقال آب ثقلی
  • سیفون‌های آب در جاده‌ها و رودخانه‌ها
  • معابر آدم ‌رو (Manhole)

نحوه ی محاسبه قیمت لوله کاروگیت

لوله‌های کاروگیت به جهت نوع متریال و میزان نیاز مواد پلی اتیلن در هر سایز و وزن هر متر لوله دارای قیمتی متفاوت از یکدیگر است به اینصورت که میزان وزن هر متر لوله را در هر بازه زمانی بسته به قیمت مواد پلی اتیلن در آنروز می‌توان محاسبه نمود که این قیمت مواد بعلاوه‌ی ارزش افزوده و میزان ضایعات لوله بعلاوه مقدار سود کارخانه در هر کیلو قیمت تمام شده‌ی این لوله را در هر وزن و سایزی مشخص می‌کند.

لوله‌های کاروگیت علاوه بر خود لوله دارای قطعاتی هستند که واشر یک نمونه از آن متریال‌ها است. واشرهای لوله کاروگیت نیز در چند دسته به لحاظ متریالی قرار می‌گیرند که مهم‌ترین آنها از لحاظ استاندارد  EPDM  می‌باشد که الزاما همه شرکت‌های تولید‌کننده‌ی کاروگیت می‌بایست در تولیداتشان از این نوع متریال واشر استفاده نمایند.

در هنگام خرید لوله کاروگیت حتما این مورد را لحاظ قرار دهید که قیمت تمام شده‌ی لوله به چه صورت تعریف می‌گردد، اینکه لوله کاروگیت دارای کوپلر و واشر باشد و نوع جنس واشرها از چه چیزی است و نهایتا هزینه‌ی حمل.

قیمت لوله کاروگیت

از تاثیرگذارترین عوامل بر قیمت لوله کاروگیت نرخ مواد پلی اتیلن است که از طریق بورس نیز قابل پیگیری است، بنابراین در بازه‌های زمانی که نرخ ارائه شده در بورس دارای نوسانات شدید است نمی‌توان قیمت ثابتی را تعیین کرد.

ناگفته نماند که مواد اولیه تولید نیز تاثیر زیادی بر قیمت لوله کاروگیت دارد، همچنین نوع و میزان مواد مصرفی به کار گرفته شده طی مراحل تولید بر قیمت لوله کاروگیت تاثیر می‌گذارد. سایز لوله‌های کاروگیت و فشار تحمل بار که هم از بعد داخلی و هم از بعد خارجی مورد توجه قرار می‌گیرد هم بر قیمت این لوله‌ها تاثیرگذار است.

قیمت لوله کاروگیت بر اساس میزان خاکی که قرار است تحمل کند، سایز و متراژی که توسط خریدار سفارش گذاشته می‌شود دارای قیمت‌های متفاوتی است.

قیمت لوله کاروگیت باتوجه به تغییر قیمت ارز تغییر می کند ولی در اصل به دو عامل بستگی دارد:  اول وزن هر متر لوله دوم درصد خلوص مواد پلی اتیلن استفاده شده در لوله است.

خرید لوله کاروگیت

قیمت لوله کاروگیت با توجه به نوسانات قیمت بازار متغیر است.جهت اطلاع از قیمت فروش لوله کاروگیت با شماره 02177893814 تماس بگیرید.

لیست قیمت روز لوله کاروگیت

سوالات متداول

این مدل از لوله‌ها جزو لوله‌های مدرن محسوب می‌شوند. جنس لوله‌های کاروگیت از پلی اتیلن با دانسیته بالا  HDPEشامل pe80 ،PE100 ،PE80، مواد پلی پرو پلین PP یا پی وی سی ساخته می‌شوند و با استفاده از مواد شیمیایی دیگر اعم از دوده و مستربچ رنگی به میزان کم‌تر از ۳ درصد مواد اولیه مستحکم می‌شوند. به صورت دولایه ساخته می‌شوند و  لایه‌ی درونی معمولا به صورت صاف و صیقلی و به رنگ‌های آبی یا زرد و لایه ی بیرونی معمولا به صورت شیاردار و حلقه حلقه و به رنگ مشکی است.

هدف اصلی طراحی لوله کاروگیت این بوده که در صورت استفاده در عمق زیاد بتواند در برابر زمین لرزه و تنش‌های ناگهانی دچار شکستگی نشود تا جریان شیمیایی و مضر آن وارد خاک نشده و پخش نگردد.لوله‌های کاروگیت یا دوجداره دارای مقاومت بالاتری هستند و مناسب این امر.

