خرید لوله کاروگیت

خرید انواع لوله پلیمری
خرید لوله کاروگیت
خرید و قیمت لوله کاروگیت

خرید و قیمت لوله کاروگیت

خرید لوله کاروگیت

لوله کاروگیت یک نوع لوله است که در دو جنس پلیمری و فلزی تولید می‌شود. لوله کاروگیت متشکل از ردیف‌ها و شیارهایی که جداره خارجی آن به دلیل وجود این شیارها، ساختمند شده و حالت فنری به خود گرفته که سیاه رنگ می‌باشد.

لوله کاروگیت میتواند از جنس فولاد و یا پلیمرهایی از جنس پی وی سی و یا پلی اتیلن با چگالی بالا  ساخته شود که نمونه ساخته شد از پی وی سی که لوله کاروگیت پی وی سی نامیده می‌شود آستردار (روکش‌دار) است و دارای پوششی از جنس الیاف می‌باشد. جدار بیرونی لوله‌های  کاروگیت  کنگره‌هایی (حلقه‌) متحد‌المرکز دارد، در حالی که سطح جدار داخلی لوله کاملاً صاف و یکدست است. دیواره داخلی لوله کاروگیت از جنس فولاد یا پلی‌اتیلن سنگین است.

لوله کاروگیت لوله‌ای با شیار‌هایی روی دیواره بیرونی یا راه راه‌های  فنری شکل با مجموعه‌ای از خطوط موازی و چین‌هایی روی سطح بیرونی است. لوله کاروگیت به خاطر وجود این شیارها روی بدنه خارجی دارای مقاومت زیاد در برابر جریان‌ پرفشار خارجی است. این لوله (HDPE) از ماده پلی اتیلن با چگالی بالا ساخته شده است که برای مصارف زیرزمینی مناسب است.

نحوه تولیدلوله کاروگیت

نحوه تولیدلوله کاروگیت

نحوه تولید لوله کاروگیت

لوله کاروگیت نوعی از لوله‌های پرمصرف در حوزه فاضلاب است که هم با مواد پلیمری مثل پلی اتیلن و پی وی سی و هم مواد فلزی مانند فولاد قابل تولید است. جداره خارجی این لوله به رنگ سیاه و فنری شکل است که بسیار مقاوم بوده و دارای مزایای فراوانی می‌باشد. در تولید لوله کاروگیت می‌توان هم لوله کاروگیت و هم لوله اسپیرال کاروگیت با سایزهای مختلف تولید کرد. در تولید این دو لوله روش تولید متفاوت بوده و برای تولید لوله کاروگیت، مواد پلی اتلین به صورت یکجا و کامل قالب‌گیری می‌شود ولی لوله اسپیرال کاروگیت نحوه تولید متفاوتی دارد.

مزایای لوله کاروگیت

لوله کاروگیت که با نام لوله پلی اتیلن دوجداره نیز شناخته می‌شود دارای مزایای ارزشمندی چون:
  1. مقاومت زیاد در برابر خوردگی
  2. تعمیر و نگهداری آسان: این لوله‌ها پوسته پوسته و منجمد نمی‌شوند و نیازی به تعمیر مداوم ندارند.
  3. مقاومت در برابر مواد شیمیایی: لوله کاروگیت در برابر حلال‌ها، الکل‌ها، اسیدها و بنزین مقاوم است.
  4. اتصال با روش آسان: کوپلرهای اتصالی روی لوله کاروگیت وجود دارد که باعث اتصال دو لوله می‌شود و اگر سایز لوله‌ها یکسان نباشد این اتصال از طریق روش جوش الکتروفیوژن و یا جوش پلی اتیلن انجام می‌شود.
  5. عمر مفید و زیاد: ماندگاری این لوله‌ها به یک قرن می‌رسد و این به علت مقاومت در برابر خوردگی و مواد شیمیایی است.
  6. انعطاف پذیری: این ویژگی باعث شده که لوله کاروگیت قابلیت انطباق بالایی داشته باشد و مشتری را از خرید هرگونه اتصالات بی نیاز کند.
  7. پوشش خارجی پلاستیکی: سطح خارجی این لوله به صورت کاروگیت است تا از فشار جریان سیالات خارجی در امان بماند.
  8. جریان سیال: سطح صاف و صیقلی لوله کاروگیت به عبور سیالات با کمترین اصطکاک کمک میکند.

کاربرد لوله کاروگیت

لوله‌های کاروگیت کاربرد فراوانی در انتقال سیالات جامد و مایع دارند. از مهم‌ترین این کاربردها به نمونه‌های زیر می‌توان اشاره کرد:

  • سیستم‌های آبیاری
  • شبکه‌های جمع‌آوری و انتقال فاضلاب‌های شهری
  • شبکه‌های جمع‌آوری آب‌های سطحی در شهرها و مناطق صنعتی و کشاورزی
  • سیستم‌های انتقال آب باران
  • سیستم‌های انتقال مواد صنعتی، مانند اسیدها، بازها، نمک‌ها و غیره
  • سیستم‌های زهکشی
  • تأسیسات تصفیه آب
  • مخازن ذخیره مواد و مایعات
  • سیستم‌های تقسیم‌کننده آب
  • سیستم‌های انتقال آب ثقلی
  • سیفون‌های آب در جاده‌ها و رودخانه‌ها
  • معابر آدم ‌رو (Manhole)
کاربردهای لوله کاروگیت

کاربردهای لوله کاروگیت

نحوه محاسبه قیمت لوله کاروگیت

به این دلیل که لوله‌های کاروگیت با توجه به نوع مواد مصرفی و میزان مواد پلی اتیلنی مصرفی در سایز و وزن هر متر از این لوله، دارای قیمتی متفاوت از یکدیگر هستند. نحوه محاسبه قیمت لوله کاروگیت به این صورت است که اندازه وزن هر متر از لوله کاروگیت، در هر بازه‌ای با توجه به قیمت مواد پلی اتیلن در آنروز می‌توان محاسبه کرد که این قیمت مواد به اضافه ارزش افزوده و میزان ضایعاتی که از لوله تولیدمی‌شود و فشار تحمل بار که هم از بعد داخلی و هم از بعد خارجی مورد توجه قرار می‌گیرد، میزان خاکی که قرار است تحمل کند، سایز و متراژی که توسط خریداران سفارش داده می‌شود به اضافه مقدار سودی که کارخانه برای خود در نظر می‌گیرد؛ در هر کیلو قیمت تمام شده‌ی لوله کاروگیت را در هر وزن و سایزی مشخص می‌کند.

لوله‌ کاروگیت علاوه بر خود لوله، دارای اتصالات و قطعات همراهی است که واشر یک نمونه از این متریال‌هاست. واشرهای لوله کاروگیت نیز مانند خود لوله به چند دسته از لحاظ مواد موزد استفاده قرار می‌گیرند که مهم‌ترین آنها از لحاظ استاندارد EPDM  است که همه شرکت‌های تولید‌کننده‌ی لوله کاروگیت بایستی از این نوع متریال واشر در تولیداتشان استفاده کنند.

در زمان خرید لوله کاروگیت حتمابه این مورد توجه داشته باشید که قیمت تمام شده‌ی لوله کاروگیت به چه صورتی تعریف می‌شود، همچنین که لوله کاروگیت دارای کوپلر و واشر باشد و نوع جنس  این کوپلر واشرها تعیین شود به اضافه محاسبه هزینه‌ی حمل و نقل لوله کاروگیت.

لیست قیمت لوله کاروگیت

تاثیرگذارترین عامل بر لیست قیمت لوله کاروگیت، نرخ مواد پلی اتیلنی می‌باشد که این قیمت از طریق بورس قابل پیگیری است، لذا در بازه‌هایی که نرخ ارائه شده در بورس دارای نوسانات زیاد می‌باشد، نمی‌توان قیمت ثابتی را برای این لوله‌ها تعیین کرد. علاوه بر این‌ها مواد اولیه مصرفی و میزان و نوع آنها نیز در قیمت تولید لوله کاروگیتی موثر است.

لیست قیمت لوله کاروگیت باتوجه به تغییرات قیمت ارز تغییر می‌کند و علاوه بر آن تا حد زیادی به دو عامل زیر بستگی دارد:

 1. وزن هر متر لوله کاروگیت
 2.  درصد خلوص مواد پلی اتیلن استفاده شده در لوله کاروگیت

فروش لوله کاروگیت

قیمت لوله کاروگیت با توجه به نوسانات قیمت بازار متغیر است.جهت اطلاع از قیمت فروش لوله کاروگیت با شماره ۰۲۱۷۷۹۳۹۶۰۱ تماس بگیرید

برای دانلود کاتالوگ این محصول، بر روی دکمه «دانلود کاتالوگ» کلیک کنید.

سوالات متداول

لوله‌های کاروگیت یا لوله‌های دوجداره پلی اتیلن چیست؟

این مدل از لوله‌ها جزو لوله‌های مدرن محسوب می‌شوند. جنس لوله‌های کاروگیت از پلی اتیلن با دانسیته بالا HDPEشامل pe80 ،PE100 ،PE80، مواد پلی پرو پلین PP یا پی وی سی ساخته می‌شوند و با استفاده از مواد شیمیایی دیگر اعم از دوده و مستربچ رنگی به میزان کم‌تر از ۳ درصد مواد اولیه مستحکم می‌شوند. به صورت دولایه ساخته می‌شوند و لایه‌ی درونی معمولا به صورت صاف و صیقلی و به رنگ‌های آبی یا زرد و لایه ی بیرونی معمولا به صورت شیاردار و حلقه حلقه و به رنگ مشکی است.

آیا لوله کاروگیت در مناطق زلزله خیز نسبت به سایز لوله‌ها شانس دوام بالاتری دارد؟

هدف اصلی طراحی لوله کاروگیت این بوده که در صورت استفاده در عمق زیاد بتواند در برابر زمین لرزه و تنش‌های ناگهانی دچار شکستگی نشود تا جریان شیمیایی و مضر آن وارد خاک نشده و پخش نگردد.لوله‌های کاروگیت یا دوجداره دارای مقاومت بالاتری هستند و مناسب این امر.

اسپیرال کاروگیت مورد استفاده در انتقال فاضلاب‌های صنعتی در چه سایزی تولید می‌شود؟

اسپیرال کاروگیت مورد استفاده در انتقال فاضلاب‌های صنعتی عموماً سایزهای بین ۸۰۰ تا ۳۰۰۰ میلی‌متر است وفشارکاری در این لوله‌ها ۱۶ کیلو نیوتن،۶۴ کیلو نیوتن ۳۱.۵ کیلونیوتن است.

مزیت لوله کاروگیت نسبت به بقیه لوله‌ها برای حمل فاضلاب چیست؟

زبری کم این لوله‌ها سبب می‌شود که در مواردی مانند لوله فاضلاب که حاوی مواد جامد است، مواد داخل لوله رسوب نکند و همچنین دفع فاضلاب که با تولید اسید سولفوریک همراه است.

دیدگاه کاربران

2 دیدگاه برای خرید لوله کاروگیت

 1. مهشید رجایی

  سلام خسته نباشید.
  تفاوت لوله تک‌جداره کاروگیت و لوله دوجداره کاروگیت چیه

  • admin

   سلام دوست عزیز، سپاسگزارم.
   لوله های پلی اتیلن تک جداره در واقع از یک لایه تشکیل شده اند و با توجه به مواد اولیه سازنده آنها و همچنین کاربردشان به انواع مختلفی نظیر PE80 و PE100 تقسیم بندی می شوند.از لوله پلی اتیلن تک جداره معمولا در پروژه های نفتی، آب رسانی، گازرسانی، فاضلابی و کشاورزی استفاده می شود، البته این لوله ها به طور گسترده در سیستم های فاضلاب، کنترل سیلاب و سیستم های زهکشی استفاده می شوند.در لوله پلی اتیلن دو جداره یک لوله درون یک لوله ی دیگر قرار گرفته و یا با یک پوشش بیرونی محصور شده است. به لوله داخلی لوله اصلی یا حامل گفته می شود و لوله خارجی آن لوله ثانویه و یا مهار نام داردهمانطور که گفته شد لوله های پلی اتیلن دو جداره مقاومت بالایی در برابر فشارهای خارجی دارند. بنابراین در پروژه هایی که فشار خارجی بالایی به لوله ها وارد می شود بسیار کاربرد دارند. از این لوله ها اغلب در سیستم فاضلاب صنعتی و خانگی، تصفیه خانه فاضلاب، لوله های زهکشی باران و سیستم انتقال آب استفاده می شود.

 2. مسلم حبیبی

  سایزبندی لوله های کاروگیت به چه صورت میباشد؟

  • admin

   سلام. سایزبندی لوله های کاروگیت به صورت زیر میباشد.
   لوله کاروگیت ۱۱۰ میلیمتر ,قطر داخلی ۱۱۰ میلیمتر ,قطر خارجی ۱۲۹ میلیمتر ,لوله کاروگیت ۴ اینچ
   لوله کاروگیت ۱۶۰ میلیمتر ,قطر داخلی ۱۶۰ میلیمتر ,قطر خارجی ۱۸۷ میلیمتر ,لوله کاروگیت ۶ اینچ
   لوله کاروگیت ۲۰۰ میلیمتر ,قطر داخلی ۲۰۰ میلیمتر ,قطر خارجی ۲۳۳ میلیمتر ,لوله کاروگیت ۸ اینچ
   لوله کاروگیت ۲۵۰ میلیمتر ,قطر داخلی ۲۵۰ میلیمتر,قطر خارجی ۲۹۱ میلیمتر ,لوله کاروگیت ۱۰ اینچ
   لوله کاروگیت ۳۱۵ میلیمتر ,قطر داخلی ۳۱۵ میلیمتر ,قطر خارجی ۳۶۷ میلیمتر ,لوله کاروگیت ۱۲ اینچ
   لوله کاروگیت ۴۰۰ میلیمتر ,قطر داخلی ۴۰۰ میلیمتر ,قطر داخلی ۴۶۸ میلیمتر ,لوله کاروگیت ۱۶ اینچ
   لوله کاروگیت ۵۰۰ میلیمتر ,قطر داخلی ۵۰۰ میلیمتر ,قطر خارجی ۵۸۴ میلیمتر ,لوله کاروگیت ۲۰ اینچ
   لوله کاروگیت ۶۰۰ میلیمتر ,قطر داخلی ۶۰۰ میلیمتر ,قطر خارجی ۷۰۸ میلیمتر ,لوله کاروگیت ۲۴ اینچ
   لوله کاروگیت ۷۰۰ میلیمتر ,قطر داخلی ۷۰۰ میلیمتر ,قطر خارجی ۸۲۷ میلیمتر ,لوله کاروگیت ۲۸ اینچ

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات مرتبط

فهرست