اسپیرال کاروگیت مورد استفاده در انتقال فاضلاب‌های صنعتی عموماً سایزهای بین ۸۰۰ تا ۳۰۰۰ میلی‌متر است وفشارکاری در این لوله‌ها ۱۶ کیلو نیوتن،۶۴ کیلو نیوتن ۳۱.۵ کیلونیوتن است.

زبری کم این لوله‌ها سبب می‌شود که در مواردی مانند لوله فاضلاب که حاوی مواد جامد است، مواد داخل لوله رسوب نکند و همچنین دفع فاضلاب که با تولید اسید سولفوریک همراه است.

4 پاسخ
  • مهسا
   مهسا گفته:

   سلام دوست عزیز، سپاسگزارم.
   لوله های پلی اتیلن تک جداره در واقع از یک لایه تشکیل شده اند و با توجه به مواد اولیه سازنده آنها و همچنین کاربردشان به انواع مختلفی نظیر PE80 و PE100 تقسیم بندی می شوند.از لوله پلی اتیلن تک جداره معمولا در پروژه های نفتی، آب رسانی، گازرسانی، فاضلابی و کشاورزی استفاده می شود، البته این لوله ها به طور گسترده در سیستم های فاضلاب، کنترل سیلاب و سیستم های زهکشی استفاده می شوند.در لوله پلی اتیلن دو جداره یک لوله درون یک لوله ی دیگر قرار گرفته و یا با یک پوشش بیرونی محصور شده است. به لوله داخلی لوله اصلی یا حامل گفته می شود و لوله خارجی آن لوله ثانویه و یا مهار نام داردهمانطور که گفته شد لوله های پلی اتیلن دو جداره مقاومت بالایی در برابر فشارهای خارجی دارند. بنابراین در پروژه هایی که فشار خارجی بالایی به لوله ها وارد می شود بسیار کاربرد دارند. از این لوله ها اغلب در سیستم فاضلاب صنعتی و خانگی، تصفیه خانه فاضلاب، لوله های زهکشی باران و سیستم انتقال آب استفاده می شود.

   پاسخ
  • خوش فکر
   خوش فکر گفته:

   سلام. سایزبندی لوله های کاروگیت به صورت زیر میباشد.
   لوله کاروگیت ۱۱۰ میلیمتر ,قطر داخلی ۱۱۰ میلیمتر ,قطر خارجی ۱۲۹ میلیمتر ,لوله کاروگیت ۴ اینچ
   لوله کاروگیت ۱۶۰ میلیمتر ,قطر داخلی ۱۶۰ میلیمتر ,قطر خارجی ۱۸۷ میلیمتر ,لوله کاروگیت ۶ اینچ
   لوله کاروگیت ۲۰۰ میلیمتر ,قطر داخلی ۲۰۰ میلیمتر ,قطر خارجی ۲۳۳ میلیمتر ,لوله کاروگیت ۸ اینچ
   لوله کاروگیت ۲۵۰ میلیمتر ,قطر داخلی ۲۵۰ میلیمتر,قطر خارجی ۲۹۱ میلیمتر ,لوله کاروگیت ۱۰ اینچ
   لوله کاروگیت ۳۱۵ میلیمتر ,قطر داخلی ۳۱۵ میلیمتر ,قطر خارجی ۳۶۷ میلیمتر ,لوله کاروگیت ۱۲ اینچ
   لوله کاروگیت ۴۰۰ میلیمتر ,قطر داخلی ۴۰۰ میلیمتر ,قطر داخلی ۴۶۸ میلیمتر ,لوله کاروگیت ۱۶ اینچ
   لوله کاروگیت ۵۰۰ میلیمتر ,قطر داخلی ۵۰۰ میلیمتر ,قطر خارجی ۵۸۴ میلیمتر ,لوله کاروگیت ۲۰ اینچ
   لوله کاروگیت ۶۰۰ میلیمتر ,قطر داخلی ۶۰۰ میلیمتر ,قطر خارجی ۷۰۸ میلیمتر ,لوله کاروگیت ۲۴ اینچ
   لوله کاروگیت ۷۰۰ میلیمتر ,قطر داخلی ۷۰۰ میلیمتر ,قطر خارجی ۸۲۷ میلیمتر ,لوله کاروگیت ۲۸ اینچ

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *